Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a megoldás, ha egyedülálló...

Mi a megoldás, ha egyedülálló családtagnak nincs kivel karácsonyoznia?

Figyelt kérdés

A helyzet röviden: a férjem szülei elhunytak az elmúlt évben/években, már idősebbek voltak illetve betegek. Van egy nővére akinek se gyereke, se férje, se barátja nincs. 2-3 ora autoutra lakik tőlünk. Ha nem hívjuk át magunkhoz jó esélye van hogy egyedül fogja tölteni az ünnepeket. 1-2 napra nem tud átjönni mert nincs autoja. Az én részemről nagy a család és a karácsony többi napját velük töltjük. Szerintetek mi ilyenkor a jó megoldás. Ti hagynátok hogy közeli családtag egyedül ünnepeljen, illetve mennyire kötelességünk őt meghívni és vendégül látni napokig, azért hogy ő ne legyen egyedül?


A veszekedést hanyagoljuk, nem is szeretnék inkabb állást foglalni, csak hasonló történetekre lennék kíváncsi, másoknál hogy alakul, illetve hogyan cselekednétek.


2021. okt. 7. 20:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg ha ti mennétek el hozzá meglepetesbol? Előre megfozni atvinni egy keveset az ételbol? Ha csak 1 napot is lennétek ott jól esne neki biztosan.
2021. okt. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%

Mivel a szeretet ünnepe, én biztosan meghívnám (ha nincs vele gond amúgy). Akkor is, ha több napot kell együtt tölteni.


Ha nagyon problémás, akkor viszont nem.

2021. okt. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ, milyen a kapcsolat. Ha jóban lennék vele akkor mindent megtennék hogy ne legyen egyedül, elmennék érte, elvinném magunkhoz és meghívnám a családomhoz is. Ha rosszban lennénk akkor nem pattognék csak azért mert családtag és "illik".
2021. okt. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg vele megbeszélni, ő mit szeretne? Én reészemről - hacsak nem összeférhetetlen hárpia - nyitott volnék arra, hogy nálunk legyen pár napig, ha a hellyel nincs gond.
2021. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%
Én sem hagynám egyedül. Legalább az egyik napot vele tölteném. Nincs is annál szomorúbb, mikor valaki egyedül marad, főleg, ha nem azért, mert egy elviselhetetlen személy, egyszerűen csak a sors úgy hozta. Karácsony a szeretet ünnepe. Nincs annál szomorúbb, ha valaki egyedül tölti.
2021. okt. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam hogy 2 pici gyerekünk van, illetve kismama vagyok szoval alapbol limitált az időnk energiánk és nem vagyunk túl mobilisak ahhoz hogy csak 1 napra mi elmenjünk hozzá pl. De köszi a válaszokat:)
2021. okt. 7. 21:08
 7/33 anonim ***** válasza:
96%

Ez attól függ mennyire jó a viszony. A férjem pl a testvérének tekinti az öcsémet, magától értetődő lenne, hogy ha egyedül töltené az ünnepeket, akkor áthívnánk magunkhoz vagy mi mennénk.


De van olyan rokon, akinél magasról teszünk rá, hogy egyedül karácsonyozik, mert magának keverte a dolgokat.


Szóval szerintem minden attól függ, hogy milyen a viszony.

2021. okt. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
96%
számomra nem kérdés, hogy meghívnám, több napra sem gond.
2021. okt. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk egy úgy alakult, hogy az egyszem rokonnal töltjük a 24-e szentestét, 25 meg megyünk a többi rokonhoz, családtaghoz, ahol hosszabb időt töltünk.

Így is egyedül van karácsonykor, de legalább az övé a szenteste.

2021. okt. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
95%
Ha szeretném, alapból vele karácsonyoznék. Így nem nagyon izgat. Nem karácsonykor kell teperni.
2021. okt. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!