Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy itt...

Hogy lehet az, hogy itt mindenki azon panaszkodik, hogy megszólják, amiért huszonévesen még nincs gyereke, miközben engem meg azért piszkál a környezetem, mert "korán" szültem?

Figyelt kérdés

Már megint volt itt pár kérdés ezzel kapcsolatban, és ilyenkor úgy érzem, mintha nem is azon a bolygón élnék, mint a kérdezők. 22 évesen mentem férjhez, most 25 vagyok, négy hónapos a kisfiam. A volt általános iskolai osztályomból még senki nem házas és gyerekük sincs, a gimis osztálytársaim közül velem együtt négy lány ment férjhez (abból egy már el is vált), és rajtam kívül egy lánynak van gyereke, de elmesélte, hogy az is csak véletlenül. Ez nem baj, mindenki úgy él, ahogy akar, de azt vettem észre, hogy inkább engem néznek csodabogárnak, rosszabb esetben hülyének, amiért ezt az életet választottam. Tavaly a nagynéném megüzente anyukámmal, hogy eszembe ne jusson még szülni, előbb valósítsam meg önmagam. Mintha legalábbis köze lenne hozzá. (A dolog pikantériája, hogy akkor már terhes voltam, de a szüleimen kívül senkinek sem mondtuk még el.)

Nektek mi a tapasztalatotok? Én élek furcsa közegben?


2010. szept. 9. 15:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
73%

mert az emberek ilyenek, nekik tök mindegy, hogy min, valamin csámcsogi/beleszólni akarnak. nagyon idegesítő egyébként, de tojd le. én most várok babát, de mindig fiatalabbnak néznek a koromnál. már előre látom, miket kapok majd idegen pletykás vénasszonyoktól.


25L

2010. szept. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg változott a szemlélet, ma már később szülnek ÁLTALÁBAN a nők. De te XY vagy és nem az átlag:)!


Légy büszke a döntésedre, a családodra, és peregjen le rólad minden fanyalgás! Ilyesmivel, hogy mások jobban tudják, mi a jó neked, mindig találkozni fogsz, de a te életedet csak te magad élheted. Ha nektek így jó, így kerek, akkor beszélhetnek az okoskodók!

2010. szept. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
64%
A környezetemben senki nem szült korán, hála annak, hogy mire kijárta az egyetemet elve jó öreg lett hozzád képest.
2010. szept. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
66%

A beszólások mögött ott egy jó adag irigység is. Persze, te 25 évesen elérted, hogy férjed van, saját egzisztenciátok, és jöhet a gyerek. Mások meg csak toporognak egy helyben, végzik az ötödik főiskolát, de állása nincs, kapcsolatra nincs esélye, így gyerekre sem.

A gyermekvállalás felelősségteljes dolog, aki a 20-as éveiben vállal gyermeket, az lehet, előbb tudott körülményeket teremteni ehhez és szerencsés volt, mert megajándékozta az élet egy gyermekkel.

Én is most várom az első gyermekünket, pedig 26 éves vagyok, 2,5 év próbálkozással mögöttünk. Nem érzem magam sem öregnek, sem fiatalnak hozzá. Ideálisnak érzem, vagyok már olyan érett, hogy gond nélkül lemondjak dolgokról a gyermekem érdekében, de még mindig elég fiatal, hogy laza mami legyek. Ha majd kiröppennek a "babák", még mindig egy fiatalos pár leszünk a férjemmel, utazhatunk, segíthetjük a felnőtt gyerekeinket, unokázhatunk, élhetünk még bőven. :)

2010. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

ma 16:07

Nem tudom, miről beszélsz, már nekem is két éve diplomám volt, amikor szültem. A többieknek köszönöm.

2010. szept. 9. 16:10
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azt is nézzétek h valaki egyből megtalálja élete párját valaki meg csak később és így a gyerekvállalás is késik..
2010. szept. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
50%
Együtt érzek a kérdezővel, én 22 vagyok és a barátnőm (nemsokára már menyasszonyom, am 18 éves) terhes. És nem véletlenül jött össze, hanem tudatosan terveztük és szeretnénk a kicsit. Összesen 2 vagy 3 gyerkőcöt szeretnénk, és direkt most amég fiatalok vagyunk, hogy a legerősebb és legegészségesebb korunkba nemzzük őket. És igen, minket is mindenki hülyének néz érte, próbálnak lebeszélni stb stb. Engem nem érdekel mások mit csinálnak, akkor a mi dolgunkba miért fröcsögnek bele?
2010. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
77%
Az én álltalános sulimból kb 10 csaj családos a középsuliból is hasonlóan van az összes barinőmnek van már családja.25 éves vagyok.Elvégeztem a sulikat dolgoztam most pedig anyaszerepben vagyok.A mai világ valóban azt sugallja szülj 40 felett addig csak tanulj és dolgozz legyen karriered valahogy a mai nők is másképp látják a világot mint mi,de ez nem baj.A másik pedig az anyagi helyzet mert sokan a hitelt fizetik hogy legyen ház amibe késöbb lakni tud a családdal és gyüjtöget egy kis pénzt is a gyerekhez mert az állam nagyon megnehezíti az anyák életét nagyon kevés a támogatás és utána elhelyezkedni dolgozni is nagyon nehéz.Ha valaki ezt megszólja azért lehet mert irigy vagy rosszak a tapasztalatai.
2010. szept. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
én 25 voltam, mikor a lányom született, ő most 8 éves, a kisfiam pedig 2. 8 évvel ezelőtt még nem volt ennyire c@r az élet. fele ennyi gyedet kaptam, mégis volt, hogy hozzá se kellett nyúlni, mert elég volt a férjem fizetése. az eltelt 8 év alatt a gyedem most duplája az akkorinak mégis napról napra élünk, úgy, hogy szinte minden plusz kiadásról lemondtam már. ha ma lennék 24 éves, 2010-ben én nem mernék gyereket vállalni.
2010. szept. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
87%

Történeted újabb igazolása annak, amit eddig is tudtam. Egy nő sosem felel meg.

Ha egyedülálló, az a baj - ha nem a nála 2 évvel idősebb szomszéd Pistike a párja, az a baj. Sőt, ha a nála 2 évvel idősebb, rendes fiú a párja sok éve, akkor meg azért hülye, mert nem élte ki magát. De ha nem 2-3 partnere volt életében, hanem több, már az sem jó természetesen.

Ha nincs gyereke, fúj. Ha abortusza volt, fújfúj, ha gumit húzat a pasival, az is baj, ha korán gyereket vállal, az se jó. A nevelésben elég egyszer megbotlania, vagy csak a szokásoktól eltérnie: "minek szült az ilyen? jajszegénygyereke" (engem pl. az ilyen stílusú válaszok b.sznak fel, pedig nincs is gyerekem!)

Mindig ki lehet találni valamit, hogy miért lehessen megszólni a másikat. Kicsinyes, unalmas életű, begyöpösödött, Mónikasón szocializálódott emberek szánalmas időtöltése ez, ítélkezni mások felett.

Megoldás: sza.rd le, hogy ki mit gondol,kivéve a Hozzád közel állókat, akik szeretnek és elfogadnak.

2010. szept. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!