Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy egyszerűen nem...

Lehet, hogy egyszerűen nem vagyok szerelmes típus, vagy irreális elvárásaim vannak egy párkapcsolattal szemben?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok. Van egy 1 éve tartó kapcsolatom, amiben jól elvagyok, de úgy érzem, hogy nem vagyok szerelmes.

Mindig is az elérhetetlen pasik vonzottak, akiket nehéz megkapni, szerettem hódítani. A "normális" kapcsolatokat unalmasnak tartottam, ezért nem is volt sok kapcsolatom. Ebben szerepet játszhat, hogy oroszlán vagyok, és szükségem van a vadászatra, flörtölésre. Ja és persze nagyon magasra raktam a mércét, szóval mindenkiben találtam valamit, ami miatt nem jó nekem. A mostani párom elég zárkózott érzelmileg, nem nagyon hiányoznak neki a nagy beszélgetések, inkább csak vicceskedünk sokszor, ami jó, de úgy érzem nem tudok hozzá közel kerülni. És nem látom rajta, hogy "úgy" odalenne értem, pedig ez nekem nagyon fontos. De nagyon szeret, és el tudja képzelni a közös életünket. Igazából én is, mert alapvetően gondoskodó típus vagyok. Csak hiányzik az izgalom, a szenvedély, de ő nem ilyen típus.


Sokan mondják, hogy a házasság nem feltétlenül a nagy lángolásra épül, hanem arról szól, hogy együtt tud-e élni 2 ember, egyforma-e az értékrendjük stb. Jól érzem magam vele, sokat mászkálunk ide-oda nagy társasággal, de ha kettesben vagyunk akkor csak úgy elvagyunk...úgy érzem benne nincs meg az a tűz, ami bennem.

Tudom hogy nekem kell eldönteni hogy jó e ez így nekem, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, és hogy szoktatok-e ilyeneken gondolkozni, persze aki hasonló helyzetben van.


2010. szept. 13. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a kérdés neked mennyire van szükséged a szerelemre, a szenvedélyre. Ha tudod, hogy anélkül nem tudsz meglenni, akkor szakíts, és keress mást, kalandokat, vagy amire szükséged van, mert ha már most ezt érzed, akkor csak idő kérdése, és meg fogod csalni. Ha viszont jól megvagy szeretetben, szenvedély nélkül, akkor maradj vele. 27/L
2010. szept. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg magadtól, hogy tudsz-e a mostani párod nélkül élni, ha a válaszod igen, akkor nem feltétlenül vele kéne összekötnöd az életedet.
2010. szept. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Már egy ideje gondolkozok ilyesmiken, és sajnos az az igazság, hogy nem halnék bele a hiányába. És a nyáron volt is egy majdnem elcsábulás, de végül nemet mondtam. De én is ettől félek, mert megcsalni nem akarom, viszont van ami meg hiányzik...

Csak olyan nehéz rendes, normális pasit találni, akivel el tudom képzelni az életemet, és minden téren kiegészítjük egymást... mindig van valami ami nem klappol, de egyedül meg nem akarok maradni.

2010. szept. 13. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!