Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mégis mit...

Ebben az esetben mégis mit kellene tennie a családnak? Anyós ki akar jönni az otthonból.

Figyelt kérdés

Anyósom demens, jelenleg egy otthonban él. Most a fejébe vette, hogy ki akar jönni, mert haza akar költözni. A baj viszont ott kezdődik, hogy nincs hová mennie.

Tanácstalanok vagyunk, hogy mit csináljunk. A 24 órás felügyeletét megoldani nem tudjuk, önmagát ellátni nem tudja. A gondnokság alá vétele folyamatban.



2022. máj. 18. 09:07
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
20%

Van róla orvosi papír,hogy demens? És milyen fokozatú? Bár ha jogilag még cselekvőképes,akkor talán még nem súlyos. Neharagudj,de nekem nagyon úgy tűnik,hogy ti csak beraktátok egy otthonba. Pl azért,mert nem volt elég a nyugdíjja az albérletre,és vagy fizetitek,vagy nálatok lakik. Viszont az otthonnak sem érdeke egy olyan embert bennt tartani,aki még eltudja magát látni. Szerintem emiatt húzzák azt,hogy gyámság alá kerüljön.

Leírnád,légyszíves,hogy miben mutatkozik meg nála a demencia?

2022. máj. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
93%

29!


Anyósom 74 éves, vilag életében albérletben élt. A szomszédom 95, úgyszintén. Vannak ám a vilagon pár millióan, akiknek nincs és nem is volt saját ingatlana soha.

2022. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim válasza:
7%
cool story bro
2022. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
4%

33#

Nekem is pont ez az érzésem..

2022. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A kórház jelezte, hogy indokolt lenne a gondnokság alá vétel elindítása, végül ők is indították el a gyámhivatalon keresztül.

Igen, több orvos is megerősítette a demenciát. A tesztek alapján a középsúlyos/súlyos határán van.

Most is magánban van, mert nem volt másik ami 3 hónapon belül fogadni tudta volna, a kórházban meg nem tarthatták bent tovább.

2022. máj. 18. 12:01
 36/60 anonim ***** válasza:
7%

Tudod mi hihetetlen számomra? Hogy egy középsúlyos demens lakó orvosi ellátását ti - pláne - magánban intézitek, és nem az otthon... Az otthonnak van orvosa, aki kéri a vizsgálatokat, utalja a bentlakókat a vizsgálazokra, és azokat erre szocmunkás kíséri rendszeresen.

De kérlek mesélj még..

2022. máj. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
94%

#36, nem az orvosi ellátását intézik magánban, hanem egy magánotthonban van. És ott intézik.

Amúgy te ma reggel csalánra hugyoztál, hogy ilyen kötekedő vagy? Vedd magadhoz a mamit, ha ennyire lóf*sz szerinted egy demensről gondoskodni.

2022. máj. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
92%

35

Kérdező, ezért írtam, hogy nagyon sürgősen forduljatok ügyvédhez. Ha az otthonban felbontják a szerződését, és nincs hová mennie, akkor nagyon meg lesz lőve az egész család. Mire újra bekerül, az egy örökkévalóság lesz... Amúgy a "barátnő" sem százas.

2022. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
0%

37#


Pontosan tudom milyen egy demens, képzeld időst ápoltam külföldön.

Sőt hozzátartozóm is volt otthonban - pontosan ezért tudom, hogy nem a hozzátartozó intézi meg kisérgeti orvoshoz az időst.

A magánotthonokban meg szintén vannak kihelyezett orvosok, de azok sem magánban küldik el a jóembert kivizsgálásra.

A gyámságot pedig ideiglenesen meglehet oldani - gyorsabb - csak az már más kérdés az adott személynek, mennyi gyámság alá vett emberkéje van..a legnagyobb hátulütő az ideiglenes kihelyezett gyámnak, hogy ő viszont nem köteles a családot értesíteni.

Amellett ezt a történetet már olvastam itt nem is 1x, de ha nem is ugyan ezt, meglepően nagyon hasonlót.

2022. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
69%
milyen furcsa, hogy ilyen több emberrel is előfordulhat a többmillióból. ja, nem.
2022. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!