Nana01 kérdése:

Csak engem zavar?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kicsit hosszú lesz, de megpróbálom rövidebbre fogni a történetet. Szóval, mamámmal, szüleimmel és vőlegényemmel élek, nagy a ház elférünk. Szüleim már nyugdíjasok na de édesapám korkedvezményes, édesanyám viszonyt rokkantnyugdíjas. Anyának pár éve szívinfarktusa volt és kiderült, rosszindulatú daganatos amit nem lehet gyógyítani, de kezelhető és gyógyszereket szed. Hála istennek jól van, jók az eredményei és a vérképe is. Csak az a baj, hogy gyorsabban kifárad, többet kéne pihennie, de nem tud. Itt a gond. Van nekem egy bátyám, akinek családja van. Egy 6 és egy lassan 1 éves fiúcska. És ott a menyasszonya. A drága leendő sógornőmnek nem áll az élete másból csak, hogy egyfolytában le passzolgatja a gyerekeket nekünk. Félre értés ne essék, imádjuk őket, a két kezem is tűzbe raknám értük. A vőlegényem is nagyon szereti őket, amikor csak teheti velük foglalkozik. De sajnos már úgy érezzük, hogy egy kicsit sok. Szinte 7 ből 7 napot itt vannak, anyuék sem tudnak tervezni, mert mindennap jön a kérdés, “levihetem a gyerekeket?”. És ami bosszantó, hogy anya nem bír rá nemet mondani. Én tudom hogy él-hal értük de látom, hogy fáradt és egyszerűen teli vagyok dühvel, hogy az anyjuk ilyen. Ő nyugodtan megy szolizni, barátnőzni, vásárolgatni míg mi itthon konkrétan nem tudunk mást csinálni. Szerintetek ez normális vagy én reagálom túl?! Én már szólni akartam ezért de anya nem akarja a balhét pedig tudja, hogy igazam van és mindenki itthon belátta, hogy ez nekünk sok. Rengeteget beszélek erről a páromnak is mert féltem anyát mert még a 6 évessel talán bír de kissebbel már nehezebben ráadásul nem emelhet 2 kilónál többet. Volt már valakinek hasonló a családban? Mit tennének a helyemben? Előre is köszönöm!

#gyerekek #sógornő #Passzolgatás
2022. márc. 12. 09:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Kinyitod a szádat és jön a hang. Elmondod hogy nektek ez sok.
2022. márc. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Volt olyan is, hogy párommal kicsit kettesben szerettünk volna lenni. Elmentünk egyet kávézni és már jött az üzenet, hogy a nagyobbik fiú velünk szeretne aludni. Mondtunk neki, hogy ne haragudjon most nem. Erre megsértődött, hozzánk sem szólt ez miatt😅
2022. márc. 12. 09:40
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Ne várd már az anyád engedélyét, ha egyszer rosszul dönt! Nőj fel!!!És mért baj az, ha megsértődik a sógor? Az legyen az ő baja, nem a tietek. Ha megsértődik, akkor legalább nem fogják hozni a gyerekeket. Nem vagytok a csicskáik!
2022. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Miért ilyen gyávák az emberek, hogy nem merik megmondani hogy most elég? Mi ez, bébiszitter szolgálat? Lesülne a bőr a képemről, ha egy daganatos betegre passzolnám a kölykeimet egy héten minden nap, 0-24-ben. Sértődjön, vigye a kölykeit ahova akarja.
2022. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Old meg a konfliktusokat. Megsértődött a picha .... Hű legalább nem kell foglalkozni a gondjaival.
2022. márc. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyanok (manapság ez a divat), akik úgy vállalnak gyereket, hogy lepasszolgatják, majd a "nagyi babázik", "nagyi neveli, menjen érte-hozza el, minden nap legyen ott lehető legtöbbet", "a rokonság is vigyázzon rá minél többet".

Bárhogyan is mondasz nemet, az ilyen ember megsértődik, mert az általa elképzelteknek valaki ellentmond. Ő már kitalálta, hogyan oldja meg a gyerek-felügyeletet...

Egoista és önzőek az ilyen szülők.

2022. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ebből csak azt akartam kihozni, hogy mindenen mindig meg fog sértődni.
2022. márc. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel, ha balhé lesz belőle? Anyukád egészsége, és a saját nyugalmad, életed a fontosabb, vagy a sógornő nemtörődömsége és önzősége? Magának szülte a gyerekeket!
2022. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tenném, hogy leülnék a bátyámmal, és ezt mondanám neki:


Kedves bátyám, szeretném Veled megbeszélni egy problémámat. Mivel én anyuékkal élek, belülről látom, hogy anyu mennyire gyenge, fáradékony. Te is tudod, én is tudom, a lelkét kitenné a családért, ezért soha nem fogja azt mondani, ha valami neki fárasztó és ha rákerdeznél erre, hamarabb leharapná a nyelvét, minthogy ezt beismerné, de én látom, hogy nem tesz jót neki, ha ilyen sokat kell vigyáznia az unokákra. Nagyon féltem anyát, hiszen egyszer már majdnem elvesztettük, jó lenne őt kímélni. Semmi gond, ha jöttök, mi is örülünk nektek, de akkor Ti is legyetek itt a kicsikkel, hogy ne anyunak kelljen szaladgálni utánuk. Persze, mi is szívesen vagyunk a kicsikkel, szeretjük őket, de én egyelőre még a legtöbbet inkább kettesben szeretnék lenni a vőlegényemmel. Nem, sosem mondta a vőlegényem, hogy ez terhes így neki, de nem is szeretnék oda eljutni, hogy ez megforduljon valaha is a fejében, de végső soron ha anyut kímélni akarom, akkor most nem hagytok más választást, mint azt, hogy mi foglalkozunk a kicsikkel. Ugye megérted, hogy ez így nekünk nem jó? Kérlek próbáljátok meg úgy megszervezni a napjaitokat, hogy a két kicsit ne kelljen ilyen sűrűn áthozni anyuhoz, mert mi igy nem tudjuk intézni a saját dolgainkat, anyut viszont kímélni kell. Természetesen senkit nem szeretnénk megbántani, de kérlek változtassunk ezen a kialakult helyzeten, hogy később ne legyen nagyobb baj belőle.


Ha ezek után megsértődnek, az az ő bajuk, de ha Ti nem szóltok, az meg a Ti bajotok lesz.

2022. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nézd az én helyzezem a következő. Szüleimhez levihetjük a gyerekeket, ameddig akarnak, vagy a szüleim azt nem mondják, hogy most már ne. Egészségesek és élettel telik. De férjem szülei idősebbek, anyukája beteges. Levisszük őket, hogy láthassák egymást, de általában akkor is ott van legalább az egyikünk, vagy csak egy napra előre megbeszélve, mert tudom, hogy nem bírnak el 2 energikus gyereket. Ez alap dologként jött nálunk. Szóval mond meg szépen kedves sógornödnek, hogy most már elég legyen ebből. Tényleg beszélj vele, mert ez nem anyaság, hogy lepasszolod a gyerekeket.
2022. márc. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!