Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szép estét mindenkinek. Mi a...

Szép estét mindenkinek. Mi a megoldás arra ha az apa és az idősebbik fiú más okból kórházba meg haltak mind a ketten egy lakasban laktak,egy autót vezetek.Most a legfiatalabb fiúé lett az autó.Jó ötlet megtartani vagy el kellene adni?

Figyelt kérdés
Amugy is rossz a kapcsolat a fiú anya és barátnő közt,mert nem elköltözött az anyjától.

2022. febr. 26. 20:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, ha te vagy a lány: majd az örökös eldönti.
2022. febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%

Egyáltalán nem biztos, hogy a fiúé az autó. Sőt, tutira nem.

Fontos tisztázni a sorrendet is: ki halt meg hamarabb? Kié (volt) a lakás tulajdonjoga? Kié volt az autó tulajdonjoga? Az ugyanis tökmindegy, hogy ki vezette, öröklésnél az a lényeg, hogy kinek a tulajdona volt.

Az elhunyt fiúnak van-e leszármazója (gyereke), házastársa?

2022. febr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Márint nem CSAK a fiúé, nagy valószínűséggel az anyukának is van benne része az öröklés miatt. (#12)
2022. febr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ha kell neki megtartja ha nem akkor eladja.
2022. febr. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nem balesetbe haltak meg.

Apajuk halt meg évekkel ez előtt,tavaly az idősebbik fiú.Az anyjuk irányította a őket az élet minden terén.El múlt mát a pátom 30 mikor én belepte az életébe,amikor elköltözött hozzám hiszti volt az anya részéről,mindenek el mondo,csak jót nem kaptam,most meg azzal ervel az anyja,hogy oda adta neki,de ne adja el mett akkor meg tagadja az emlékeiket.Páromnak nincs lelkiereje ki menni a temetőbe,de az autót meg megtartja.Ha ki megy az udvara simogassa,meg ilyen dolgok.Minden az anyjuké volt és lett az autót csak ki könyörögte a párom az anyjától.Bocsánat ha zavarosan fogalmaztam.Senkit nem állt szándékomba meg bántani.Köszönök mindent.További szép és nyugodt napokat az élethez.

2022. febr. 27. 02:34
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Jézusmária....

Mondd, hogy nem Mo-on élsz....

2022. febr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem ott élek.
2022. febr. 27. 11:44
 18/21 anonim ***** válasza:
87%
A párodnak nyilván sokat jelent az autó, Akkor miért kérdezed meg hogy nem kéne-e eladni?
2022. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Van autónk már és nem tudom,hogy ilyenkor mi a helyes döntés.
2022. febr. 27. 12:08
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem is neked kell tudnod. Az autó a párodé, csak ő dönthet.
2022. febr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!