Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor kinek van igaza?...

Most akkor kinek van igaza? Lesz apósoméknak, vagy nekünk? Helytelenül cselekedtem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


5 éve vagyok együtt a párommal, ebből 3 éve együtt élünk. Az elején, az első 1 évben volt munkám, aztán elvesztettem. Folyamatosan keresem, ezt a párom is igazolhatja, de itt Borsodban egy kis faluban írtó nehéz. Semmi nincs a környéken. Mellette iskolába járok, első diplomát szerzem. Magyarul még érettségim van és nem kellek sehova. Még csak boltba sem vesznek fel, mondván nincs eladóim, mit számít az??

Na mindegy.


A lényeg: a páromnak vannak adósságai a lizinges autó stb miatt (akkor hozzáteszem még meg sem voltam neki, mikor vásárolta)

A kedves édesapja folymatosan őröl idegileg. Hogy azért nincs a fiának pénze, mert rám költi, erre célozgat rendszeresen. Holott, soha semmit, még egy ruhát sem vettem belőle. Sőtt, még édesanyám vett neki is ruhát, és számtalanszor adott pénzt neki.


Állandóan piszkál a munkával is. De nem szándékos, egyszerűen nincs. Azt mondtam, elmegyek rendőrnek, 2 év és remek állásom lesz, elvégzem egyetem mellet. Elkezdett velem ordítani, hogy dolgozni kell, de mondtam, értse már meg, hogy érettségivel nem vesznek fel.


Jó, tőlünk 80 km-re találtam egy jó állást, fel is vettek. Lesz apósék közelebb élnek ehhez a céghez és onnan indul ingyenes busz minden nap. Erre a válasza az volt, hogy nem lesz ez jó, mást kell nekem találni. Erre kiakadtam.


A párom nyáron szintén elvesztette az állását, tanár. Most a szüleim falujában találtam neki egy tanári állást. Boldogan mentünk, hogy elújságoljam, mert már rég megy a tanév, és sehova nem vették föl. Erre nekem esik, hogy vidékre, oda, abba a faluba?? Az ő fia ott milyen karriert fog elérni stb stb. Ez nem lesz így jó. Az ő fiának városban kell tanítani. Erre kiakadtam elég volt. Megkérdeztem, akkor jobb itthon ülni munka nélkül???


Elsírtam magam, mert bántott, hogy így lenézi a falusi embereket. Bántott, hogy csak azt nem mondta , hogy porfészekbe, holott én is onnan származom és a szüleim ott élnek.


A párom olyan ideges lett, hogy elkezdett vele ordítani, hogy mit képzel magáról, hogy folyton sérteget és lenéz. Olyan ideges lett, hogy a pince kinyitott ablakán belerugott az üvegbe ami betört.


Erre az apja megint csak engem okolt. Azt mondta nem kell ide jönnünk, menjünk el akkor onnan. A párom be ment, az apja az udvaron ordított, hogy nem érdekli őt, azt csinálunk amit akarunk. Erre idegemben elindultam gyalog haza, a párom úgy jött utánnam és felvett. Köszönés nélkül sírva eljöttem.


Én vagyok a rossz, mondjátok meg? Vagy rosszúl látom a dolgokat, de nem bírtam tovább, állandóan megbánt. Hozzáteszem, a fiának komoly adóssága van, amit anyukám most rendez épp, akkor rosszak vagyunk???


Úgy gondolom, többé a lábam be nem teszem oda.


2010. szept. 13. 08:45
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

A másik lesz menyét már elüldözte, be sem megy hozzájuk.


Még 1 dolog:

Pl egy megjegyzés, ami nagyon fájt. A másik menyének az anyukája 2-szer vált el, erre megjegyzte hogy jó fajta nő, a lánya is olyan biztos.


Csak azt felejtette el, hogy az én édesanyám is elvált 2-szer és nem azért mert k_rva. A sírás kapott el akkor is.

2010. szept. 13. 08:50
 2/34 anonim ***** válasza:
8%

Most szépen előadtad a magad oldaláró la történetet, kiemelve, hogy mennyire igazságtalan az lesz(???) após. Mégis milyen ítéletet vársz?


Egyébként kötelező neked vele találkoznod?

2010. szept. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Igen, a magam szemszögéből írtam le, de őszintén.


Mert érdekel, hogy most velem van a baj???????

2010. szept. 13. 09:01
 4/34 anonim ***** válasza:
53%
Én se értem,h mit foglalkoztok a véleményével??? Gondolom nem vagytok már gyerekek...Semmi közük h te hol dolgozol, de már ahhoz se,h a fia hol dolgozik...
2010. szept. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Nem tudom elkerülni, ha oda megyek otthon van. A töbiekkel mi legyen? Lesz anyós, a mama???


Nem megyek többé oda, ezt megfogadtam. Kidobott, megjegyeztem.

2010. szept. 13. 09:04
 6/34 A kérdező kommentje:

Ezt mondom. 40 éves a fia könyörgöm. Próbálok jó iskolát végezni, képezni magam, már csak 2 év és minden oké, szerződés kilátásban ha vége a sulinak. Próbálom tervezni az életünk, hogy lakás, család lehessen, erre ez van.


Bezzeg azt elfelejti, hogy havi 30 ezret szed el tőle, mert nekik hitelük van a házon, nem tudják fizetni.


Én ezért vagyok idegbeteg. És akkor azzal a szöveggel, hogy úgyis a tietek lesz. na igen, csak a másik gyerek egy fillért nem ad nekik.

2010. szept. 13. 09:07
 7/34 anonim ***** válasza:
79%

Számat tátva olvasom a történetet.

Szerintem beszélgessetek el nagyon komolyan a pároddal arról, hogy amennyire tudjátok, zárjátok ki a leendő apóst/anyóst. Ha látogatni mennétek (sajnos ez elkerülhetetlen), menjen csak a párod, hébe-hóba pedig te is kibírod majd. Ekkor sem arra készülj, hogy majd megváltozik, meg fog. (Nem egy intelligens embör.:S)


Egyszóval kerekedj felül rajta. Szerintem jól gondolkodsz/gondolkodtok, semmi baj ezzel.


A másik. Ha egyikőtöknek sincs stabil munkahelye, nem gondolkoztok Budapest felé venni az irányt? Ez több problémát is "megoldana".


Remélem vmit segítettem:)

2010. szept. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Hat a parod is melled allt. Sajnos, nem kell oda tobbet menni, minek, veszekedni? Ha az anyos latni akar, akkor majd megy o tihozzatok. Neha elkerulhetetlen az ilyen csaladi nemmegertes. semmit nem tudsz csinalni, szerencse hogy parod megert. Ha nem ertene meg, en kisetalnek partol, apos-anyostol is.
2010. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

A véleményem az, hogy ilyen esetben a tényeket kell nézni.


Önállóak vagytok, tudtok szülői támogatás nélkül is egyenesbe jönni, élni?


Úgy tűnik, nem álltok ezen a téren a helyzet magaslatán, egyedül anyukád az, aki anyagilag is beszáll a problémák rendezésébe, a "lesz após" szerepe igencsak sekélyes, így nem igazán értem, miért számít a véleménye.

2010. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Nincs baj a párommal, megértjük egymást, sőtt imádjuk, de én nem rég már azt mondtam szakítok, elegem van. Nem bírok együtt élni úgy vele, hogy állandóan amit csinálunk az rossz.


Ezt pl nem értem. Rossz hogy találtam neki állást októberben lassan. Mi lenne ilyenkor máshol?Arról nem tehetek városba nem vették fel, én meg csak egy "porfészekben" nőttem fel.

Hogy lehet valaki ilyen sznob majom?

2010. szept. 13. 09:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!