Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom befejezni a jogsima...

Nem akarom befejezni a jogsimat, de nem érdekli a családomat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy kegyetlenül bunkó oktatóm volt, aki ha hibáztam üvöltözött velem meg mindennek elhordott. Emiatt folyamatosan féltem, hogy hibázni fogok és gyomorgyörccsel jártam vezetni. Viszont így, hogy rástresszeltem még többet hibáztam mint amúgy. Végül elköltöztem otthonról és nem törődtem a vezetéssel. Most viszont az egész család piszkál, hogy csináljam meg. Anyám, neki az élettársa, a párom, az ő anyja és neki az élettársa, a nagypapája, szóval kb mindenki, aki tud róla. 9 hónapja nem vezettem. Tegnap a párom annyit kért, hogy indítsam be az autót, mert hideg volt. Hát én kb kipattantam utána a kocsiból és reszkettem. És hiába mondom, hogy nem szeretném megcsinálni, mert elegem lett belőle egy életre, nem hallgatnak meg. Itt másik oktatóm lenne és folyamatosan mondják, hogy csak adjak neki egy esélyt. Nem akartam, de az anyós már lebeszélte és pénteken vár az oktató. Én pedig még a számát sem tudom, sem a nevét. Most mit csináljak? 22l

2022. febr. 7. 07:29
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
88%
22 éves vagy. Anyósod szervezett helyetted valamit? Nem mész el. Te jó ég, felnőtt házas emberként hogy lehet ilyen óvodás módon viselkedni. Ha nem akarod megcsinálni, nem csinálid. Ha piszkálnak, megmondod újra és újra, hogy nem.
2022. febr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
86%

'Hát én kb kipattantam utána a kocsiból és reszkettem.'


Nos, ezesetben tenyleg ne vezess, a panikbetegsegedet viszont kezeltetni kellene. Anyosod hiaba szervezett le barmit, nem kotelezo odamenni. A paroddal meg beszeld meg hogy ne eroltesse, mert nem fogsz vezetni es kesz.

2022. febr. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
33%

Hogy mit csinálj? Viselkedj mondjuk felnőttként.

"Én pedig még a számát sem tudom, sem a nevét" Nem mindegy?! Elmész, hogy a család lenyugodjon, eldumcsizol kicsit az oktatóval és ha nem megy akkor nem.

2022. febr. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
97%
Ja igen, a bunkó oktatódat azonnal ott kellett volna hagyni.
2022. febr. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
42%

Szóval nem arról van szó, hogy nem TUDOD befejezni, hanem, hogy nem AKAROD!

Nagy különbség!

Jogod van hozzá!

De! A mai világban jogosítvány nélkül nagy hátrányaid lesznek az életben!

Esélyt adni egy másik oktatóval...miért nem?

2022. febr. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
90%

Nem akartam, de az anyós már lebeszélte és pénteken vár az oktató - és akkor mivan? Várjon.


Az más kérdés, hogy én úgy kiosztanám anyóst, ha helyetted intézkedne hogy csak nézne, és sértődjön csak meg.

2022. febr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
74%
*helyettem
2022. febr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
24%

Nyugi már, anyosod segiteni szeretett volna, azzal, hogy be te kutakodj, ő meg valószínű ismeri is. Nem kell a rosszindulatot látni mindenben, segiteni szeretnenek neked kijonni ebből a helyzetből.

Adj efy esélyt az új oktatonak, a számát meg kérd el..

2022. febr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
89%

Igazuk van, a legrosszabb, amit tehetsz, hogy engeded ezt a szitut uralkodni rajtad egy bunkó oktató miatt. Az általad írt példa a legjobb rá, szerinted normális, egészséges az, hogy pánikrohamot kapsz egy álló autótól?


Menj el, beszélj ezzel az oktatóval, mondd el neki a félelmeidet. Normális oktató azt is megmondja őszintén, ha nem való neked a vezetés, nem fog kényszeríteni.

Ha szimpatikus az illető, még jól is elsülhet, ha meg nem, akkor az óra végén megköszönöd, és nem mész többet - de akkor mondhatod a családnak, hogy legalább megpróbáltad.


Utóbbi esetben viszont egy pszichológust keress majd fel, hogy segítsen levetkőzni ezt az irracionális félelmet.

2022. febr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogyha nem megyek el, hallgathatom, hogy nem lehet rám számítani, meg hogy szégyenben hagytam a családot.

Az anyós pedig megy a feje után és nem érdekli senki véleménye.

A régebbi oktatómat pedig anyám miatt nem hagytam előbb ott. Mert valamilyen régi ismerőse és nem hitte el, hogy velem hogyan viselkedik.

Új oktatóval pedig azért nem szeretnék, mert konkrétan meggyűlöltem vezetni. Inkább vagyok órákkal hamarabb ott valahol a tömegközlekedés miatt, de esélytelen, hogy én vezessek.

2022. febr. 7. 08:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!