Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözzek, jó ötlet?

Elköltözzek, jó ötlet?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Jövő héten kezdem az érettségit.

Közbejött egy nagy baj. Válaszút elé kerültem.

Úgy érzem senki nem tud kellően meghallgatni a legjobb barátomon kívül, ő pedig tapasztalatlan mint én, s nem tud nekem jó tanácsot adni.

Ma volt a ballagási bulim, és egy olyan ártatlan vitából hogy vegyek-e kondigépet vagy nem, olyan veszekedés lett, melyben a szüleim szerint egy gyerekes, meggondolatlan lusta "disznó" vagyok mert nem segítek nekik annyit a házimunkában, hanem az energiámat inkább kondigépezésbe folytom.

Itt szó sincsen arról hogy menekülnék a házimunka elől vagy ilyesmi. Itt egy sokkal nagyobb dolog áll. Az, hogy függetlenebb akarok lenni, és szeretnék nyílt terepet látni magam előtt, ahhol tanulhatok a saját hibámból, hisz az élet a legnagyobb tanítómester.


Feljött bennem a kérdés, hogy be kellene bizonyítanom nekik hogy érett vagyok a komolyabb döntések meghozására (mert pedig igen is) és ezért érettségi után azt tervezném, hogy kipróbálom magam a nagyvilágban, és búcsút veszek a szülői háztól. Persze, összegyűjtök annyi kellő pénzt melyből kényelmesen talpra tudok állni és nem esek abba a nagyon rossz helyzetbe, hogy visszakényszerülök kúszni a szüleimhez.



Vagyis legalábbis ez lenne a nagy "terv". Viszont ez veszélyeztetné a jövőmet. Épp ezért fordulok olyan kedves emberek segítségéért akik tapasztaltabbak ilyen téren és tudnának segíteni nekem hogy helyes-e ez a döntés.


Tudom, nehéz lehet egy teljesen idegen ember életébe beleszólni, de senkit nem hibáztatnák még véletlenül se ha rossz tanácsot adna.

Épp ezért kérek szépen minden olvasót hogy ezt vegye figyelembe és eszerint segítsen, ha kíván.


Nagyon hálás lennék, és köszönöm ha elolvastátok.



2022. ápr. 30. 22:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
És miből tervezel megélni, ha érettségid sincs?
2022. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Meg lesz az érettségi mert gyúrok rá. Utána akarok csak elmenni, ha az le lesz tudva. De ezt a kérdésben körülírtam.
2022. ápr. 30. 22:52
 3/20 A kérdező kommentje:
Egyébként sok tervem van foglalkozásügyileg, de most nem ezen van a hangsúly
2022. ápr. 30. 22:54
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Attól, hogy 18 éves lettél, még messze vagy a felnőtt életkortól. A szüleidnek igazuk van. Egy kondigép miatt így kiakadni, hogy rögtön " megállok a saját lábamon, azt csinálok amit akarok mert 18 vagyok" érzés messze nem jó döntés lenne. A felnőtt élet nem csak abból áll, hogy végre nem a szülőkel élek, nem mondják meg mit csináljak. Ha felnőtté vállsz, külön költözöl mindenért te magad vagy a felelős. Albérlet fizetése, rezsik fizetése, Főzés ( mert írtó sokba fog fájni a napi kajarendelés) ruhák, napi használati dolgok beszerzése( mosóspor, sampon, etc) bkk bérlet. Mindig számolni, figyelni, hogy a havi fizetésedből mind kitud fizetni. Elköltözésen gondolkodsz, de még a keret sincs meg rá, hiszen még csak most akarod összegyűjteni. Én 17 évesen költöztem el. Jobban mondva 17 évesen amikor szakmunkásvizsgát tettem, és azt mertem otthon mondani, hogy "sikerült a vizsgám, most augusztus végéig élvezem a nyarat a semmittevést, majd szeptembertől keresek munkát. A szüleim válasza erre az volt, hogy még aznap közölték, hogy pakoljam a ruháimat, és menjek el. Nem kötelesek eltartani. Ha nem dolgozom, takarodjak. Én is megsértődtem. Sose felejtem el. 17 éves lányként egy parkban éltem hajléktalanként 2 hónapon át. Barátaimnak nem mertem elmondani, hogy kidobtak, így minden hajnalban amikot láttam, hogy a szüleim elmentek dolgozni, hazamentem lezuhanyoztam, és mentem dolgozni én is. ( míg a szüleim hajnalba jártak, én a munkahelyemre 8-ra kellett mennem) 2 hónap után egy öreg nénitől béreltem egy szobát. Nagyon kemény időszak volt. Utána évekig 2 állásban dolgoztam, hogy legyen egyszer annyi pénzem, hogy hitelre tudja venni lakást magamnak. Sok-sok év kellett hozzá. Szóval a sértődés soha nem jó tanácsadó.
2022. ápr. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Azta, most hogy ezt így elmondtad megmozdult vennem valami. Igazán húzós időszak lehetett.

Én nem sértődés miatt költöznék el.

Úgy érzem szülségem lenne az önállóságra, hogy "a magam ura legyek".

Én nekem szerencsére (ezt most lekopogom) megadódik az hogy fedőt kapjak a fejem fölé amíg összegyűlik az a bizonyos összeg. Továbbá a barátom akiről beszéltem szintén hasonló helyzetben van, ő most a mamájával él az isten háta mögött.

Így akár a társas együttélés is megoldható, amíg persze el nem válnak az útjaink (családunk lesz, stb...)

2022. ápr. 30. 23:16
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Összeveszni egy kondigépen nem nagy baj. Lelustadisznóztatni a szüleink által szintén nem nagy baj, sőt. Olvasgassál itt a gyakorin, vannak itt valódi nagy bajok tényleg. Nem a felnőtté válást addig siettetni, amíg nincsen annak kényszere. Kölcsönös, a másik szempontjait is megértő békés kommunikációval ki lehet bírni még 3 évet, amíg legalább egy alapdiplomát szerzel. Ezek még a gyerekséged utolsó évei. Nem kell fölösleges belerohanni a felnőttségbe, jut még abból neked bőven.
2022. ápr. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Igaz, de nem tanulok tovább. Ez több okot ad a költözésre.

Nem akarok már gyerek lenni, sokan kevesebbnek hisznek, pedig én már tudnék magamról gondoskodni. Csak egy kis löket kéne. Amit megadnák magamnak is.

2022. máj. 1. 00:18
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
Akkor szakmát tanuljál. Egy érettségi kevés. Mit akarsz dolgozni?
2022. máj. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
Abyagi rész amit meg kell oldani, a többi már más lap.
2022. máj. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
Szia. Hasonló korú vagyok mint te, ha van kedved akkor szívesen meghallgatlak én is és kitárgyalhatjuk a hasonló témákat. 😊
2022. máj. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!