Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori az olyan...

Mennyire gyakori az olyan család, ahol van valaki, akiről elmondható, hogy egyes hozzátartozók, családtagok bánnak a legszemetebben vele az összes ember közül?

Figyelt kérdés

2022. jan. 26. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul a fekete bárány szinte mindegyik családban,de jobb helyeken próbálják palástolni ezt.
2022. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért jobbak azok a helyek, ahol próbálják palástolni?
2022. jan. 26. 20:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem akarják h mindenki tudja ezt.
2022. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem jobbak,sőt,csak nem teregetik ki a szennyest mindenki elé,hogy aztán rajtuk lehessen csámcsogni,pletyizni.
2022. jan. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
91%

Szerintem nagyon rossz kifejezés az hogy fekete bárány mert ez arra utal hogy ő valamiben más mint a többi, pedig szerintem a kérdező nem erre utalt. (Ha igen, akkor bocsánat, félreértelmeztem.)

Sajnos az ember nem maga választja meg a családját, ebből adódóan az van, ami van. Körülöttem szinte mindenkinek vannak ilyen jellegű problémái, hol több hol kevesebb (nekem is).

Ha tanácsolhatok valamit, talán próbálj meg kicsit kiszakadni a környékükről, járj el többet a barátaiddal, menj nyelvtanfolyamra vagy valami ilyesmire, hátha klassz tapasztalatokat szerzel;) és addig is távol vagy tőlük…

Az ember családja nem változik, bármilyen jó lenne is ezt hinni. Sajna kezelni kell a neked legmegfelelőbb módon.

Van olyan barátom akinek viszont csak a teljes elszakadás segített, sajnos az már egy elég elfajult helyzet volt. Viszont ő azóta sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottab.

Kitartást ♡

2022. jan. 27. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Velem senki nem bánik rosszul, de felnyújtom a kezem, én vagyok a család feketebáránya :D én inkább kicsit elhatárolódtam, mert sokszor volt konfliktus emiatt hogy én milyen vagyok és mit akarok, úgyhogy ezt tettem. Így mindenki békén hagy
2022. jan. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kombika ***** válasza:
100%

Írj egy kicsit konkrétabbat, akkor jobban tudunk segíteni.

Nekem a feleségem volt a fekete-bárány a családban, de mióta elköltöztünk a családjától 350km -re és csak évente kétszer látogat haza, azóta már nem zavarja, hogy ez a helyzet. Le kell szarni mások véleményét, éld az életed úgy, ahogy neked jó :)

2022. jan. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Sok ilyen van csak hallgat mint a sír mert a neve ha nem is mondják ki kuss!Még panaszkodni sem mer!

Erről szerintem csak is ez az ember felelős

Nem áll ki magáért kerüli a konfliktusokat.

Ő hejette nem tehett senki semmít!

Vagy erös megfelelésí kényszere van

Megfelelni én a munkahelyemen akarok mert a függetlenségem és jó létem a tét

Egyébként csak magamnak

Ha ezzel aki vagyok elfogadnak az embertársaim bele értve a rokonaim jó ha nem én azt is elfogadom nem lehet mindenkít szeretni!

2022. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én családom ilyen volt, felnőttként nem is tartom velük a kapcsolatot. Viszont szerencsére a környezetemben kevés ilyet láttam, a szélesebb ismerősi körben ill kollégák stb között is szerencsére a családok nagy része normális volt, nosztalgiával gondolnak vissza a gyekekkorukra és felnőttként is jó a viszonyuk egymással. Csak 2-3 olyan ismerősöm van, akinek olyan brutális gyerekkora volt, mint nekem.
2022. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sok ilyen csalàd van, az ember nemis gondolnà, mennyi, a közvetlen környezetben. Nàlunk az anyai nagymamàm kavarta àllandóan a szàlakat, aztàn mivel ő tele van pénzzel, mindenki alàvetette magàt ennek, kivéve engem. Én szembeszàlltam vele, és mivel a többieknek fontosabb a pénz, mint a sajàt becsületük, ezért kiutàltak, pedig nem àrtottam egyiküknek sem. De az életben vannak ilyen emberek. Azóta kb senki nem beszél velem, nem kívàncsi ràm. Ez az ő szégyenük.


Én magamat jó embernek tartom, és egyenesnek. Sosem szerettem az imént említett emberfajtàt, és igyekszem igazi, szereteten és kölcsönös tiszteleten alapuló emberi kapcsolatokat fenntartani, és majd ha lesznek, a gyerekeimet is erre fogom tanítani!

2022. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!