Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok nagyszülők miért nem...

Sok nagyszülők miért nem tudja betartani a szülők kérését az unokákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdésben olvastam itt és élőben is találkoztam azzal a jelenséggel, hogy a nagyszülők nem hajlandóak tartani a szülők által kért dolgokat, mikor az unokára vigyáznak.


Most olyan egyszerű, teljesíthető dolgokra gondolok, minthogy pl. ne adjanak édességet ebéd előtt, mert különben nem eszik a gyerek.


Nálunk nem ilyenek a nagyszülők, szerencsére abszolút úgy állnak hozzá a dologhoz, hogy megkérdeztek bennünket, mit lehet és mit nem szeretnénk, és ahhoz tartják magukat. Pl. egyik unoka szülei vegák, nem adnak húst a gyerekeknek, ezért ők sem etetik titokban csirkecombbal a kicsiket, pedig nem értenek egyet a dologgal, de azt vallják, a szülők dolga ezt eldönteni.


Mi meg a nasiztatást és édes, cukros italokat nem engedjük az 1 évesnek, nem vitatkoznak, nem próbálják kijátszani, adnak vizet és kész.


Persze, mi is úgy állunk hozzájuk, bármikor unokáznának, nyugodtan adjuk oda a gyereket.


De mi az oka annak, hogy sokan csakazértis sz*rnak a gyerekeik kérésére? Ez ilyen hatalmi játszma, hogy nekik ne mondja meg senki vagy mi?



2021. aug. 30. 19:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Mert nagyszülő és el akarja halmozni mindennel az unokát.

Legalábbis szerintem.

2021. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Mert az elhalmozás,hogy a mama engedi ?? Pl ugráljon a kanapén és firkáljon a gyerek a falra
2021. aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Mert azt hiszik jobban tudják. Mindig ez van mögötte. Hogy majd ők...

Én ilyenkor szintén mint hármas, xy ideig nem vittem a gyerekem. Durciztak egy sort, és ennyi volt. :)

2021. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Jól látod, hatalmi játszma. Azt hiszik, hogy az , akit ő a világra sz@rt, az nem lehet se jobb, se okosabb semmiben, mint ő. Hiszen még az életét is neki köszönheti az a h.lyegyerek! Hogy is érthetne jobban a gyerekneveléshez, mint Ő !!
2021. aug. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Mert nagyik. A szülőnek is helyén kéne kezelni a dolgokat, nem utasítgatni a nagyszülőt. Ez nem hatalmi játszma, a gyerek meg nem a szülő tulajdona- és a nagyszülő sem a cselédje.
2021. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

#6:

Helyén kezeltem a dolgokat. Világosan meg lett mondva neki, mi a gyerek(ek) ét-és napirendje.

Csakazértis eltértek tőle. Hogy nehogy már mi mondjuk meg. A gyerekek jelenlétében nem, mert nem akartam őket megijeszteni, de amikor ők nem voltak ott, kb 120 dB hangerővel mondottam meg, hogy kifejezetten utasítottam, hogy ne erőltessék a vegán/paleo/krvaannya szokásaikat, a gyerekek kolbászt, szalonnát, rántottát, pörköltet, gulyást esznek.

Mindig éhesen jöttek ugyanis haza, mert ahogy mondták "megint a szar madárkaja volt".


#3 voltam.

2021. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Akkor leszel szíves kaját is vinni a gyerekednek ha ennyire bezárod: a szüleid meg nem a beosztottjaid hogy napirendezzenejk.
2021. aug. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

#8: Az a poén, hogy ha kaját nem is, de anyagi támogatást az étrendhez biztosítok.


#7.

2021. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%
Mert gondolom hianyoznak nekik azok az idök mikor a gyerekeik voltak kicsik.
2021. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

"...kifejezetten utasítottam,"


Hát ezek után engem nem érdekeknél se te, se a gyereked, az biztos. A szüleid ne utasítgass, nem a beosztottaid.



Kérdező!


A nagyszülőnek egy dolga van: az unoka kényeztetése. Nálunk anyám az amúgy 18 éves kisunokanak akár éjfélkor is neki áll csirkecombot rántani, vagy palacsintát sütni, ha az épp elsohajtja magát. Nálunk egyetlen szabály volt: a mamánál mama a főnök, itthon még én. Ennyi. A gyerek nem hal bele, ha ebéd előtt édességet eszik egyszer egy héten, vagy ha a mamánál való nyaraláson a menüje sültkrumpli, rántott csirkecomb és palacsinta két hétig. Sok szülő be akarja korlátozni a nagyszülőt, csak azért, higy megmutassa, ok a főnök. Felesleges.

2021. aug. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!