Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, hogy déd- és...

Az normális, hogy déd- és nagyszülőktől, valamint nagyszülő gyermek nélküli testvérétől sem öröklök egy fogpiszkálót sem, mert mindent a gyerekeik örököltek, akik már ígyis jómódúak?

Figyelt kérdés

2022. márc. 12. 12:49
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
93%
És majd te is adnál nekik abból, amit a szüleid után örökölsz?
2022. márc. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
90%

A testvér dolgot nem értem, miért írtátok.

Nekem gyermektelen, férjezetlen húgom halt meg 50 évesen, és én örököltem a lakását (egyetlen testvére vagyok).

Semmi bonyolult nem volt ebben, pedig nem írt végrendeletet.

2022. márc. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
12-es, mert egyenesági az öröklés, először lefele, aztán felfele, ha ott nincs senki, akkor kapja tesó.
2022. márc. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
94%
Értem, nálunk szüleink már nem élnek, akkor ezért kaptam én.
2022. márc. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Akkor kb. 60 éves koromig nézhetem a vagyonokat és a tékozlást, akármennyit ápoltam őket? Ha pl. van egy milliárdos, és a fia is milliárdos, az unokája pedig átlagos, akkor is ez a legális és normális, hogy ezt kell nézni hogyha meghal az ember, hogy akkor a milliárdos milliárdokat örököl, az unoka pedig még egy szakadt cipőt sem?
2022. márc. 12. 15:38
 16/42 anonim ***** válasza:
94%
Igen, ez a normális.
2022. márc. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
94%

15-re:

Kérdező, igen, ez a normális, mert ez a törvény.

"Akármennyit ápoltam őket", ezt hogy érted? Ha valakit ápolsz (rendszeresen), akkor arról normális ember beszél az ápolttal. És az vagy végrendelkezik a javára,vagy kötnek eltartási szerződést.

2022. márc. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
92%
Te ápoltad a déd- és nagyszüleidet, valamint a nagyszülőd testvérét is? Mellette miből éltél és hány életed van, hogy ez mind belefért?
2022. márc. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Úgy értettem az utóbbi hozzászólást, hogy akár ápoltam őket, akár nem, öröklés szempontjából irreleváns.


Olyan hitelt nem lehet fölvenni, hogy az ember majd az örökségéből törleszti több mint tíz év múlva.


Akkor ha jól látom a lényeg, hogy így el van rontva, hogy nem kértem a rokonoktól, hogy majd hadd örököljek valamit én is. Így vagy kunyizok a totál pénzesektől, vagy 60 éves koromig átlagos életszínvonal.

2022. márc. 12. 17:14
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
De semmi jogod nem volt örökölni.
2022. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!