Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kíváncsi lennék, hol, kit...

Kíváncsi lennék, hol, kit kérnek fel keresztszülőnek. Rokont, vagy barátot?

Figyelt kérdés
Melyik megyében laksz, írd meg légy szíves. Előre is köszönöm!
2011. febr. 26. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Èn fejér megyéböl való vagyok de külföldön élek.


De ez szerintem nem megye függö.


Nekem fontos lenne hogy ha megkeresztelem a lányomat akkor tartsuk be a keresztelö fontoságát, vagy is vallásos vagy legalább a vallásban egy ici picit jártas legyen a keresztszülö, akinek az lenne a feladata hogy a gyeremekem vallásban való neveltetését segítse. (mi sem vagyunk templomba járok, de tudjon válaszolni ha a gyerek megkérdezi ki volt mózes stb...)


nekem tesómék nem keresztelték meg a gyerekeket, söt elég vallás ellenesek. Sógorom nincs megkeresztelve és szeritnem elég nehezen találja meg a templom ajtaját is. a családban nincs olyan személy aki legalább évenete egyszer templomba menne. (anyukámat kivéve) a legjobb barátnöim között sincs ilyen. de van itt egy lány aki nagyon közel áll hozzám, a szülésnél is bent volt. ö vallásos és hébe hóba elmegy templomba. (kb havonta egyszer) öt nagyon szeretem, és ö tökéletes lenne, ha a pasiját nem utálnám. nem akarom hogy ö keresztapa legyen a lányomnak.

2011. febr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A mi családunkban rokont szokás, de a barátnőm -akivel egy városban lakunk- a fia keresztanyjának egy barátnőjét kérte fel. (Somogy megye)
2011. febr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Testvér, rokon. Pest.
2011. febr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a keresztszülőség hagyománya nem a vallás tanulásának segítésére szolgál.

Tudtommal, ha a szülőkkel valami tragédia történik, a keresztszülő veszi át a szerepüket.

Nálunk rokont szokás. Heves megye

2011. febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tévedtem... Bocs!
2011. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1.én barátnőm-férjem barátja.kicsi korunk óta vagyunk barátnők,már rég megbeszéltük,hogy ő lesz az első gyerekem keresztanyja.

2.egyik testvéremék.

3.másik testvéremék.

Fejér megye

2011. febr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Budapest, testvérek
2011. febr. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Toronto,Ontario

Testver

2011. febr. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!
2011. febr. 27. 07:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Tesómék barátokat kértek fel, mert én még akkor nem voltam férjnél és még elég fiatalka is voltam. Én szivesebben kérném őket, mint valamelyik barátnőmet, mert egyiknek sincs olyan kapcsolata, hogy valószínűnek látnám, hogy együtt maradnak. Szerintem végül az én egyik barátnőm és a férjem egyik barátja lesz.( legalább két ajándékot kap :D )
2011. febr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!