Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek elmondani a férjemnek a...

Félek elmondani a férjemnek a terhességet? Meddig várnátok így?

Figyelt kérdés

Nem terveztünk még babát, 2-3 év múlva lett volna aktuális (együtt sem éltünk rendesen; hol nála voltunk, hol nálam, én most fogok majd államvizsgázni).

De terhes lettem még tavaly novemberben, igazából a pozitív teszttől kezdve felhőtlen volt a boldogságunk. Neveket kerestünk, házakat néztünk, megkérte a kezem (azóta már házasok vagyunk). Vásároltunk pár babaholmit, beleástuk magunkat a babagondozásba, hogy milyen lesz majd kisbabával az életünk.


3 hét múlva viszont elvetéltem a semmiből... Nehéz időszak volt, kb. mintha a fellegekből a pokolba kerültem volna, fogalmam sem volt, mit csináltam/csináltunk rosszul. Akkor megbeszéltük, hogy nem kezdem el újra szedni a fogamzásgátlót, de nem is görcsölünk rá a babatémára, ha sikerül, siker, ha nem, akkor nem.

Közben csinálgatom a vizsgáimat, a házunk is lassan be lesz fejezve, szóval elfoglaltam magam, próbáltam elterelni a gondolataimat, hogy ne azon gondolkozzak, most hány hetes terhes lennék éppen, látszódna-e már a hasam, mekkora lenne most a baba.

Csütörtök óta tudom, hogy újra babát várok, de képtelen vagyok beszélni erről bárkinek, mert félek, hogy mi van, ha újra gond lesz, ha megint elvetélek? A férjemnek is félek elmondani, mert nem akarom, hogy csalódás érje, hogy újra beleélje magát, lelkesedjen, aztán kiderüljön, téves riasztás volt az egész.


ápr. 28. 11:57
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
12%
9 hónapig.
ápr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
50 kg vagyok, vasággyal. Szerintem azért a vége felé észrevenné, hogy nem csak az ebéd utáni desszert volt sok. :D
ápr. 28. 12:03
 3/37 qkker1 ***** válasza:
5%
Mennyi a magasságod ehhez a súlyhoz?
ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
98%
Elmeletileg a ferjed/ parod a tarsad, joban-rosszban ugye. En ertem, hogy vedeni akarod, vagy remelem, hogy ez a szandekod, de en ferfikent nagyon szeretnek tudni arrol, ha felesegem terhes es arrol is, ha elvetel.
ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
165 centi vagyok, bár nem tudom, hogy ez a kérdéshez miért kapcsolódik.
ápr. 28. 12:13
 6/37 anonim ***** válasza:
94%

Nem várnék semeddig. Ő a társad, és az ő gyereke is. "Joga" van aggódni, és ha úgy alakulna (ne legyen úgy), akkor a veszteséget is átélni. Vagy ha teszem azt, ismét elvetélnél, nem mondanál semmit? Nem is tudná, hogy lehetett volna egy gyereke? Felnőtt ember, abszolút érintett, joga van kezdettől tudni, mi a helyzet.

(Illetve helyesbítek: csak addig várnék, amíg biztos lesz, hogy tényleg terhes vagy és nem csak fals pozitív a teszt)

ápr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nyugodtan oszd meg vele, örülni fog neki. Benned a vetélés okozott egy kissebb traumát, így érthető a félelmed, de a múlt nem determinálja a jövőt. Jó egészéget kívánok nektek. :)
ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
95%

Az én szememben már most késő. Első percben elmondtam volna. Egy normálisan működő párkapcsolatba nem férnek bele ilyen titkok.

Hogy gondolod: ha elvetélsz is megtartod magadnak és csendben szenvedsz, ő meg legyen vakon akkor is? Remek kapcsolat.

ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
93%
Semeddig sem várnék. Ha megint elvetélsz, gondolom eg fog viselni, ami feltűnik a férjednek. Kérdezni fogja, hogy miért sírsz? Ha kórházba kell menned az is nyilván feltűnik neki. Ha csak X hét után mondod el, akkor is meg fogja kérdezni, hogy mióta tudod? Mit válaszolsz?
ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
93%
Semeddig. Senki másnak nem kell elmondani, de neki egyből. Értem, hogy kímélni akarod, de joga van tudni, átélni, akármi lesz. Meg ha -ne adj isten- valami gond lesz veled, akkor hogy akarod eltitkolni? Én pl.több mint egy hónapja fekszem,(11. hétben vagyok, veszélyeztetett, kb.egyetlen esélyünk ő, remélem már nem kell túl sokáig, de nem ez a lényeg). Kicsit nehéz lenne titokban tartani. Amit tehettek, azt tesszük mi is, nem éljük bele magunkat. Természetesen nagyon örülünk, várjuk, imádjuk, reméljük legjobbakat, de az elejétől kezdve számolunk azzal is, hogy esetleg valami nem úgy alakul. (De rendben lesz minden!!)
ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!