Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire lehet őszinte az...

Mennyire lehet őszinte az ember a gyerekével a szülőkről?

Figyelt kérdés

Volt egy 10+ éves kapcsolatom. Abból a kapcsolatból született egy közös gyerek, ő most 16 éves. 4 éves volt mikor elváltunk. 14 éves voltam mikor össze jöttünk. Nagyon lapos volt a kapcsolatunk. Neki is az első voltam szexben. 25 évesen megismerkedtem a munkahelyen valakivel, bele szeretem. Egyszer találkoztunk, de nem volt köztünk semmi. Az akkori párom meg tudta, megbeszéltük, adtunk még egy esélyt a kapcsolatunknak, de szerelmes lettem a másik férfiba. Szét költöztünk a párommal, elmondtam neki, hogy nem tudok az érzések ellen mit tenni, hiába adtam esélyt, hogy helyre jozzuk.

Elköltözött, utána kezdtem el találkozni a másikkal. És csak akkor volt szex, mikor már nem voltunk együtt a párommal. Ő ezt mai napig nem hiszi el. A másik férfival is 10 évet voltam együtt. Rájöttem, hogy iszonyat unalmas és lqpos volt a szex az exemmel, mert az új párommal olyanok történtek, ami mennyei volt.

Értelmes embereknek tartom magunkat. Mai napig jó viszonyba vagyunk a gyerek miatt is, meg hát mégis "együtt nőttünk fel". Viszont tegnap a gyerekkel beszélgetünk sok mindenről és fel hozodott a megcsalás téma. Mondta, hogy apa mondta, én őt megcsaltam.

Nagyon rosszul esett, mert mikor tőlem kérdezte, miért váltunk el, akkor annyit mondtam, hogy fiatalok voltunk, elmúltak az érzelmek. Miért kell egy tinédzsert részletesen be vonni egy ilyenbe? Tudom, hogy mai napig sértve érzi magát, mert mindig a fejemhez vágja, ha segítséget kérek tőle a gyerekkel kapcsolatban, hogy én akqrtam így. Még mindig együtt lennénk, ha én nem vagyok hülye.

És valamilyen szinten igaza van, megcsaltqm. Érzelmileg biztos, mert bele szerettem egy másikba. De addig semmi testi kapcsolat nem volt a másikférfival, amíg együtt éltünk. Ezt el is mondtam neki, de nem hiszi el.

Nyilván fiatal voltam nagyon és fogalmam se volt a világról, meg a kapcsolatokról. Más fejjel látom a világot most 40 fele, mint akkor 20 évesen. De engem ez bánt, hogy a gyereknek engem állít be "rossznak". Én sose mondok rosszat az apjáról. Pedig lenne mit. Elkezdhetem mondani, hogy a szex borzasztó volt, kb minden alkalommal ha mentünk barátokhoz, hullára itta magát, sose segített semmibe itthon, sokszor lenézett és rombolta az önbecsülésem. A volt párom azt hiszi, hogy ő tökéletes, holott messze van ő is attól. Mint embert nagyon szeretem és tisztelem. De egyre jobban kezd betelni a pohár, amiket mostanában csinál és mond. Engem hibáztatt mindennel. A gyerek jegyei miatt is. Miért nem ülök le vele tanulni pl. Mondtqm neki a múltkor. Nekem 4-10ig tart egy nap. Elviszem őket suliba (azóta van egy 2. gyermekem), 8-18ig dolgozok. Aztán itt van a két gyerkőc, akikkel nem akarok tanulni már ilyenkor, hanem beszélgetni, társasozni, együtt lenni. Ő nem lakik messze tőlünk, 4ig dolgozik, anyukájánál lakik, főzve, mosva van rá. Mondtam, nyugodtan mehet a gyerek suli után oda és tanuljanak együtt. Erre a válasz: ő biztos nem. Gyerektartás 20ezer ft, pedig papír szerint 60ezer járna. Ez se érdekel. 500ezer fizetése van magára. Nekem hármonkra 220ezer. Abból a közös hitel, amit nem fizet 120ezer. És akkor a fejemhez vágja, én nem viszem sehova nyaralni a gyereket. Mondom miből? A legnagyobb vágyam, hogy vigyem őket és nagyon fáj, hogy nem tehetem meg. Össze gyűjtöttünk 2 év alatt annyi pénzt, higy menjünk el pár napra, de tönkre ment a kocsi, arra keleltt forditania pénzt. Inkább vettem fel hitelt, hogy menjünk valahova, mert nem tehettem meg velük azt, hogy nem megyünk mégse.

Szóval én ezekről nem mondok semmit a gyereknek. Nem is merek, mert annyira véd engem, hogy biztos szóvá tenné az apjának, én meg félek az apja szájától, meg keresztbe tenne.

Múltkor fültanuja volt egy telefonbeszélgetésnek. Apja úgy köszönt el tőlem, hogy ba$#dmeg. A gyerek napokig nem vette fel az apjának a telefint, mert haragudott rá, hogy így beszél velem. Viszont ezt meg pont nem akarom, hogy a mi "vitáink" befolyásolja az ők kettőjük kapcsolatát. De elegem van abból, hogy mindig ő beállítja magát jónak, én meg a rossz.

Mi ilyenkor a helyes?


2022. ápr. 8. 05:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Lehet azt is tudja valahonnan, hogy "vele lapos, unalmas volt a szex" de "bezzeg a másikkal" és valószínűleg ez is fáj neki.

Ha az a fél aki miatt vége lesz a kapcsolatnak, szerelmes lesz másvalakibe, akkor párja esetében teljesen elképzelhető, hogy nem tudja elhinni: "nem lett megcsalva".

Egyébként a gyereket nem kellett volna bevonni, mert ez kicsit olyan, mintha saját pártjára akarná állítani. A szülők közti érzelmi játszmákba nem kell bevonni, annak a gyereknek szüksége van anyára és apára is, nem érdemes egyik szülőnek se a saját pártjára állítani, vagy ezzel próbálkozni.

2022. ápr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek a többi hozzászólóval, nagyon is fontos, érvényesítsd a gyereked jogait és NEM, a nyugalmad nem ér többet, mint képviselni a gyereked anyagi érdekeit is. Ez önzőség, megalkuvás részedről, mivel a nyugalmad előrébb való, mint a gyereked anyagi biztonsága. Itt nem egy nyaralásról van szó, hanem arról, hogy a gyáva hozzáállásod miatt kidobsz évente fél millió Ft-ot, amire ha úgy érzed, most nincs szükségetek, félre lehetne tenni pl. a továbbtnulásra, életkezdésre, minőségibb életre.


A gyermekeddel lehetsz úgy is őszinte, hogy nem részletezed a történteket és elsősorban arról beszélj, neked milyen érzéseid, problémáid voltak a házassággal és nem úgy, hogy az apát befeketíted, ezzel elveszed az élét annak, hogy az apját hibáztassa a gyereketek. Pl simán mondhatod, hogy az apjával gyerekként jöttek össze és arra csak később jöttél rá érettebb fejjel, hogy sok területen nem illetek össze. Fizikailag nem csaltad meg, de az érzelmi megcsalást is nevezhetjük megcsalásnak (ezzel részben igazat adhatsz az apjának, megértve azt, hogy ő ettől megbántva érzi magát) és mivel az érzéseinket nehéz irányítani, a gyereked meg fogja ezt érteni és Téged sem fog ez matt hibáztatni.

Egészen biztos, hogy díjazni fogja az őszinte beszélgetéseiteket, különösen akkor, ha segítesz neki megérteni az érzéseidet, gondolataidat és akár azt is elmondhatod, hol érzed magad hibásnak, mit tanultál a hibás döntéseidből? Azt is elmondhatod, hogy téged taszít/taszított az apja italozása is, ez is megmérgezte a kapcsolatotokat. Mesélhetsz akár 2. hosszú kapcsolatodról is, arról is, hogy az miért szakadt meg és abból mit tanultál?

2022. ápr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

"Ha voltál annyira önző, hogy a saját érdekeid nézd, ne a gyerekedét, és elváltál, akkor miért nem vagy hajlandó ezt a gyerek előtt felvállalni???"


Ez akkora baromság! Az én anyám nem volt ilyen "önző". Felnőttem egy olyan házasságban, ahol a két felet gyakorlatilag semmi nem kötötte össze. Nem voltak hangos veszekedések, egyik szülőm sem volt agresszív, viszont volt "hidegháború". Az én érdekemben. Nem kellett volna. Hálás vagyok érte anyámnak, mert azt hitte, értem teszi, nekem tesz vele jót. Nem így volt.

A kérdező nyilván felvállalta a gyerek előtt, hiszen az tisztában van azzal, hogy a szülei házassága tönkre ment, és elváltak. Ahhoz, hogy az ágyban mi történik, a gyereknek semmi köze.

2022. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%
A gyerek apjának az egyetlen célja hogy besározzon téged. ezen gondolkodj el....
2022. ápr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%
Ami az őszinteséget illeti: persze, lehet vele őszinte. de ennek nem része hogy a szexuális problémáimat a kamasz gyerek arcába nyomjam, és az sem hogy szemétnek \ku.rvának állítsam be az anyját, apját.
2022. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
17%

Nem "valamilyen szinten igaza van" a párodnak, hanem egyszerűen igaza van.


Óvodás, max. kisiskolás gyereknek valóban elég annyit mondani, hogy elmúltak az érzelmek. Viszont teljesen érthető, ha egy kamasznak elmondja a megcsalt szülő, hogy a másik szülő megcsalása miatt ment tönkre a házasságuk.

2022. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
70%
Akkor azt is mesélje el, hogy a nő üvöltően boldog volt mellette, olyan fasza partner volt, ezért keresett mást: ne nyomja csak a nőre a felelősséget azért amit ketten basztak el.
2022. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
23%
Majd ha apuka hajlandó pénzt áldozni a gyerekére, akkor ugasson be, addig meg kuss a középső neve.
2022. ápr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem mit hisztizel. majdnem nagykorú a gyereked. bármikor ellehet neki mondani, hogy idefigyelj Petike, igaz, szerelmes lettem egy másik férfiba, de semmi sem történt köztünk. Előbb váltam el apádtól, és csak utána jöttem össze mással. Apádnak fáj, hogy elhagytam, ezért mondd ilyen dolgokat. Ennyi.
2022. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
83%

Az a gyerektartás nem a tiéd, hanem a gyereké. Úgyhogy ne te határozz róla. Nincs hozzá jogod!


Kötelességed, hogy szorgalmazd a végrehajtást.

2022. ápr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!