Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legnagyobb félelmem: a választ...

Legnagyobb félelmem: a választottam tényleg olyan lenne, mint az apám?

Figyelt kérdés

Az én apám nem úgy gyerek, ahogy minden normális férfi az. Neki egyszerűen kimaradt egy személyiségfejlődési korszak az életéből és egészen elviselhetetlen. Semmit (tényleg semmit) nem tud más szemével nézni. Nem nem akar, képtelen rá. Ha megsértődik, akár 2 hétig is megtörténhet, hogy nem szól hozzá az emberhez. Lelki terrort tart egészen addig, amíg nem teljesül az akarata és még sorolhatnám...

Sosem értettem, hogyan lehetnek nők, akik ezt önszántukból elviselik (igen, ahogyan anno a saját édesanyámnak se tűnt fel...nem értem...).


És most jöjjön a Pasi probléma.

Egy tündér velem, tudom hogy szeret, és nem tagadom, én is a teljes lila ködben úszom...úsznék, ha nem lennének ezek a kétségbeejtő jelek.

A lakása minden szobájában van kép saját magáról (más társaságában, de akkor is...).

Kaptam tőle egy kis könyvet, amibe írhatok ha bármi az eszembe jut (nem egy városban élünk - még). Hát nem édes? De! Erre az első lapon ott áll ici-pici betűkkel hogy szeret, alatta pedig tényleg óriásival, a lap közepén a neve...

Vagy itt ez a költözés téma. Megpróbálom dióhéjban. Ez egy külföldi történet, én nagyon nehezen kialakítottam magamnak ebben a csodaszép városban egy egészen kényelmes életet. Most már vannak barátaim is, igazán lassan és sok erőfeszítésembe tellett mindezt elérni, segítség nélkül.

De mivel igazi egzisztenciám nincs, neki meg van...azt mondtuk, odaköltözöm, ahol ő lakik. Erre most kitalálta, hogy másik munkát vállal, amivel ide-oda kell költözgetni...és ahogy előadta, én a tervben mint egy "kistáska" szerepeltem. Ő ezt/azt szeretné, én pedig magától értetődően ott leszek mellette. Azt hiszem nem érti, mekkora dolog számomra itt hagyni az eddig elérteket, mindezt feladni. Én pedig nem akarom az orra alá dörgölni, mert nem csak érte teszem...blabla, elkalandoztam. A lényeg, hogy elbizonytalanodtam...ő lenne az apám??

Várom a véleményeket, további kérdéseket, ha vannak, vagy valami nem tiszta.


2010. szept. 17. 12:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, ő lenne az. :) Ez nem ritka tudtommal, és olyankor szoktak sokan az apához hasonlító párt választani, amikor az apa nem látja el teljesen a szerepét.
2010. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az is fura, hogy azt mondod "Az én apám nem úgy gyerek, ahogy minden normális férfi az. 2, normális férfiban annyi gyerek van mint egy normális nőben.


Sokmindent normális dolognak tartottál apádban emiatt nem tünt fel mennyire gáz a pasid, ha nem akarsz szenvedni és másodrendűnek érezni magad, akkor hagyd ott.

Szerintem személyiségzavaros az apád eléggé, és valszeg a pasid is.


Tudatosabban kéne nézni a párválasztásos dolgaidat, ha nem akarsz sokat szívni.

2010. szept. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
az előbbi 2 az egy " lenne, csak elírtam, sajnos.
2010. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

De én pontosan mindig arra törekedtem, hogy a lehető legkülönbözőbbet válasszam az apámtól. Eddig sikerült is, minden barátom egy kis tündér volt, igazán nem panaszkodhatok. De ennél a pasinál nem tudok dűlőre jutni.

Amikor kifejeztem aggályaim az új tervvel kapcsolatban, a válasz: nem tudna úgy élni, hogy engem boldogtalanná tegyen. Tehát még próbálkozik az adott városban. De rögtön hozzáteszi, ha talál vmit, biztos nem élvezné annyira mint a másik állást, de idővel megszokná...hát kösz...

2010. szept. 17. 13:01
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon jól látod a helyzetet és a jeleket is.

Ezek idővel mind csak rosszabbak lesznek!


Nekem az anyósom ilyen: az összes többi ember rajta kívűl csak azért van, hogy ő ugráltathassa őket. 3 férjet fogyasztott, meg "partnereket", de senki sem bírja mellette.

2010. szept. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha tisztul a lila köd akkor pontositsd vele a terveiteket.

Amúgy én biztos húznám vele,hogy miért nem tükröket tesz a falakra ha ilyen önimádó.

2010. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez teljesen tiszta. Beleszerettél egy önimádó, önző fickóba. A szerelem nem bűn, csak éppen csőlátást okoz és rózsaszín szemüveget ad rád, torzítja a tisztánlátosdat, azaz hosszú távon nem szabad rá építeni. Ha a barátnőddel történne mindenz, egy percig se haboznál lebeszélni őt erről a fickóról. Nem szeret, csak kellesz neki, amíg neki jó veled, és amikor már nem elégíted ki az igényeit, le fog cserélni valaki másra.


Van még hal a vízben sok, nem csak ez a pasi, te meg többre vagy hivatott, mint hogy valaki "kistáskája" légy. Lehetnél egy HOZZÁD ILLŐ férfi másik fele is! Keress nyitott szemmel, józan fejjel, mert a szerelem nem elegendő alap. Az csak a hab a tortán. Ami igazán számít, az a jellem és a szemmélyiség. Ha ez stimmel, akkor rendszerint a szerelem se várat magára sokáig.

2010. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Még apád hatása alatt vagy nagyon, addig meg az ember a legnagyobb akarata ellenére is olyanokat tud kifogni mint akit kerülne.
2010. szept. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Azért vagy BIZONYTALAN, mert ha kijelentem, hogy márpedig én nem költözöm, ő jött volna ide. Ezt biztosan tudom. Azt viszont már nem, és ezt ugye ki tudja pontosan megjósolni, hogy egy ekkora áldozathozatatlt (mondjuk kettőnkért...) az orrom alá dörgölné-e... Hogy nem csak azért tenné, hogy elmondhassa ŐŐŐŐ mi mindenre képes az én boldogságomért...értitek? :)
2010. szept. 17. 13:11
 10/17 anonim ***** válasza:
97%
Nekem kicsit bűzlik az a helyzet, amikor előre félni kell, hogy ki mit dörgöl a másik orra alá. Utálom az ilyet. Szerintem ha nem azt nézitek, hogy mi jó egyikőtöknek és mi a másiknak, hanem azt, hogy mi jó KETTŐTÖKNEK, a kapcsolatotoknak, akkor nem kell félni ilyen helyzetektől. De ez sok kapcsolatban nem működik.
2010. szept. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!