Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézi le a sok diplomás...

Miért nézi le a sok diplomás a szakmunkásokat? Anyu szakmunkát végzett, Nagyon okos. Művelt. Aztán megkérdezte tőle egy nő hogy honnan tud ilyeneket?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy általánosítanak? Vagyis úgy értem lehet h*lye az aki egyetemet is végzet... és lehet okos aki szakiskolát végzet.. Fordítva is igaz. De ezen nagyon felháborodtam-.- Köszönöm a válaszokat! 17L
2010. szept. 15. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
nézd, orvosira járok, magas a pont, stbstb, mégis sokan alap dolgokkal nincsenek tisztában, olvasottságuk nulla. Anya egyik munkatársa nem diplomás, mi több, érettségije sincs. ehhez képest az egyik legintelligensebb, legműveltebb ember, akit ismerek. nem mindenki azért nem megy egyetemre, mert nem épp lángelme. millió oka lehet.
2010. szept. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Én egyet megtanultam az életben de azt nagyon,hogy a diploma és a inteligencia köszönő viszonyban sincsenek.
2010. szept. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Ez egy nagyon érdekes kérdés. Ahelyett h belemennék szociológiai dolgokba egyszerű rá a válasz: A MAGYAR TÁRSADALOM A LENÉZÉS TÁRSADALMA. Ez a magyar nép rossz tulajdonsága. Egy svéd diplomás nem nézi le az utcaseprőt mert tiszta lesz az utca, az asztalost sem mert szép bútort készít. Bővebben: Nálunk egy hierarchia alakult ki, mivel a diplomásokat jobban elfogadják, régebben jobban is kerestek ezért ők a társadalom magasabb szintjén vannak, tehát lenézik az alacsonyabbakat. Egyáltalán nem műveltek, csak bejutottak az egyetemre mert jó tanulási képességük van. Beseggelik a tananyagot és utána el is felejtik. Gondolj bele a legyen ön is milliomos rekordnyereményét is egy postás nyerte meg nem egy diplomás.
2010. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Azért jó esetben van összefüggés a diploma és a műveltség között. De természetesen nem mindenkinél.

Például aki diplomás létére lenézi a másik embert...

2010. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Régen a tanulási képességgel rendelkezők kereltük egyetemre.Most meg a pénzes réteg kölkei anyuci apuci befizeti őket.Vagy rossabb esetben kefélnek a tandijért nézz körül az ELTÉn milyen ordas ri*ancok vannak.
2010. szept. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Engem is lenéznek, párom apja főleg. Nem törődök vele. Nem vagyok lángelme, ez tény és való, de legalább emberileg többet érek.

21/L

2010. szept. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Én már többször is leírtam,hogy amikor én voltam tanuló,még nem tudott mindenki elmenni egyetemre.Akkor még volt jelentősége a diplomának..Én például gyerekként erős 3-4-es tanuló voltam..Még gimnáziumban is nehezen vettek volna fel,így szakmunkásképzőbe mentem..Egyetemről álmodni sem mertem,hiszen oda abban az időben nagyon nehéz volt bejutni,és anyagilag sem engedhettük meg magunknak..Régen ha valakinek diplomája lett,arra mindenki azt mondta,hogy "ez igen! Okos ember lehet,hogy diplomája van"

Ma meg bárki mehet aki akar..Ma aki jóformán az általános tudásra sem képes válaszolni,akinek a helyesírása,fogalmazása a béka segge alatt van az lediplomázik..Nos ezek az emberek nézik le azokat akiknek nincsen.Azok az emberek akik értelmesek,okosak,akikkel lehet beszélgetni,akik jártassak az általános kérdésekben és diplomásak,azok tisztábban vannak azzal is,hogy ma már nem minden a diploma..Azoknak nincs is semmi bajuk a szakmai végzettségű emberekkel...

Én is ismerek olyan embereket akiknek nincs diplomájuk,de olyan agyuk van,annyira okosak,hogy élvezet velük beszélgetni,hallgatni őket..A tudásuk mérhetetlenül nagy.

Ismerek olyan embert is akinek diplomája van, és az "eső" szót két S-el írja(esső) vagy egy általános kérdésre,hogy ki volt Julius Caesar csak pislog..

A műveltség nem egyenlő a diplomával..

2010. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Anyámnak 8 általánosa van, mert ahogy kimaradt elkellett mennie dolgozni, hogy ne haljanak éhen(a mama egyedül nevelte és akkor csökkent le a mama fizetése), és mégis sokszor olyanokat mond, h én csak lesek! Művelt, mert attól, h nem tanult tovább, otthon olvasott az 5 gyerek mellett (mellettünk), és folyamatosan a neten is olyan játékokat játszik, amik művelik az embert! Pl. honfoglaló. szóval szerintem nem kell lenézni őket, mert ismerek olyan embert aki diplomás és mégis a béka segge alatt van a tudása. lehet, hogy a szakmáját jól megtanulja valaki, de attól még lehet sikhülye, mert én hiába fujom kivülről a periodusos rendszert, ha emberekkel nem tudok értemeles dolgokról dumálni, mert fogalmam sincs semmiről:)
2010. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

miért, én az egyetemen semmivel sem lettem okosabb, őszintén szólva... az alapműveltségemet kb 10-14éves koromban szereztem, mert a szüleim rengeteget olvasnak stb... de aztán mindenkit halálba idegesítettem az okoskodásommal gyerekként:D

anyu 45évesen lett diplomás, apu nem diplomás, sokkal intelligensebbek ésműveltebbek, mint az átlag.


egy mai egyetemista azt sem tudja, hogy kiről nevezték el az egyetemet, ahova jár...

2010. szept. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Az én anyám is szakmunkás végzettségű, ehhez képest 140 az IQ-ja, borzasztó okos, olvasott, művelt, széles látókörű ember. Kenterbe ver egyes diplomásokat is a tudásával... Ő pl. azért nem érettségizett, mert világéletében utálta az oroszt, akkoriban pedig szakközépiskolában és gimiben is kötelező volt oroszt tanulni. Ezért inkább embent szakmunkásba. Később rájött, hogy hülyeséget csinált, és szerett volna érettségizni, csak suli után azonnal terhes lett velem, így nem tudta folytatni "lendületből", pedig csak két évet kellett volna járnia. Gyerek mellett nem ment.

Aztán elment dolgozni, apámtól elvált, az kisemmizte őt, ott állt a világban húszévesen, kétéves gyerekkel. Látástól vakulásig dolgozott, engem meg a nagyanyám nevelt. Nem volt lehetősége arra, hogy tanuljon, mivel reggel hattól dolgozott akár este tízig is.

Utoljára akkor akart érettségit, mikor én gimibe mentem. Gondolta, hogy mivel akkor már kevesebbet dolgozott, és kb. rendbe jöttünk anyagilag, megpróbálja. Aztán megint terhes lett, megint lelépett a gyerek apja, megint kisemmizték, megint látástól vakulásig dolgozik...

Így negyven felett már letett róla, hogy neki valaha érettségije legyen, de nem bánkódik: tartalmas életet él, sokat dolgozott, büszke lehet magára. Semmivel sem lett volna jobb élete egy érettségivel, mivel az már manapság szinte semmit nem jelent. Harminc éve még azt jelentette, hogy tanult ember vagy, ma azt (vagy még azt sem!), hogy kb. tudsz írni-olvasni. Főleg a mostani lebutított érettségikkel...


A véleményem diplomásként az, hogy tökmindegy, hogy egy embernek van-e érettségije, diplomája, vagy nincs. Nem ez számít, hanem az, hogy becsületesen, szorgalmasan dolgozzon az illető, és kerek életet éljen.

2010. szept. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!