Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek kell állnia a keresztelő...

Kinek kell állnia a keresztelő költségeit? A szülőknek, vagy azoknak, akiket felkértek keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

A férjemet kérte fel a testvére. Akkor örömmel igent mondott, mert fogalma sem volt róla, mivel jár ez.

Most kész tények elé lettünk állítva. 3 hónap múlva keresztelő, mi meg fizessük ki, plusz vegyünk aranyékszert a gyermeknek.

Kissé ledermedtem mert elég rossz anyagi helyzetben vagyunk éppen, költözés, felújítás, minden fillér pontosan be van osztva. Ekkora kiadásra most nem számítottunk, nem tudjuk, mi lesz, valószínűleg nem fogjuk tudni kifizetni. Ami a legrosszabbul esik, hogy ezt anyósomtól tudtuk meg, mert a sógornőm mindenkit beavatott ebbe, csak épp minket nem :(


2011. febr. 14. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
De miért ekkora kiadás egy keresztelés? Alapból a papnak nem kell fizetni tudtommal (ellenben a temetéssel). A többi meg akkor "családon belül" marad, vagyis megegyezés kérdése. Vagy nem értek valamit?
2011. febr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, miféle költségei lehetnek egy keresztelőnek, de azt a szülő fizeti. Külön ajándékot kérni, ráadásul jó drágát, az már a pofátlanság legteteje.
2011. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy ez így olyan, mintha az esküvőt meg a lagzit a tanúknak, vagy a koszorúslányoknak kellene fizetni. A szülő szervezi és fizeti a keresztelőt, elvégre az ő gyereke.
2011. febr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szülők fizetik a keresztelőköltségeit (tehát az egyháznak a díjat, ha tartanak egy kis ebédet, akkor azt), és nem kérnek ajándékot, hanem elfogadják, amit ad az ember. Szerintem furcsa ez az egész. A keresztszülőségnek nem az anyagi vonzata a lényeges, hanem, hogy van valaki a gyerek mellett, akire támaszkodhat az életben a szülein kívül. Szerintem mondjátok meg nyugodtan, hogy nem tudtok ennyi pénzt most erre áldozni, és ha ezek után más keresztszülőt keresnek, hát tegyék meg. Ugyanis ezek a szülők azok, akik később is majd minden névnap, karácsony, húsvét, születésnap, mikulás, keresztelőévforduló, ballagás esetén követelőznének.
2011. febr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

A papot (ha kell fizetni) kaját (étterem vagy otthon) a szülő fizeti, de a keresztszülőnek illik (kötelezően ajánlott) ajándékot venni, a mi családunkban ilyenkor aranyláncot és/vagy fülbevalót szokás venni, és természetesen a gyereknek névnap, szülinap, karácsony, húsvétra ajándékot venni, de ez keresztszülőség nélkül is szokás nagynénik, nagybácsik részéről a családunkban, tehát a többi gyereknek is, ha fordított esetben az Ő gyerekeiknek nem a keresztgyerekük szülei a keresztszülei, akkor is kapnak ajándékot mert közeli rokonok (sógorok, testvérek a szülők).

Tehát valami ékszert igazán illene venni a gyereknek.


---------------

A lakodalmat meg a szokás szerint a fiatalok szülei fizetik, a koszorúslányok ruháit pedig (nem formaruha esetén, tehát szabadon választott szín és fazon) a koszorúslányok; de formaruha esetén a szülők/ifjú pár.

2011. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó vagyok (17:28).

Az ajándék "követelése" egyébként egy nagyon rossz tulajdonsága a sógorodéknak, ilyet azért nem szabadna.

2011. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A keresztelőt a szülők fzetik!
2011. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen a szülők fizetik. Aranyékszert venni szokás, de szerintem hülye szokás, mi mondtuk is a fiunk keresztanyjának, hogy eszébe ne jusson, csak valami pici dolgot vegyen.
2011. febr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapja lettem másodszor is keresztanya, de fel sem merült, hogy nekem kellene fizetnem az összes költséget! Az ebédet. és az egyháznak (református) fizetendő díjat a szülők, ill. a nagyszülők állták, tőlünk egy arany fülbevalót kapott a kislány. (az első fiú, ő nem kapott aranyat, babakelengyét kapott) Az ünnepekre az ajándék nekem természetes, de nem azért, mert keresztszülő vagyok, hanem mert imádom mindkét gyereket!! Foglalkozom velük, játszom velük, hetente többször meglátogatom őket. A pénzt és ajándékot a szülőknek elvárni szerintem gusztustalan. Nem a vagyoni helyzet figyelembevételével kellene keresztszülőt választani, hanem aszerint, hogy ki az, aki a gyerekem életében irányt mutat, segít, SZERET (!!), gondoskodik, hiszen a nevében van: keresztANYA.
2011. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

A szülőknek.

Ha pedig ez a helyzet, amit leírtatok, akkor mondjátok vissza és jelezzétek, hogy nem akartok keresztszülők lenni. Ha kérdezik, hogy miért, akkor csak annyit mondjatok, hogy nem akartok erről beszélni.

2011. febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!