Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek a...

Szerintetek mit tegyek a toxikus családtagok ellen?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy már évek óta próbálok kézzel, lábbal kimászni a depresszióból, szorongásos betegségeimből.( Jártam már szakembernél, ideig óráig segített de tudom, hogy ha én nem lépek attól a pár órától amit bent töltök az orvossal sok minden nem lesz jobb, ő is a környezetváltást javasolta csak ugye ha nem vagy még önálló teljes mértékben nem lehet) a lényeg, hogy egyetemen vagyok ( történelem szakon, plusz pedagógián). Miután sikeresen érettségiztem egy évet saját döntés miatt kihagytam, azért is, hogy az apám panaszai miatt ne hirtelen kelljen nagy összeget kicsengetni az egyetemre. Majd utánna egy rossz szakra mentem mert semennyire nem állt hozzám közel apám miatt aki kivágta a hisztit, hogy senki sem leszek ebből, amit szeretnék az nem értékes szerinte és értelmetlen az egész meg...mindig megkaptam tőle kiskorom óta, hogy hülye vagyok, gyerekes vagyok, nem tudok semmit stb( nem beszélve arról, hogy soha nem tanúlt velem, nem segített kiskoromban sem, folyamatosan elküldött, lepasszolt anyámnak aki a munkája miatt nem tudott velem rendesen foglalkozni mert 3 váltásban dolgozott, gyakran éjfélig a munkahelyén voltam vele mert apám lelépett és nem akart rám vigyázni, mert régen csalta anyámat, már elváltak stb.) És amikor most szakot akartam választani miatta újból le kellett mondjak az álmaimról, pedig több egyetem is visszajelzett, hogy nagyon szívesen várnak meg minden...elmentem arra a szakra amit utáltam majd fél év után visszakerűltem a pszichiáteremhez aki elmondta, hogy hagyjam ott a szakot, váltsak stb és támogatott. Aztán végül döntöttem, hogy nem érdekel a zsarolásuk váltani fogok akkor is ha miatta kihagytam 2 évet és már végezhetnék. Végig miután megtudta, hogy váltani fogok folyamatosan azzal tömte a fejem, hogy neki nincs miből, ők szegények ( ez nem így van, nem akarom most ezt ecsetelni, de mindig ezt csinálta ha hosszú időre kellett fizetnie nekem fix összegeket, pl kiskoromban is ügyvéd kellett ahhoz, hogy kapjam a támogatást). Az anyám akivel sose volt jó idáig a kapcsolatom most mégis támogatni kezdett( foggalmam sincs mi történt de igazán örültem valamennyire, csak már nem mertem magam elbizni), pedig neki kimondottan kevés a fizetése, mégis képes volt nekem segíteni...stb.

Nem kell fizetnem az egyetemért, jó helyre jutottam be, az elsők között voltam, a vizsgáim is mind 5- ösek pár volt csak ami 4- es. (Magyarországi jegyekhez viszonyítom,mert külföldi vagyok) de viszont ez az egy tantárgy az amitől félek, most is tanulok rá de nem megy, úgy érzem, hogy kiégtem naponta ha tanulok 3-4 oldalt (komolyan) pedig tudom, hogy kell vizsgáznom lassan, nem megy, nincs motivációm...mert érzem, hogy még mindig az nyomaszt, hogy folyamatosan hajtom magam előre de semmi elismerést nem kapok a részükről mármint apám családjától...ha elmondom a vizsgáim jegyeit is hidegen hagyja őket, sőt néha röhögnek rajtam amikor ásatni kell, hogy túrom a földet, meg, hogy minek ezt, meg, hogy ide nem kell nagy okosság csak türelem. ( Igenis kell, szerintem a régészek erről tudnak nyilatkozni), folyamatosan hozzám vágják, hogy hát orvos nem vagyok, ( emiatt az orvos barátaimtól már rettegek, mert iszonyat semminek érzem magam emiatt is), mindig éreztetik velem, hogy a szakmám semmit sem ér, én sem érek semmit, minden beszélgetéskor elmondják, hogy hát nem vagy orvos, jogász stb...hogy nincs nekem annyi tanúlni valóm pedig van, mert több területre szakosodom de nem ez a lényeg igazán, csak az, hogy bármennyire is törekszem a szakmámban semmibe vesznek, és valahogy elment az erőm mindentől, csak fekszem egész nap, többször vannak pánikrohamaim, néha azon agyalok, hogy jobb lett volna jogra menni vagy orvosira( pedig nem érdekel igazán, csak újra meg akarok felelni, tudom, hogy nem kell de amikor folyamatosan ezt hallgatja valaki...igazán leszívja az életerejét, apámnak meg nem tehetem csak úgy le a telefont mert támogat is, persze ez is mindig meg van említve általa, hogy milyen rossz nekik most...alig van valami stb)

Suliban is első tanuló voltam, de amióta ezeket megkapom valahogy csak egyre inkább saját magam árnyéka vagyok, pl eddig alig volt 4- esem, mindig mindenből 5- re jöttem ki...

Nem tudom mit csináljak ez ellen a levertség ellen, hogyan szedjem össze magam a héten mert ha nem jön össze bukom ezt a vizsgát s csak ősszel mehetek. Valakinek valami jó ötlete van esetleg?



2022. febr. 8. 20:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Rhodiola Rosea és B3 vitamin. Már holnap reggeltől, de hatás nem azonnali. Talán az már segít, hogy kiírtad magadból. Ha téged a régészet, történelem érdekel akkor azt csináld. Felnőtt ember vagy, képzeletben ugorj előre 20 évet, körberöhögnéd, lenéznéd magad, hogy a saját életedet mások pofázása szerint alakítottad. Beszéld meg a tükörképeddel, hogy egy kib4szottnagy pö.cs.fej vagy, most a héten tanulsz mint az állat, megvan ez a vizsga és utána szabadon döntesz, hogy apucika dumája szerint cselekszel, kiiratkozol az iskolából, stb.
2022. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

Elégé sántít nekem a történet...


„Több egyetem visszajelezte, hogy szívesen várnak”. Maximum a mesében, vagy ha mégis igaz, akkor egy automatikus üzenetet kaptál valamilyen válaszodra, amit mindenki megkap. De ilyet nagy valószínűséggel egyik egyetem sem ír, én sem kaptam ilyen „bátorítást”.


Az egyetemre nem úgy megy a felvételi, hogy cukipofa vagy, és jajdefelvennének, hanem az eredményeid alapján. A felvételi teljesen személytelenül zajlik, azt az egy esetet leszámítva, anikor személyesen bemutatod a papírjaidat, hogy valóban valós eredmények alapján számolták a pontjaidat.

2022. febr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem, nem mindenhol úgy zajlik. Nem értem miért kell valakinek mindig belekötni gyakorin olyan dologba amit nem ő tapasztalt/csinált meg.
2022. febr. 8. 21:25
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
Mert mondjuk nem igaz, amit írsz...
2022. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Mert helyettem felvételiztél?
2022. febr. 8. 21:33
 6/23 anonim ***** válasza:
48%
Persze... az összes szak, ahova felvételiztél, mindegyiknél külön felvételiztetés volt, és mindenhol azt mondták, hogy olyan jó szerepeltél, hogy jajdefelvennének...
2022. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

6. Nekem is mondták már, egyetemekről, hogy szívesen látnak. Igen, az szerintem mindenkinek logikus, hogy az eredményeidet is látják előtte mielőtt ezt mondanák, de szerintem a kérdező se arra gondolt, hogy odament, mosolygott és már mondták, hogy jaj de szívesen látnálak. Meg most... igen, jelenleg online kell benyújtani a papírokat, de olyanról nem hallottál, hogy covid előtti időszak? És, hogy esetleg felvételi beszélgetés diákokkal? Lehet a kérdezi nem is magyarországi, ahol csak felvin lehet jelentkezni, hanem élőben is. Ne röhögtesd már magad 6. előtte gondolkodj kicsit, hogy mit beszélsz. Ha meg most abba kötnél bele, hogy akkor ezeket miért nem írta le, akkor meg annyit mondanék, hogy nem errl szólt a kérdés, tehát nincs oka beszámolni arról is, hogy mikor mit mondtak neki pontosan. A kérdező feltett egy kérdést, arra válaszolj, ha nem tudsz, feküdj le aludni. Mindenkinek van elég baja a seggfejkedéseden kívül is.

Kedves kérdező, a seggfejekkel ne törődj, a 2. válaszolóval egyetértek, csináld meg amit szeretnél, kicsit erősítsd magadat és ne foglalkozz senkivel csak magaddal, zárd ki az ilyeneket az életedből amennyire csak lehetséges.

2022. febr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ne haragudj már meg, de nem ez volt amúgy a kérdésem, meg sem válaszoltad csak felháborodva jöttél ide észt osztani. Honnan tudod te, hogy én milyen jegyekkel mentem oda? Milyen más szakra felvételiztem még ahol volt még személyes felvételi vizsga is? Nem csak névtelen vizsga van, mivel több egyetemen is voltam tudok róla beszélni, ha téged ilyen szinten zavar ez, akkor nyugodj meg nem csak én, mert más is kapott ilyen visszajelzést. Én is ismerek ilyen embereket. Abszolút nem tartom ezt nagy dolognak, nem is értem min lehet ennyire ezen felháborodni, meg rágörcsölni, hogy folyamatosan vissza is írsz ugyan ezen a jelentéktelen részen fennakadva. Attól még, hogy te nem kaptál ilyen "bátorítást" nem azt jelenti, hogy más sem kaphat, nem ismered az összes egyetem rendszerét azon belül sem a különböző szakokét, tehát alaptalanúl jössz ezzel, főleg úgy, hogy nem te voltál ott helyettem, vagy legalábbis nem ugyan oda felvételiztük feltételezem. Én pedig nem vagyok köteles tovább ecsetelni, és kifejteni neked valamit ami nem a kérdés lényegéhez tartozik, és főleg nem így, hogy csak úgy felelsz mások helyett akik tapasztalatuk szerint írnak le valamit.
2022. febr. 8. 22:00
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
8-as voltam, bocs, 7-eshez beszéltem, rosszul írta ki a sorrendet.
2022. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%
Ettől már toxikus valaki?
2022. febr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!