Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire győzköditek a családt...

Mennyire győzköditek a családtagokat, ha valamiben nem értetek egyet?

Figyelt kérdés

Én vagyok a legfiatalabb a családban a magam 21 évével.

Ezért néha azt gondolják, hogy bármit csinálok, az csak hülyeség lehet. Ilyenkor jön a "térítés", hogy miért is jobb úgy, ahogy ők gondolják, miért nekik van igazuk.


Pl. sportolok, de mind "fizetős". Box, személyi edzés, pole dance. Szerintük ez mind hülyeség, mert ha elmegyek futni az utcában, az ingyen van és senkinek nem kell érte fizetnem.

Vagy hétköznap rendelni szoktam magamnak az ebédet, néha a vacsorát is, miért nem főzök magamnak inkább?

Sokat utazom, van, hogy munka miatt, van hogy hobbiból, pihenésből. Miért, az nagyon veszélyes, Magyarországon is van látnivaló.

Nem szívesen fogyasztok tejtermékeket, csúnya lesz tőlük az arcbőröm. Ilyenkor győzködnek, hogy az nem attól van, feleslegesen veszem a kókusztej alapú joghurtokat, vagy a mandulatejet, azok csak túlárazott semmik. Ugyanez van a tudatos arcápolás miatt, hogy a fényvédő az csak "humbug", XY ismerőse kint él Miamiban 20 éve és még naptejet se használ, meg hogy ő is néhanapján testápolóval bekeni az arcát, ha eszébe jut és semmi baja a bőrének...


Tudom, ez vihar a biliben szitu kicsit, de mikor csak azt hallod, hogy miért így, miért úgy, miért amúgy éled az életed, egy idő után nagyon bosszantó. Általában ilyenkor elkezdek mást csinálni, kimegyek a szobából, vagy elkezdek telefonozni, de attól még zavar.


2022. febr. 4. 12:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
A kérdés lényege az lenne, hogy irigykedjunk rad, mert neked ilyen jól megy, vagy szidjuk a csaladodat?
2022. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Miért menne jól?

Mert figyelek magamra?


Tanács kellene elsősorban, mivel mint látható, az nem vált be eddig, hogy nem figyelek rájuk, vagy látványosan ott hagyom őket.

2022. febr. 4. 13:10
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagylány vagy, nyilván külön élsz, be se kell számolnod ezekről senkinek
2022. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem mi a kérdés amúgy.

Gondolom egyedül élsz, ezeket megteremted magadnak akkor minek avatod be őket?

Vagy gazdag kislányos kitalált történetek 21.987. rész?

2022. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%

Az ilyesmikre egyszerűen azt mondanám, hogy "én ezt másképp gondolom, ismeritek a véleményemet, fölösleges újra és újra felhozni". Ne menj bele a sokadik vitába ugyanarról.

Sport - semmilyen sport nem hülyeség és nem mindenkinek ugyanaz használ vagy okoz örömet. Ha te fizeted, akkor a te dolgod.

Kaja - ugyanez. Mondjuk tényleg olcsóbb és egészségesebb is, ha magadnak csinálod, de ha te fizeted és nem gyorskajákat rendelsz, akkor a te dolgod.

Utazás - ez egyszerűen csak eltérő nézőpont. Van, aki megelégszik a belföldi látnivalókkal, más meg szeretne többet utazni, többet látni, kultúrákat megismerni stb. Egyikkel sincs semmi probléma.

Tejtermékek - minden bőrtípus más, ennyit azért tudhatnának. Szerezz egy orvosi szakvéleményt és abba nem köthetnek bele.

2022. febr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem beszámolás, hanem pl. családi ebédnél elkezdik kínálgatni nekem a tejszínes csirkét, akkor visszautasítom. Olyankor kezdődik a szentbeszéd, hogy a tej igenis fontos.

Vagy mondom, hogy most pár hétig nem találkozunk, mert elutazom, jön az, hogy a repülés veszélyes és amúgyis covid van.


Szóval ezek sima beszélgetésekből alakulnak ki.

2022. febr. 4. 13:16
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Akkor ebédnél nem azt mondod, hogy ne, eszel tejszínes csirkét, mert a bőröd csúnya lesz a tehentejtol, hanem azt, hogy nem szereted/nem kívánod.

Nem mondod, hogy pár hétig nem találkoztok, max utólag ha rakerdeznek elmondod.

Amúgy az nem jutott még eszedbe, hogy igazuk van és jót akarnak neked?

2022. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Felnőtt nő vagyok, eldöntöm én, hogy mi számomra a jó. Ha valami mégsem az, vagy kényelmetlen, akkor változtatok.
2022. febr. 4. 13:20
 9/22 A kérdező kommentje:

De pl. nekem sokkal jobb, ha valakivel együtt edzek. Motivál, segít és volt, hogy egyedül jártam edzőterembe, de nagyon sokszor "elsunnyogtam" az egészet, nem volt kedvem nekiindulni, ott is csak másokkal beszélgettem. Futni világéletemben utáltam, betonon még inkább. Így, hogy időponthoz vagyok kötve, sokkal jobb. A box feszültség levezetésnek is tökéletes.

Rendelni azért rendelek, mert napközben nincsenek szabad óráim, hogy hazamenjek, főzőcskézzek, nyugodtan egyek, rendet rakjak, utána folytassam a napomat. Egyszerűbb, ha beülök valahová akár egyedül, vagy barátnőkkel, ha időm engedi, vagy rendelek magamnak (és nem, nem csak egészségtelen ételeket lehet rendelni, főleg nem Budapesten). A "főzök 2-3 napra" meg nem annyira az én stílusom, szeretek frissen és változatosan enni.

Az utazásban meg nem tudom, miért lenne igazuk, mikor sosem próbálták, nem is nyitottak rá. Ami nekem életreszóló élmény, nekik veszélyes és felesleges pénzkidobás.

2022. febr. 4. 13:26
 10/22 anonim ***** válasza:
18%
szard le oket.e gyszruen engedd el a fuled mellett a megjegyzeseiket, ne valaszolj, ne reagalj
2022. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!