Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondolom, rosszul csinálom....

Gondolom, rosszul csinálom. De hogyan kellene viselkednem?

Figyelt kérdés

Anyám jó úton halad afelé, hogy alkoholista legyen, én meg utálom az alkohol szagát is (nemhogy a részeg embereket!!!!), szóval amikor látom, hogy ivott, akkor nem szólok hozzá, vagy ha igen, akkor ordibálok vele. Az alkoholt már meg sem említem inkább, mert akkor csak ecseteli, hogy mekkora egy nagy szemét vagyok, hogy ő még nem is ihat egy kicsikét sem, nem kapcsolódhat ki, csak dolgoznia kell meg elvégezni a házimunkát állandóan, stb. Az igaz, hogy megcsinálja ezeket a dolgokat még, de ha így halad, ki tudja meddig. Meg akkor ne csináljon semmit a fenébe is, csak ne igyon. Mostanában már ha józan állapotban van, akkor sem beszélek vele. Gyűlölöm az alkoholistákat. Mit csináljak? Így nem tudom anyámnak tekinteni.

19/l


2010. szept. 11. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:

ez ellen nem igen tehetsz semmit .s

sajnálom a helyzeted :(

2010. szept. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy jó úton halad? Van apukád?
2010. szept. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van oka annak, hogy iszik? Lehet bántja valami, vagy magányos (nem írtál apudról). Legyél vele kedves, segíts neki a házimunkában, hogy lássa, hogy meg akarod könnyíteni a dolgát. Neked kell segíteni rajta, hiszen a lánya vagy és ezt ellenségeskedéssel nem lehet, mert akkor csak azért is inni fog. Ha van idôtök szervezz valami olyan programot, ahol nem ihat közben. Nekem az anyósomnak van ilyen gondja, mert nehezen viseli, hogy kirepültek a fiai, de tudtunk rajta segíteni, csak éreztetni kellett vele, hogy szeretjük.
2010. szept. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az alkoholisták mindig találnak okot az ivásra,ezt senki se feledje!

Szóval a házimunka elvégzése,csak egy ok,hogy az ivás rá a "pihenés".Sok nő elvégzi a házimunkát ivás nélkül is.Ha nem kellene csinálnia semmit sem otthon,akkor más indokot találna rá,hogy miért iszik.Vagyis ez csak kifogás,szerintem.

Hogy hogy tudod erről lebeszélni,azt nem tudom,talán ha végképp nem sikerül vele beszélned(józanon) és már nem használ semmi,akkor keress neki egy orvost,akár egyenlőre a háziorvosotokat és próbáljon meg ő beszélni vele.

2010. szept. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ajánld fel: tudod mit, majd megcsinálok mindent én, ha cserébe nem iszol.
2010. szept. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez most nagyon nehéz neked, de el kell fogadnod hogy vannak dolgok amik ellen nem tehetsz semmit. csak mondd meg neki egyszer, határozottan hogy így nem tudod őt az anyukádnak tekinteni.
2010. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na de mennyit iszik? Mert ha megiszik meló után 1-2 doboz sört, az még nem azt jelenti hogy alkesz lesz. Ennyi lazítás belefér.

Akkor kezdj el aggódni, ha úgy kell összeszedned a hányásából, és másnap nem megy el dolgozni mert másnapos.

2010. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!