Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a jó megoldás ezesetben?

Mi lenne a jó megoldás ezesetben?

Figyelt kérdés

Röviden a szituáció: 3-an élünk együtt, feleségem, a 7 hónapos fiunk, és én. Feleségem egész nap otthon van, háztartásbeli talán a hivatalos kifejezés rá. Én nap közben dolgozok, 7-től 5-ig a munkahelyemen, után általában este 8-ig maszekban, hétvégente néha dolgozok, néha otthon vagyok. Én meg vagyok így, viszont a feleségem már nem bírja. Már hetek óta panaszkodik, hogy túl sok munka neki nevelni a fiunkat, főzni/mosni/takarítani rá(nk). Ezen csak úgy tudnánk változtatni, hogy ha felhagyok a maszekolással, viszont akkor havi szinten annyi pénzt bukunk, hogy nem tudnánk 0-ra sem kijönni. (Havi 240 ezer körüli fix kiadásunk van, plusz élelmiszerek, gyerekcuccok, benzin, stb.) Ebbe én belemennék, simán átvállalnám 5 után a gyereknevelést, de akkor meg a feleségemnek kellene valami munkát keresnie akkorra, ami nem fog menni, nincsen semmi olyan a környéken, amit lehetne így végezni és ő is tudná. Napközben Homeoffice-os vagy hasonló munkát nem tudna végezni, így az ő részére az egész nap ki van lőve. Ha felmondok, és ő keresne egész napos munkát, akkor azzal sajnos megint nem lennénk előrébb, az én fizetésem kb. 60%-áért tudna elhelyezkedni jelenleg.

Emiatt én nem látok lehetőséget arra, hogy változtassunk a dolgon. De közben mégis muszáj lesz valaminek változnia, mert hosszú távon ez így nem mehet tovább. Ahogy hazaérek, az első fél óra az kiabálással megy el. Általában nyugodtan végig szoktam hallgatni, hogy ez miért nem jó így, hogy ebbe bele fog rokkani, nem fogja bírni már sokáig. Szóval valaminek változnia kell. De minek? Mi lenne a jó megoldás?



2022. márc. 3. 09:58
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
63%
Mit nem bir? Egy hét honapossal nem sok gond van....Adja bölcsibe és menjen dolgozni, ha ennyire nem birja
2022. márc. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudnátok valahogy könnyíteni a feleséged terhein, teendőin? Szinte minden településen van 1-2 idős hölgy, aki olcsón vállal takarítást, vasalást, ablakmosást stb. Esetleg pár órát vigyázni a kicsire.


Esetleg vegyetek szárítógépet, mosogatógépet, robotporszívót stb. (kérjetek rokonoktól karácsonyra, szülinapra rá pénzt stb.), ami gyorsítja a házimunkát.


Szüksége lenne a feleségednek egy kis kikapcsolódásra, heti pár órára, muszáj lenne neki is pihenni, egyedül lenni, magával foglalkoznia. Erre amúgy is mindenkinek szüksége van, hogy feltöltődjön. A babának is jobb lesz, ha az édesanyja tudott kicsit pihenni, kikapcsolódni.

2022. márc. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
95%

Csatlakozom a 2-eshez.


Nálunk három kicsi volt egyszerre (másfél-másfél év korkülönbséggel születtek) - a péntek délután volt az én "anyanapom". Férjem ilyenkor 2-ig dolgozott, hazajött, és én mehettem a saját utamra. Akár csak lófrálni a belvárosban, akár barátnőzni, könyvtárba, stb. stb.

Nekem ez bőven elég volt.

2022. márc. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Beszélgess el vele, hogy miért érzi magát úgy, ahogyan, és mi kellene ahhoz, hogy ez javuljon. #2 jól mondja. Alapvetően nem rád van otthon szükség, de érzelmileg talán rád is, hanem a segítségre.

2. Számold össze és rendezd az anyagiakat, hogy mi az, ami kiadásotok elkerülhetetlen, és te/ti mennyit kerestek, stb.

3. Mutasd meg, hogy ha te nem maszekozol stb, akkor mennyi esik ki! Kérdezd meg, hogyan tudja ő ezt pótolni.

4. Ha nem lesz válasz, akkor kérdezd meg újra, hogy mire lenne szüksége, mert főzni-mossni segítő bejárónőt lehet találni. Persze az is pénz, valószínűleg kicsit több maszekolással jár, de egy kipihentebb, nyudodtabb feleség/család áll így elő.


Nagyon hasonló helyzet volt az öcséméknél is, mert a menyasszonya (nagyon) nem volt felkészülve a gyerekkel járó munkaterhelésre és a monotóniára. Ők ezt párterápián egyeztették, de öcsémnek munkahelyváltás is kellett. Azóta alakul a dolog.

2022. márc. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
63%
Ezt akkor kellett volna végiggondolni, amikor annyi bevételre, ami kettőtöknek sem volt elég, vállaltátok a babát.
2022. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

#3: +1.

Kérdező! A feleségednek nincs énideje. Úgy érzi, megszűnt létezni, már anya(automata).

2022. márc. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
27%

Te két helyen gályázol, hogy eltartsd a családot, és a feleséged nem bírja? Mi lenne, ha ő is dolgozna, mint sokan mások? Megáll az eszem...

N

2022. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
17%
Jó nagy veréb vagy. Te sem vagy férfi. Eltartod a nőt és akkor még o
2022. márc. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
4%
*Eltartod a nőt és akkor még ő vergődik? Én a helyedben elhagynám.
2022. márc. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
94%

Minek kellett az a szerencsétlen gyerek, ha nincs rá pénz? Mert nincsen. Az egyáltalán nem normális, hogy heti 5 napot 12 órázol meg még hétvégén is dolgozol. Gyakorlatilag a feleséged egyedülálló anya, mert apja nincs a gyereknek. A gyerekkel nincs időd foglalkozni, de így nagyon a feleségeddel se. Abból áll a házasságotok, hogy te halálra dolgozod magad, ő otthon van egyedül bezárva a gyerekkel, ha meg véletlen otthon vagy, akkor megy a balhézás.

A megoldás az lenne, hogy kevesebbet dolgozol és összehúzzátok a nadrágszíjat amíg a gyerek nem tud bölcsibe menni, hogy a feleséged is vissza tudjon menni dolgozni. És közben ezerrel dolgoztok a kapcsolatotokon, mert ez így egyenes út a váláshoz.

2022. márc. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!