Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Áldozatok fel magatokat??...

Áldozatok fel magatokat?? Sajnalom őket anyagilag ott hagyni.

Figyelt kérdés
Édesapám meghalt, sose álltunk jól anyagilag. Itt maradtam a testvéremmel annak a gyerekével és az Anyámmal, egy házban. De nagyon kevés a jövedelmük. Nekem jó állásom van és van egy normális párkapcsolatom. Félek ott hagyni őket, hogy hogyan élnek meg, rendesen látja el a nővérem a kisgyereket. Én is időbe vagyok, hogy lassan szüljek. Sokszor úgy gondolkodnak hogy életem végéig velük maradok. Édesanyám egész nap fekszik,nővérem közmunkás de nem akar váltani, gyerek apja segíti de az sem az igazi.

2022. febr. 1. 10:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
És mi a kérdés? Mert szerintem nem nehéz dönteni, hogy hülye akarsz maradni és másokat kiszolgálni vagy nem.
2022. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok mártír típus, egész biztosan nem áldoznám fel az életem mások miatt, főleg nem olyanok miatt akik semmit sem tesznek azért, hogy jobb életük legyen. Majd ha rá lesznek szorulva, akkor kénytelenek lesznek összekapni magukat.
2022. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép gondolat tőled de szerintem a te életedet kell először kitaposnod, úgy, hogy az stabil legyen és neked megfelelő. Ezek mellett segíthetsz nekik de nem maradhatsz örökre mellettük, úgy, hogy közben majd lassan tönkremész és ők akkor sem fognak nagyobbat lépni annál ahol voltak. Lehet, hogy ez most elsőre csúnyán hangzik, meg szívtelennek stb...de láttam az anyámat aki ugyan így volt/van szinte a testvérével...mai napig segíti őket anyagilag pedig az ő fizetése igazán kevés, én még ilyent egyetemen vagyok nekem is segít és a tesója konkrétan a fejére nőtt lassan abszolút nincs egy normális élete miatta...és a kapcsolataira is sokszor ráment az egész. Nem azt mondom, hogy csak mert van kapcsolatod a családodat ott kell hagyni, de tudni kell mikor van az a pont ahol fel kell állítani egy sorrendet magadnak.
2022. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Velük kéne elbeszélgess. Nem fogod tudni életed végéig fogni a kezüket. Főleg, hogy lassan te is családot alapítasz. A változtatásra adott a lehetőség, csak belekényelmesedtek abba a biztonságba amit te nyújtottál nekik. Sajnos bármennyire is azt hiszed, hogy jót teszel velük, ez nem így van. Csak gondolj arra, hogy mi lenne, ha hirtelen kiesnél a képből... Önállóan is képesek lennének megélni? A nővéred biztosan tudna jobban fizető állást is találni. Bár anyukádról nem írtad, hogy mi a helyzet, hogy betegség miatt fekszik-e. Ha munkaképes, akkor neki is be kellene valamivel szálljon, sajnos a ti helyzetetekben luxus lenne, ha csak otthon van. Vannak leszázalékolt embereknek munkahelyek is, akik betegeket foglalkoztatnak (valami fogyatékosság, akár testi vagy szellemi, stb), a munkarend se megterhelő (4-6 órás). Lehet nem lesznek érted odáig a döntésed miatt, de neked meg a párkapcsolatod fog tönkremenni így hosszú távon. Szerintem sűrgősen beszélgess el velük.
2022. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne áldozd fel a saját életedet ilyenek miatt. Édesanyádat robbantsd ki az ágy kényelméből és küldd el dolgozni, ne a lányain élősködjön. Tesód meg persze hogy nem akar váltani, mert kényelmes egész nap here-verélni meg támasztani a kapanyelet havi 50k-ért, mintsem elmenne valahová dolgozni tisztességesebb fizetésért.
2022. febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
3/3 vagyok, elnézést az elgépelésért de mostanság fúrcsán viselkedik a billentyűzetem.
2022. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el nekik amikor mindenki együtt van, hogy lassan időszerű lesz, hogy saját családot alapíts és elköltözz, ennek megfelelően kezdjenek el gondolkodni rajta, hogyan fognak több jövedelmre szert tenni, mert onnantól te nem fogod tudni őket támogatni.

Biztosan lesz mosolyszünet, de amikor valaki piócaként lóg az emberen, erőszakkal kell leválasztani. Más, ha saját hibáján kívül rászoruló, akkor segíteni kell megoldani a helyeztet (ott sem a pénzt önteni befelé, annak nincs sok értelme).

2022. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a brancsból egyedül a nővéred gyereke számítana nekem.


Én elköltöznék és családot alapítanék. A kislánynak meg vennék ruhákat, iskolaszereket stb, amire szüksége van, kifizetném valamilyen különóráját stb és néha elvinném magunkhoz hétvégére. Ennyit tudsz érte tenni, a többieket meg oldják neg az életüket.

2022. febr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyád miért fekszik egész nap? Depressziós? Rokkant? VAgy mi ??? Miért nem dolgozik?
2022. febr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy darabig én is naivan tetszelegtem az őrangyal szerepben, de ha valami, azt megtanultam belőle, hogy olyanon segíteni, aki magán sem akar segíteni, nem lehet. Ha mégis erőlködsz, annak az lesz a végereménye, hogy előbb-utóbb közösen fogtok kuksolni az ő személyes verme alján.

Ha nővéred még erőfeszítést sem tesz arra, hogy egy jobban fizető állást keressen, anyud meg meg sem akar gyógyulni, akkor neked nincs mit tenned.

Felnőttek vagytok majdnem mindannyian. A saját életetekért és magatokért tartoztok felelősséggel. Te tartozol magadnak annyival, hogy elgyere onnan és elkezd felépíteni az életed a pároddal.

Nehéz lehet kiszakadni, feldolgozni. Ha ez gondot okoz, eszélj erről valakivel: pároddal/barátnőddel. Ha ez sem elég, esetleg pszichológushoz sem árt fordulni.

Szedd össze magad!

2022. febr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!