Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nem érettem meg még a...

Csak nem érettem meg még a kapcsolatra, vagy "egyedülálló típus" vagyok?

Figyelt kérdés

A napokban múlt egy éve, hogy kiléptem egy komoly kapcsolatból, ami három évig tartott. Igazából komolyabb gondok adódtak a végén, amit úgy érzetem csak én próbálok megoldani, a másik nem tesz érte. A végefelé már csak nyűgnek éreztem a dolgot, ezért hosszú tépődés után lezártuk.

A télen aztán megismerkedtem egy fiúval, összejöttünk, de 2 hónap után úgy éreztem megfulladok a kapcsolattól, szakítottam, mert nem akartam, hogy áltassuk egymást.

Azóta eltelt pár hónap, van egy srác, aki nagyon tetszik, de tudom, hogy annyira különbözőek vagyunk, hogy egyáltalán nem működne... Valahogy bennem van az a meg kell szereznem érzés, de semmi másra nem vágyom. Volt egy másik fiú, aki látszólag nagyon kedves, aranyos, hozzám illő lenne, de magától a gondolattól is irtózom, hogy el kell köteleznem magam. Egy idő után mindig úgy érzem kihasználnak, mintha fojtogatnának egy kapcsolatban, ezért hosszabb-rövidebb idő után, de vége lesz.

Már maga az ismerkedés is amolyan nyűg, borzasztóan önbizalomhiányos vagyok, és egyfolytában attól rettegek, mi van, ha nem tetszem, ezért nagyon sokszor húzom-vonom a randikat is.

Nem vagyok egy nagy hódító típus, egy kezemen meg tudom számolni az eddigi kapcsolataim, tehát nem kiégtem, mégis ez van.

Tudom, hogy hiányzik, hogy szeressenek, és szeretnék férjet, családot, gyermekeket, mégis, ahogy komolyra fordul a dolog, megfutamodom. Mit tehetnék, hogy ne így legyen?

22L


2011. júl. 5. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:

még élned kell,hidd el ha az igazival találod magad szemben,azt tudni fogod

24/N

2011. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez az élnem kell kicsit tág... Nem járok szórakozni, illetve nagyon-nagyon ritkán, egyrészt nincs rá igényem, másrészt időm/energiám sem nagyon, tehát a bulizz, szórakozz részen is túl vagyok már rég. :) Színház, mozi, kávézó, alkalomadtán koncert jöhet, de a buli, mint olyan kizárva. :) Pasikkal "szórakozni" meg nem vagyok hajlandó. :)

Mindenesetre köszönöm! :)

2011. júl. 5. 20:53
 3/9 anonim ***** válasza:

úgy értettem,hogy ettől még ne zárkózz el a kapcsolatok elől,mert ki tudja lehet az igazit szalasztanád el...próbálkozz...sok sikert :)

Mondjuk én mindig is ragaszkodó típus voltam,mostani párom nekem az igazi,már 3 éve és imádom

2011. júl. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van sok időd, de amikor ezen a teman mar annyira nagy a szenvedésnyomás, hoyg mindenkepp tenni szeretnel valamit, akkor utanajarhatsz kulonbozo terapias modszerekkel, hogy honnet vettel at akadalyozo mintakat. Elsore a Hellinger-fele csaladallitas tűnik nekem a problemadra illonek - mar ha ez problema, ezt csak Te tudod, hogy Szamodra az-e.
2011. júl. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Érdekesnek hangzik, utána nézek bővebben. Köszönöm!
2011. júl. 5. 21:00
 6/9 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy hiányzik, hogy szeressenek"

- majd ha ez megfordul, és hiányzik, hogy szeress,

akkor fog javulni az életed.

2011. júl. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy eme véletlenül elejtett mondat után már elég hiteltelen lesz, amit mondok. De a "nagy magány" érzésemben főleg az kavarog ilyenkor, hogy jó lenne már valakit úgy igazán szeretgetni. Tehát, elsődlegesen nem az számít, hogy én szeretve érezzem magam, hanem, hogy láthassam, érezhessem, hogy a szeretetem mást boldoggá tesz, és azt szívesen fogadja. Hogy attól lehessek boldog, hogy a másik tőlem, attól, amilyen vagyok boldog legyen.
2011. júl. 5. 21:05
 8/9 anonim ***** válasza:
ez nagyon szép, és hamarosan biztos elér a szép szerelem :))))
2011. júl. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet h nem is olyan véletlen az, hanem Freud-i elírás ;)

Amúgy nincs ezzel semmi baj, mindenki szeretné, ha szeretnék. 20/L

Amúgy tökéletesen ugyanígy érzek, de én azt hiszem tudom az okait is.

2011. júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!