Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Én egy 16 éves lány vagyok, a szüleimről lenne szó. Már jó pár hete ez történik amit mesélni fogok, igaz, ezelőtt is voltak ilyenek, de nem ennyire. Szóval az apám természete elég fura, hamar fel tudja kapni a vizet.

A lényeg: legalább 3 hete minden második napon történik valami "balhé" anyám és apám közt, ami persze rossz hatással ér engem. Itt egy példa: ma reggel én, és az anyukám bent voltunk a konyhába, ekkor bejött az apám is. Kérdezte, hogy "hol van a kávé?" (a bontottra gondolt, de az helyett inkább a bontatlant kereste), ezután fogta a bontatlant és kinyitotta, ami egy kis puffanós hangot adott ki, amitől anyám egy kicsit megijedt. És anyukám leállt vele vitatkozni, hogy apámnak "persze mindent meg lehet tenni". Ha kérdeznétek, igen, ilyen kis apróságokon is összevesznek.

Egy másik példa, ami pár nappal ezelőtt történt: ideges voltam egy dolog miatt, és apám rám szólt, hogy fejezzem be. Anyukám közbe lépett, mondta, hogy hadd engedjem ki. Mondta apámnak, hogy "neki is ki kell néha engednie". Ilyenkor kapta fel a vizet apám.

Anya a vitatkozások után mindig elsírja magát, de nem szeretném őt így látni.

Nekem is nehéz ezt elviselni, és sajnos apám természetét örököltem. Egyébként ezalatt a pár hét alatt mindig külön alszanak, nem akarnak igazán egymáshoz beszélni. Ennyi lenne, elnézést ha kicsit értetlen lett, küszködök a könnyeimmel.

Ez lenne a kérdésem: Mit kellene tenni, hogy jóra forduljon minden?


A tanácsokat előre is köszönöm!



2021. dec. 24. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Kettejükre tartozik, ne foglalkozz vele
2021. dec. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1.

Igen, lehet, csak nem tudom ezt a dolgot könnyen elengedni, ezért felmerült bennem a kérdés.

2021. dec. 24. 14:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
"anya, apa, nagyon szeretlek titeket, rossz így átélni amit tesztek, ez afeszültség rossz, csináljatok valamit, intézzétek el hogy ne legyen."
2021. dec. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Idegbeteg család.
2021. dec. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Karácsonyi stressz most csapódik le. Vond ki magad a forgalomból, mást nem nagyon tudsz tenni.
2021. dec. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
98%

Mikor nálunk a családban volt veszekedés, akkor utána mindkét félhez odamentem és elmagyaráztam, hogy ez miért volt rossz, amit csinált vagy éppen miért eshetett rosszul a másik félnek. Persze, elhajtottak, mert még gyerek vagyok, de utána ahogy csillapodtak a kedélyek, akkor megbeszélték a dolgokat és mintha mi sem történt volna zajlott az élet tovább.

Tudom mennyire rossz az ilyesmit elviselni és könnyek nélkül átvészelni, de sajnos ez tényleg kettejükre vonatkozik, amit nekik kell megbeszélni, hisz, rontják a családban a levegőt úgymond. Sajnos egy kapcsolatban, főleg, ahol jó sok ideje együttélnek, fennáll az esély, hogy veszekednek apróságokon is. Nálunk legtöbbször a munka miatt volt borsos a helyzet, hisz, hazahozták a feszkót.

De ne keseredj el! Hidd el, hogy igazán szeretik egymást és ki fognak békülni, hisz, akkor nem lennének együtt. Kitartást és boldog karácsonyt Neked!🌲

2021. dec. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
Ez teljesen normális férfi és nő között majd később rajossz.
2021. dec. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen az ha nincs szex anya es apa között
2021. dec. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

3-as köszönöm a válaszod.

6-os neked is köszönöm! Remélem tényleg így lesz. Boldog ünnepeket!

2021. dec. 24. 18:19
 10/11 anonim ***** válasza:
29%
Hát szerintem költözz hozzám 😂
2021. dec. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!