Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális egy mostohaszülőtől?

Normális egy mostohaszülőtől?

Figyelt kérdés
Anyukám párja vagyis "mostohaapám" akit sose kedveltem annyira, amikor 1szám 3. személyben beszél rólam telefonon állandóan úgy mondja hogy "lányom". Miközben nem vagyok az neki, és legszívesebben én meg mondanám neki olyanor hogy "héé nem ő nemzett" Amúgy 14 voltam mikor összejöttek anyukámmal most 26 vagyok. Sőt annak idején még mikor anyummal összejött, velem meg öcsemmel is úgy bánt mint ha csak tárgyak lennénk. Bár én nem szoktam őt "apukámnak" mondani. Nem érdemli meg.

2022. ápr. 13. 18:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%
Mondd csak meg neki nyugodtan, ha ennyi idő után még mindig nem kapott észbe, hogy neked ez rosszul esik.
2022. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
az apasághoz az kevés hogy felcsinálnak egy nőt. És hiába fújsz rá, jó ideje csak nevel.
2022. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam hogy viszont már 3 éve hogy önálló életet kezdtem. Tehát nem lakom már szüleimmel vagyis ő vele sem.
2022. ápr. 13. 20:09
 4/24 anonim válasza:
76%

Egy dolgot ne feledj el soha, nem miattad vállalta fel a pasi az anyudat, hanem az anyud tetszett meg neki, még úgy is, hogy ti mint egy nehezítő tényező már ott voltatok.

Ezt nagyon is ilĺene méltányolni!

Ha ez a kapcsolat jól működik, anyukád és a pasi között, akkor ne a szétverésén mesterkedj, hogy így anyukád egyedül maradjon, hanem tégy meg mindent anyukád boldogsága érdekében.

DE!

Azt "kedvesen" elmondhatod neki, ha a viselkedésében valami nem tetszik, de itt az anyud kapcsolata és boldogsága a legfontosabb.

Rövidesen jön majd valaki az életedbe így kiszállsz ebből a történetből, hisz önálló leszel, és sokkal könnyebb lesz neked is lelkileg, ha tudod, hogy anyudnak van egy stabil megbízható kapcsolata, így szabadon koncentrálhatsz csak a párodra és a családalapításra majd!

2022. ápr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
4es! Amúgy nekem is van párom sőt neki is van egy gyereke az előző házasságából képzeld.
2022. ápr. 13. 20:20
 6/24 anonim ***** válasza:
97%
A férjem is lányaként hívja az én gyerekemet. Vagy a nevén, ha ismeri a gyereket, akivel beszél. Mostoha lanyakent akkor nevezi, ha ez lényeges a beszélgetésben. Mondjuk ők szeretik egymást
2022. ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
33%

"tégy meg mindent anyukád boldogsága érdekében ... az anyud kapcsolata és boldogsága a legfontosabb"

Ezt az érzelmi zsarolást, amit itt ismeretlenül levágtál... Nem semmi...

Egyelőre ott tartunk, hogy az anyjának annyira se volt fontos a kérdező boldogsága, hogy ennyi év alatt elérje az új pasijánál, hogy úgy szólítsa a lányát, ahogy a lánynak (a kérdezőnek) is jó!

2022. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%

7!


Nem ellentmondásos szerinted, hogy a kerdezo leírása alapján utálják egymást, a férfi mégis lányomnak nevezi? Amúgy az kiderult, hogy a hercegnő valaha is említette volna, hogy neki ez nem tetszik?

2022. ápr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
98%
“Feri, tisztellek mint édesanyám férjét, de ne hívj kérlek a lányodnak. Szólítsuk egymást a nevünkön, jó?”
2022. ápr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
6os!! Az nagyon jó nekik is meg neked is hogyha jóban vannak. 4esnek meg annyi hogy nagyon el vagy tévedve! Egy szóval nem mondtam hogy szét akarom robbantani őket meghogy, "Rövidesen jön majd valaki az életedbe így kiszállsz ebből a történetből, hisz önálló leszel,és sokkal könnyebb lesz neked is lelkileg, ha tudod hogy anyudnak van egy stabil megbízható kapcsolata, így szabadon koncentrálhatsz a párodra és a családalapításra majd! Mondom már önálló életet élek 3 éve, szóval önálló vagyok.A Parkereséssel meg a családalapításal kapcsolatban még annyi hogy van párom képzeld és neki is van egy gyereke az előzöházasságból nagyon szeretem a gyerekét. Szülni viszont nem szeretnék.
2022. ápr. 13. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!