Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj, ha valaki nem akar...

Baj, ha valaki nem akar családot, gyereket, de még párkapcsolatot sem?

Figyelt kérdés

Majdnem 30 éves felnőtt férfi vagyok. Családban többször kérdezték már (közelebbi és távolabbi család is), hogy mikor lesz lagzi, anya mikor unokázhat már, meg ilyenek. Én meg nem tudom, miért nyomja mindenki ezt a témát, legszívesebben elküldeném ilyenkor az illetőt a halál f*szára, mert egyrészt semmi köze hozzá, másrészt ha ott tartanék, úgyis tudna róla.


Én nem érzem úgy, hogy egy párkapcsolatban jobb lenne az életem. Egyszerűen nem vonz az, hogy legyen mellettem még valaki, akinek a nyűgjét baját meghallgassam, felelősséggel tartozzak iránta, meg minden. Egy gyerekkel meg pláne. Nincs bajom a gyerekekkel, aranyosak, de én nem érzem úgy, hogy én kibírnék felnevelni egyet.


Én vagyok rosszul bekötve, vagy más is van így vele?


2022. ápr. 11. 15:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Küldd el a halál f...szára, finoman.

Amúgy semmi gond nincs veled, sokan gondolkoznak így mostanság. Sőt megsúgom, régebben is volt, akinek így lett volna komfortosabb, csak volt egy társadalmi nyomás, és pár kivétellel mindenki "beállt a sorba".

Aztán hogy szarul érezte magát, boldogtalan volt a házassága, lelki beteg gyereket nevelt, az már más téma.

Az nem derült ki, de remélhetőleg külön laksz a szüleidtől.

2022. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem, sőt becsülendő, hogy felvállalod, nem pedig becsapsz másokat, lopod másnak az idejét a semmiért.
2022. ápr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Párkapcsolatom van évek óta,de se lagzi se gyereket nem akarok. Tőlem is szokták kérdezni,még mondom szépen H nincs tervbe,aztán ennyi. Állandóan nem kérdezi senki sem.
2022. ápr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%
#3 Remélem ezt a pároddal is közölted. Mert addig rendben van, hogy így akarod, csak sokszor ezt nem közlik a másikkal, sőt, van hogy hazudnak is és ezzel lopják az idejét, kihasználják stb. ami gerinctelen mocskos aljas dolog.
2022. ápr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Semmi gond nincs veled. Ha valaki ilyet kérdez, mondd meg, ez magánügy, és kész. Ha nem hagyja abba erre, akkor pedig jogosan küldd el a halál f....ra.
2022. ápr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ.


#1 Egy házban élek velük, de viszonylag jól elkülönített módon. Ők nem igazán szokták ezt tolni. Néha feljön a téma, de nem nyomulnak vele.

2022. ápr. 11. 15:41
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Nem baj. Magadnak felelj meg, ne másoknak. Semmi közük hozzá.
2022. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Én sem vállaltam se családot se gyermeket. Úgy szeretném leélni az életemet, ahogy én szeretném.
2022. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
Semmi baj sincs veled. Én is így vagyok. Nem hiszek a boldog családosdiban.
2022. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Nincs semmi godn vele.
2022. ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!