Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális egy mostohaszülőtől?

Normális egy mostohaszülőtől?

Figyelt kérdés
Anyukám párja vagyis "mostohaapám" akit sose kedveltem annyira, amikor 1szám 3. személyben beszél rólam telefonon állandóan úgy mondja hogy "lányom". Miközben nem vagyok az neki, és legszívesebben én meg mondanám neki olyanor hogy "héé nem ő nemzett" Amúgy 14 voltam mikor összejöttek anyukámmal most 26 vagyok. Sőt annak idején még mikor anyummal összejött, velem meg öcsemmel is úgy bánt mint ha csak tárgyak lennénk. Bár én nem szoktam őt "apukámnak" mondani. Nem érdemli meg.

2022. ápr. 13. 18:48
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
74%

"Valószínűleg azért, mert szereti"

Inkább azért, hogy fényezze magát mások előtt, vagyis hogy úgy állítsa be magát, mintha szeretné - de közben a helyzet az, hogy egyáltalán nem szereti, mert ha szeretné, figyelne rá, és ha figyelne rá, már régesrég eljutott volna az agyáig (akkor is, ha konkrétan sose mondta a lány, hogy nem szereti, ha lányomozza!), hogy nem szereti, ha lányomozza.

2022. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Na jó elmondom a lényegét a dolognak. Mostohaapám családja meg az ismerősei, munkatársai stb. ők csak tudják hogy nem vagyok az igazi gyereke és megfigyeltem hogy nekik nem így említ, hanem vagy a nevemen vagy úgy hogy a "feleségem lánya" mostohalányom. Tehát csak konkrétan akkor mond engem úgy hogy "lányom" amikor egy idegennel beszél pl.mikor 3 éve megvettük nekem a lakást és mielőtt beköltöztem emlékszem felhívott egy pár szakembert a költözésemmel kapcsolatban és folyton lányomnak említett a telefonban ha jól emlékszem valahogy így "a lányomnak van egy kis lakása és az iránt szeretnék érdeklődni hogy bla bla bla bla...." Tehát csak idegeneknek említ úgy hogy "lányom", de nem mondom hogy tetszik de mindegy.
2022. ápr. 15. 23:56
 23/24 A kérdező kommentje:
Jaj még azt lehagytam hogy anyukámnak mondtam hogy "mit lányomozik mikor tudja hogy nem vagyok az" erre ő.."most egy idegennek nem mindegy hogy mondja?"
2022. ápr. 15. 23:59
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az idegennek konkrétan köze nincs ahhoz, hogy ti milyen kapcsolatban vagytok. Egyszerűbb lányomat mondani neki. Pláne, hogy bizony sértően is hangozhat ám, hogy a feleségem lánya, vagy a mostohalanyom.

De ha nem tetszik, akkor NEKED kell oda állni a mostoha apád elé és szólni, hogy nem akarod hogy másnak így nevezzen

2022. ápr. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!