Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki nem adja belelegyezé...

Ha valaki nem adja belelegyezését abba hogy keresztanya legyen akkor nem fogják bejegyzésnél megemliteni ugye? Vagy ha igen akkor kell annak a belelegyezése is akit keresztszülönek hivnak igaz?

Figyelt kérdés

Tehát van 1 adott szituáció mégpedig az hogy engem felkértek keresztszülönek, de nekem kétségeim vannak, és ha esetleg nem vállalom akkor ha megemlitenének mégis akkor sem leszek keresztszölő ha én nem adom belegyezésem ugye?


Köszönöm elöre is a válaszokat.


2010. szept. 11. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem említenek meg. A Keresztelőn a kicsit már a Keresztszülők tartják és csak ők, hárman (a keresztszülők és a gyermek) a szertartás főszereplői. A többiekről nem esik említés.
2010. szept. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kérés a szülők részéről. Ha nem vállalod, akkor nemet mondasz és kész, találnak mást, senki nem fog emlgetni téged a keresztelőn.Miért is emlegetnének, hiszen nem vállaltad, semmi közöd így a keresztelőhöz. Ha meghívak, ugyanolyan vendég leszel, mint akárki más a jelenlevők közül, a vendégeket pedig nem szokás emlegetni, jelen vannak, de nem ők a főszereplők.
2010. szept. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Ebből egy percig se csinálj problémát. Nem vállalod és kész, nem vagy erre a feladatra képes. Egyébként én sem vállalnám senkinek hogy keresztanyja legyek.
2010. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előtte (mielőtt a gyermek megszületik), vagy mielőtt keresztelésre kerülne a sor, fel szokták kérni az illető személyt keresztszülőnek. Engem rendes keresztszülőnek még csak egyszer, bérmaszülőnek kétszer kértek fel.


Nincs semmi abban, ha nem vállalod, mond el nekik nyugodtan. Az anyakönyvbe úgyis az lesz beírva, aki a valódi keresztanyja, keresztszülei.

2010. szept. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem így megy. A keresztszülőnek meg kell jelennie a keresztelőn, különben a pap el sem kezdi a szertartást.
2010. szept. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vállalod, mondd meg, és keresnek mást. Én szeretnék keresztanya lenni.
2010. szept. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én keresztszülőm nem tudott eljönni, mégis meg lettem keresztelve, csak keresztszükőm nem lett!
2010. szept. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!