Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családom viszi túlzásba vagy...

Családom viszi túlzásba vagy én veszem túl lazán?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás szempontjából megfordult a fejemben már orvosi, állatorvosi,fogorvosi is. És egyből kaptam a lehurrogást hogy én nem lennék jó ennek meg annak, nem vagyok alkalmas ilyenekre és stb.


Szerintem meg senki nem azért megy egyetemre mert már tud mindent és alkalmas mindenre... Tanulni mennek oda az emberek. Ha meg valaki nem alkalmas akkor úgy is kibukik.

De ha meg nem mondok semmit akkor én vagyok a szar gyerek és jön a szokásos sablon duma hogy "akármit szeretnél mi támogatunk".:D


2022. febr. 13. 20:11
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%

És te milyen tanuló vagy? Jól tanulsz? Szorgalmas vagy?


Lehet lepontozni, de egy matekból, bioszból vagy netán mindenből 2-3-as, netán még ráadásul cseppet sem szorgalmas gyereknek én is megmondanám, hogy ez így nem lesz jó.

2022. febr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
31%

Mert szerintem a szülő ismeri annyira a gyerekét, hogy tisztában van vele : van e kitartása, elhivatottsága, könnyen tanul vagy meg kell mindenéet küzdenie, bírná e mentálisan,ne adj isten gyomorral..

Én sem szívesen dobnám ki a pénzt feleslegesen, ha tudom úgy se fogja befejezni. Nem azért mert elsödlegesen sajnálnám a pénzt, az időt amit feleslegesen "elpocsékol" sokkal inkább.


Persze van egy másik oldal is, ami kitünően tudja ösztönözni a gyereket a "csak azért is megmutatom képea vagyok rá" - ez a jobbik eset.

2022. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
Mindhárom iszonyú melós, seggelős, és gyomor is kell hozzá. Lehet, hogy te vagy túl laza, ha már ezt vetetted fel.
2022. febr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Igen, de mit vesztenék vele?

Nem akarok egy irodában megkeseredni. Sem egy építkezésen. Főleg hogy mindig is érdekelt a kémia, biológia. Jó tanuló vagyok, szorgalmamon meg mindig lehet javítani.

2022. febr. 13. 20:27
 5/33 A kérdező kommentje:
És nyilván a segítségnyújtás is célom.
2022. febr. 13. 20:28
 6/33 anonim ***** válasza:
75%

Mit veszítessz? Elsősorban szüleid pénztárcája veszít..

te max időt.

Ott ahol a szülő vehemensen leakarja beszélni a gyereket, ott bizony jó oka van a legtöbb esetben.

2022. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%
mivel el kellett, hogy múlt 16, azért jó lenne, ha ilyen szakokat dobálsz csak úgy, hogy ez is megfordult a fejedben, az is, akkor az nem annyira oké.
2022. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
32%

Hány év egy orvosi? Mennyi idő míg dolgozni fogsz benne? Ez idő alatt a szülők tartják a hátukat, ha jól sejtem, tudom mert nálunk a családban is büdös a munka unokatesómnak, amikor a pénzt össze kellett dolgozni szabadidejében a tanulásra meg volt halva, mert a szülők levették róla a kezüket(annyi engedtek hogy otthon lakhat)

A kis hülye nagy nehezen elvégezte az egyetemet, egy középfokú és egy felsőfokú nyelvtudással, 200 környékén kap egy szaros semmirevaló pár órás bejelentett munkával.


Gyerek felfogású vagy még, be kell látni a képességeid, és igen, sok ember elmondja hogy nem akar targoncában megkeseredni, amikor seftelhetne is.

Ha nem szülőktől függ az életed, magadat tartod fenn, akkor ez a kérdés nyilván nem is került volna kiírásra.

2022. febr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

6

De miért? Van kollégium.

2022. febr. 13. 20:53
 10/33 anonim ***** válasza:
83%
Az én családom is ilyen, semmi nem volt jó nekik, ugyenezek a dumák mentek mint nálad: te ezt nem tudod-azt nem tudod…(azt persze soha nem mondták meg, hogy akkor szerintük mit csináljak) Én csak azért is mentem a magam feje után és mecsináltam amit akartam, utólag meg már játszották a büszkülést, hogy előtte évekig csak lehúztak. Nem kell velük foglalkozni, csak csináld. Mutasd meg nekik és sajàt magadnak is, hogy képes vagy rá. Ennyi.
2022. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!