Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülőnek kell elsőáldoz...

Keresztszülőnek kell elsőáldozónak lennie vagy elég a keresztség?

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Én keresztszülő vagyok, de meg se vagyok keresztelve:)
2009. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én meg voltam elsőáldozó, mégsem lehettem keresztszülő. Mivel évente csak egyszer-kétszer megyek el templomba (karácsony, húsvét), ezért a pap nem negedélyezte a keresztszülőséget, csak a kereszttanuságot.
2009. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is keresztanyuka vagyok :) De én nem konfirmáltam, keresztelve ugye meg vagyok, mégis lehettem :)

17/L

2009. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez az adott plébániától függ. Normális esetben ahhoz hogy keresztszülő légy mindenképp meg kell hogy keresztelkedj, elsőáldozó és bérmálkozó légy illetve el kell múlnod 16 évesnek. Ezen kívül elvált ember nem keresztelhet. A kisfiam keresztelőjénél ezek voltak az elvárások! Zalai vagyok
2009. aug. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 1.válaszoló vagyok, nem vagyok megkeresztelve,de a keresztfiamat a párommal együtt megkeresztelhettük, csak előtte egy úgynevezett oktatáson kellett részt vennie mindenkinek. Akkor 23éves voltam és pest megyei.
2009. aug. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én nagyon fiatalon,12évesen lettem keresztszülő:) most 17 vagyok. egyébként a keresztanyukám kisfiának lettem a keresztanyja:D én csak keresztelve voltam, meg elsőáldozó is voltam. szóval ennyi elég:)
2009. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztosan nem elég. Az, hogy engedtek keresztszülőnek lenne csak a pélébános engedékenységének köszönhető. Nem bérlmált, 16 éven aluli és elvált nem lehet keresztszülő az egyház szerint. Nálunk vannak papok akik elvált szülők gyermekeit megkeresztelni sem hajlandók.
2009. aug. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat:)
2009. dec. 23. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!