Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézi le a sok diplomás...

Miért nézi le a sok diplomás a szakmunkásokat? Anyu szakmunkát végzett, Nagyon okos. Művelt. Aztán megkérdezte tőle egy nő hogy honnan tud ilyeneket?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy általánosítanak? Vagyis úgy értem lehet h*lye az aki egyetemet is végzet... és lehet okos aki szakiskolát végzet.. Fordítva is igaz. De ezen nagyon felháborodtam-.- Köszönöm a válaszokat! 17L
2010. szept. 15. 16:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem regen (40-50 eve legalabb) ugy volt, hogy csak azok mentek egyetemre, akik nagyon kiemelkedo elmek voltak es valahogy benne ragadt az emberek (foleg az idosebb generaciok) gondolkodasaban, hogy a diplomas okosabb. Nagymamam is ugy gondolkodik, hogy az egyetemet vegzettek milyen okosak, mert biztos, hogy amikor fiatal volt, az a par egyetemet vegzett ember tenyleg az volt, hisz csak az orvosoknak, tanaroknak, mernokoknek volt diplomaja.


Manapsag minden mas es a diplomanak nincs koze a muveltseghez. Elvileg a diplomasnak intelligensnek is kellene lennie, de ez nem zarja ki, hogy a nem diplomas nem lehet muvelt, okos.


En nem nezem le a nem diplomasokat foleg azert, mert en diplomas vagyok es lattam, hogy milyen emberek kapnak diplomat...voltak olyanok (az evfolyam kb. 70%-a), akik csak csalassal szereztek a jegyeket, mindent kipuskaztak, meg olyanok is voltak, akik 4 eves szakot 6-7 ev alatt bukdacsoltak vegig, mert csak a buli volt a fontos, mig masok mar evek ota dolgoztak. Olyat is ismertem, akinek a beadandoit az edesanyja irta. Engem volt, aki lenezett az egyetemen, hogy miert tanulok annyit. Az egyetemen, ami arra van, hogy tanuljunk! Sokaknak az a jelszava, hogy az egyetemi evek a legszebbek es gondolhatod, hogy nem a tanulas miatt mondjak, hanem mert sokaknak allandoan csak a bulizason jar az esze. A mai magyar felsooktatas meg nyomaba sem erhet a reginek, meg par evvel ezelott is sokkal magasabb szintu volt, de a Bologna rendszerben szinte buli az egesz, mert olyan keves targy van es azok is csak a regiek lebutitott verzioi. Ezek utan nekem mondhatja valaki, hogy diplomaja van, bennem nem fog ez extra pozitiv erzest kivaltani. Nem az szamit, hogy van-e diplomaja. Meg kell ismerni az adott szemelyt es kiderul, hogy mi rejtozik benne.


Termeszetesen az viszont elarul az emberrol valamit, hogy van-e munkaja es hogy kepezte-e magat (ez nem feltetlen diploma, hanem pl. szakma). Sokat elmond az ember szorgalmarol, kitartasarol, ha nem 8 altalanost tud csak felmutatni (persze a korulmenyek ismerete nelkul errol sem lehet altalanositani), de itt nyilvan nem errol van szo. Teljesen megertelek, hogy kiakadtal ezen. Meg mindig ott van sok emberben, hogy a diplomas muveltebb. Ezzel nem tudsz mit kezdeni, az ilyen emberek gondolkodasa csak tobb generacio alatt fog megvaltozni.

2010. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
61%
Figyelj én nem akarok lenézni senkit de mégis mit csináljak ha ezt tapasztalom??? A tapasztalataim nem tudom megváltoztatni. Jó hogy anyukád okos és múvelt de a többség nem sajna. A többség az aki beszól az utcán amikor elmész mellette, és nem tud helyesen írni...
2010. szept. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
62%

engem meg nézett már le melós azért, mert egyetemre járok.

na most ezek után mit mondjak?


egyébként nem nézem le őket, csak tudom, hogy mire számíthatok nagyjából, ha velük beszélgetek.

2010. szept. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
55%

"egy mai egyetemista azt sem tudja, hogy kiről nevezték el az egyetemet, ahova jár..."


Legjobb válasz ez volt!!!!!!!! :-) :-) :-) :-) Ha-ha-ha!

Ez milyen igaz!

2010. szept. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!