Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire győzköditek a családt...

Mennyire győzköditek a családtagokat, ha valamiben nem értetek egyet?

Figyelt kérdés

Én vagyok a legfiatalabb a családban a magam 21 évével.

Ezért néha azt gondolják, hogy bármit csinálok, az csak hülyeség lehet. Ilyenkor jön a "térítés", hogy miért is jobb úgy, ahogy ők gondolják, miért nekik van igazuk.


Pl. sportolok, de mind "fizetős". Box, személyi edzés, pole dance. Szerintük ez mind hülyeség, mert ha elmegyek futni az utcában, az ingyen van és senkinek nem kell érte fizetnem.

Vagy hétköznap rendelni szoktam magamnak az ebédet, néha a vacsorát is, miért nem főzök magamnak inkább?

Sokat utazom, van, hogy munka miatt, van hogy hobbiból, pihenésből. Miért, az nagyon veszélyes, Magyarországon is van látnivaló.

Nem szívesen fogyasztok tejtermékeket, csúnya lesz tőlük az arcbőröm. Ilyenkor győzködnek, hogy az nem attól van, feleslegesen veszem a kókusztej alapú joghurtokat, vagy a mandulatejet, azok csak túlárazott semmik. Ugyanez van a tudatos arcápolás miatt, hogy a fényvédő az csak "humbug", XY ismerőse kint él Miamiban 20 éve és még naptejet se használ, meg hogy ő is néhanapján testápolóval bekeni az arcát, ha eszébe jut és semmi baja a bőrének...


Tudom, ez vihar a biliben szitu kicsit, de mikor csak azt hallod, hogy miért így, miért úgy, miért amúgy éled az életed, egy idő után nagyon bosszantó. Általában ilyenkor elkezdek mást csinálni, kimegyek a szobából, vagy elkezdek telefonozni, de attól még zavar.


2022. febr. 4. 12:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
65%

Mindennek az az eredője, hogy otthon laksz.

A leírásod szerint dolgozol és nem is keresel rosszul, mert sok olyasmire költesz, amire spórolós élet mellett nem költenél.

Nos, ha TÉNYLEG zavar, hogy beleokoskodnak az életedbe a családtagjaid, akkor fizess meg egy albérletet magadnak. És utána nem is fogják látni, mit sportolsz, rendelsz-e ételt, milyen joghurtot eszel és mivel kened az arcodat.

Ilyen egyszerű!

2022. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nem lakom velük. Nem is a szüleimről van szó, hanem nagyszülőkről, nagynéniről.
2022. febr. 4. 13:33
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

"Felnőtt nő vagyok, eldöntöm én, hogy mi számomra a jó. Ha valami mégsem az, vagy kényelmetlen, akkor változtatok."

Akkor itt az idő a változtatásra. Ne mondj el mindent magadról, és akkor nem lesznek kellemetlen beszélgetések.

2022. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
97%

Akkor meg mi a bánatnak számolsz be nekik ilyen részletességgel az életedről? Kb. házhoz mész a pofonért.


A nagymamára, nagynénire még az se nagyon tartozik, hogy te most 2 hétre repülővel elutazol a Bahamákra. A szüleidnek persze mondd el, tudjanak róla, hogy épp merre jársz, de ennél tágabb körnek fölösleges, és mint látod, csak neked okoz problémát.


És valóban, van ennek dicsekvés íze is - az ő aggódásuk mögött meg van egy adag irigykedés is.

2022. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nem is a szüleimről van szó, hanem nagyszülőkről, nagynéniről"

jaj hat oket megegyszerubb figyelmen kivul hagyni. nagyszuleid nem a mai vilagban nottek fel, es sokan nem tudnak adaptalodni. az en mamam is mindig sir mikor valaki utazik mert felt minket (mondjuk o nem probalna meg lebeszelni senkit). nagynened foglalkozzon a sajat gyerekeivel, ne veled

2022. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

De nem számolok be.

Sima beszélgetésekből alakul ez ki.

Pl. kérdezik, hogyha nem eszem tejterméket, akkor joghurtokat sem?! Hát éltem, haltam értük gyerekként. Erre mondom, hogy de, az X márkának van kókuszos változata, azt szoktam enni otthon.

Vagy ha megkérdezik, nem-e rossz egymagamra főzni csak, elmondom, hogy hogy szoktam, vagy miket eszem.

2022. febr. 4. 13:40
 17/22 anonim ***** válasza:
77%
De ezek igen-nem kérdések, te meg kifejted őket. "Nem, nem eszem joghurtot." "Nem, nem rossz csak magamra főzni."
2022. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%
Na igen, sokkal egyszerűbb lenne ha nem állnál neki magyarázkodni, de akkor ugye nem lenne ok kérdést kiirni és szidni a családot...
2022. febr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ki szidja? :)
2022. febr. 4. 14:28
 20/22 anonim ***** válasza:
23%
Nem is tudom....Szerinted?
2022. febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!