Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözzek, jó ötlet?

Elköltözzek, jó ötlet?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Jövő héten kezdem az érettségit.

Közbejött egy nagy baj. Válaszút elé kerültem.

Úgy érzem senki nem tud kellően meghallgatni a legjobb barátomon kívül, ő pedig tapasztalatlan mint én, s nem tud nekem jó tanácsot adni.

Ma volt a ballagási bulim, és egy olyan ártatlan vitából hogy vegyek-e kondigépet vagy nem, olyan veszekedés lett, melyben a szüleim szerint egy gyerekes, meggondolatlan lusta "disznó" vagyok mert nem segítek nekik annyit a házimunkában, hanem az energiámat inkább kondigépezésbe folytom.

Itt szó sincsen arról hogy menekülnék a házimunka elől vagy ilyesmi. Itt egy sokkal nagyobb dolog áll. Az, hogy függetlenebb akarok lenni, és szeretnék nyílt terepet látni magam előtt, ahhol tanulhatok a saját hibámból, hisz az élet a legnagyobb tanítómester.


Feljött bennem a kérdés, hogy be kellene bizonyítanom nekik hogy érett vagyok a komolyabb döntések meghozására (mert pedig igen is) és ezért érettségi után azt tervezném, hogy kipróbálom magam a nagyvilágban, és búcsút veszek a szülői háztól. Persze, összegyűjtök annyi kellő pénzt melyből kényelmesen talpra tudok állni és nem esek abba a nagyon rossz helyzetbe, hogy visszakényszerülök kúszni a szüleimhez.



Vagyis legalábbis ez lenne a nagy "terv". Viszont ez veszélyeztetné a jövőmet. Épp ezért fordulok olyan kedves emberek segítségéért akik tapasztaltabbak ilyen téren és tudnának segíteni nekem hogy helyes-e ez a döntés.


Tudom, nehéz lehet egy teljesen idegen ember életébe beleszólni, de senkit nem hibáztatnák még véletlenül se ha rossz tanácsot adna.

Épp ezért kérek szépen minden olvasót hogy ezt vegye figyelembe és eszerint segítsen, ha kíván.


Nagyon hálás lennék, és köszönöm ha elolvastátok.



2022. ápr. 30. 22:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekelne, hogy hogyan lehet ennyi pénzt összeszedni, én is megpróbálnám, ha csak így csuklóból megy.
2022. máj. 1. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%

Remélem aludtál rá egyet, és kicsit megnyugodtál.

Egy balhé miatt nem nagyon szokás elköltözni, szerintem hülyeség volna - nagyon fiatal vagy még, most válasz felnőtté ez az elengedés folyamat a szüleidnek is nehéz lehet.

Ha nem tanulsz tovább és tényleg dolgozni szeretnél, elgondolkodtató lehet elmenni valahova dolgozni nyárra ahol adnak szállást, valamilyen idénymunkára. Így kicsit távol is vagytok, keresel is pénzt, és ki tudod próbálni hogy mennyire bírod a kemény munkát élesben. Ne úgy menj el hogy nem jössz vissza többet, ne legyenek sebek senkiben és ha esetleg nem jó a meló akkor csendben hazamész :)

Mostanában indul a balatonra embert keresnek szezon, országon belül van, kevésbé veszélyes és kockázatos mint a külföld.

Ha szeretnél beszélgetni nyugodtan írj üzit

2022. máj. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

ezért érettségi után azt tervezném, hogy kipróbálom magam a nagyvilágban, és búcsút veszek a szülői háztól. Persze, összegyűjtök annyi kellő pénzt melyből kényelmesen talpra tudok állni

Csak pár kérdés:

Mondtad, hogy nem tanulsz tovább. Mit jelent az konkrétan, hogy kipróbálod magad a nagyvilágban? Utazgatni akarsz, vagy csak külön költözni és dolgozni?

Bármelyikhez honnan teremted elő a kezdő tőkét? Bár gondolom, most ballagásra összegyűlt némi apró, hiszen kondigépet szeretnél venni.

Nos, az utazgatáshoz nagyon sok pénz kell, egy önálló albérlethez, életvitelhez szintén. Van már valami elképzelésed a munkahellyel kapcsolatban?

Ellentmondást érzek ott is, hogy: érettségi után búcsút veszek a szülői háztól...persze összegyűjtök annyi kellő pénzt...

Tehát mikor szeretnél búcsút venni pontosan?

Szerintem gondold ezt át alaposan. 18 évesen úgy tűnik, hogy milyen nagyszerű az önálló, független, felnőtt élet - ami igaz is - de egyáltalán nem könnyű, rengeteg nehézséggel kell szembenézni. Ezt idáig nem tapasztaltad a saját bőrödön, hiszen a szüleid intéztek mindent.

Egy kondigép miatt kialakult vita okán nem szabad beleugrani a bizonytalanba. Én inkább kompromisszumra törekednék, munkát keresnék, aztán majd kialakul.

2022. máj. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

Szóval te már önálló felnőttnek érzed magad, aki el tudja tartani magát, és tud gondoskodni magáról, mivel azonban otthon el kellene néha mosogatni inkább világgá mész???

Aha...

2022. máj. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

szeretnék nyílt terepet látni magam előtt, ahhol tanulhatok a saját hibámból, hisz az élet a legnagyobb tanítómester.


Értelmes ember nem megy fejjel a falnak, és nem a saját hibáiból akar tanulni elsősorban.

2022. máj. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

Érettségivel miből lesz legalább havi 400 ezer nettó bevételed?


Nagyon gyerek vagy még, nem látod a nehézségeket. Gondolom senki nyakára nem mennél lakni, mert az nem felnőttség csak másnál leszel gyerek.

2022. máj. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező! Miből fogod eltartani magadat, hol fogsz lakni, a lakhatásod költségeit ki fogja fizetni?


Életkorilag felnőtt vagy de a gondolkodásmódod egy 10 éves gyerek szintjén van.


Ha nem tanulsz tovább akkor nem lesz diákigazolványod. Nem kapod meg a diákkedvezményeket (dolgozó bérlet 9500 Ft). Magad után kell fizetned a TB-t (kb 8000 Ft), nem kapnak a szüleid utánad családi pótlékot. Szerinted a munkaerőpiacon két kézzel kapkodnak majd utánad?


A testedből egy darabig meg tudsz élni, de aztán mi lesz veled?

2022. máj. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Csakis azért szólok, mert érettségi előtt állsz

1. "az energiámat inkább kondigépezésbe folytom." fojtom helyesen leírva.

2. "de senkit nem hibáztatnák "- hibáztatnék

Csak a két leginkább szemet szúróbb hibát javítottam ki (van még) bocsi.

Szerintem ne vágj még bele, maradj a fenekeden, ha anyádékkal nem tudsz kijönni, mit vársz? Az egész élet kompromisszumok sora- idegenekkel. De ha ilyen terveid vannak, akkor tényleg felejtsd el a kondigépet, mert lesz sokkal fontosabb kiadásod is- pl. kaja.

2022. máj. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
97%

" be kellene bizonyítanom nekik hogy érett vagyok a komolyabb döntések meghozására "


Nem kell másnak megfelelned és bizonyítanod.

2022. máj. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
84%
Az érettség ott kezdődik, hogy amikor le akarsz lépni, kell a pénz, azt sem tudod, hol fogsz lakni, stb, nem kondigépre cseszed el a pénzt.
2022. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!