Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik ideális...

Szerintetek létezik ideális anyós-meny kapcsolat?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2010. szept. 17. 22:09
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
47%

Létezik! Én 3 éve vagyok férjnél, és még nem találkoztam az anyósommal. :) Cirka 4000km-re van, és nem jön látogatóba. :) :) :)

Tudom, ez így nem ér, de ennél jobb viszonyt nem tudok elképzelni. :)

2010. szept. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%

Létezik! Anyósomra nem lehet egy rossz szavam sem, a legaranyosabb és legönzetlenebb ember, akit ismerek. Persze nem azt mondom, hogy mindenben egyet értünk, de sértődés nélkül meg lehet beszélni vele bármit. 50 év korkülönbség van köztünk, és mégis ő az, nem anyukám, akit bármikor hívhatok, ha a babával vagy akár a férjemmel kapcsolatban segítségre van szükségem. Ő azt mondta, amikor megszületett férjem és testvére, elhatározta, hogy jó anyós akar lenni. Hát maximálisan sikerül neki (kopkopkop:) ).

(Első véleményére jó példa vagyok, a saját anyámmal nem túl jó a viszonyom...)

2010. szept. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
76%

Én is jóban vagyok az anyósommal,laktunk is együtt minden súrlódás nélkül,és most is összeköltöznék vele,mert segítenénk egymást.Nem tudom mi az oka a jó kapcsolatunknak,mert nagyon különbözőek vagyunk,ő szegény egy tipikus naív,pletykás falusi asszony.Talán attól jövünk ki jól,hogy mindig nyíltan,sértődés nélkül megmondhatjuk a véleményünk egymásnak.Ismeri a fiát majdnem úgy mint én,ha veszekszünk,akkor nem áll senki pártjára,ismeri a fiát,és tud semleges maradni.

Hetente 3x jön magától hozzánk,mindig akkor amikor éppen szükségem van rá...Elviszi a gyerekeket,hogyha tudja,hogy megyek valahova.Felszalad,hogy elmegy nekem a boltba,mert hallotta az oviban,hogy lázas a kislány stb...Szóval kérés nélkül is pont jókor segít.

Anyukámmal is jó a viszonyom,úgyhogy nem anyám helyett anyám...

2010. szept. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 nagyviri ***** válasza:
43%

Létezik.

Nem ismerem, mert annak ellenére, hogy kb 50 km-re él tőlünk, nem tartja a fiával a kapcsolatot. Még az esküvőnkre sem jött el.

Ettől ideálisabb nem is lehetne a helyzet, főleg azok után, amiket hallotam felőle, főleg a saját rokonságától...

2010. szept. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ, hogy kinek mi az ideális. Én nagyon meg vagyok elégedve az anyósommal. Egyfajta baráti kapcsolat van köztünk. Persze az anyám lehetne, szóval azért nem mindenről beszélgetünk (úgy mint a velem egykorú barátnőimmel), de bármit elmondhatok neki és mindig segítünk egymásnak ha tudunk (tanáccsal, vígasztalással, nem anyagilag!) és ez nagyon jó érzés. Ezzel együtt nem szól bele az életünkbe, csak szeret minket és ez nekem így kerek.
2010. szept. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
81%

Termeszetesen, mivel ez a legfontosabb, hogy letezzen,

igy a ferjunkkel sem lesz annyi gondunk, mivel az Anyukaja mellettunk van!


A masik amiert leteznie kell, mert a gyermekeinknek a Nagymamaja, es a gyermekek szeretik a Nagyit, es nem kapnank jo pontot, amikor azt halljak, hogy a nem tetszesunket hangoztatjuk, vagy vitazunk a kedvencukkel!


Ki lehet alakitani a jo kapcsolatot, de tenni kell erte, es ha kell, hat akkor turelmesnek kell lenni, elvegre mar idosek es faradtabbak lelkileg, s igy inkabb segitsuk Oket azzal, hogy szeretjuk es tiszteljuk.

2010. szept. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Letezik. Nekem jo kapcsolatom van anyosommal, anyukammal is, szoval nem azert birom az anyost, mert anyuval ne jonnek ki. Egyebkent nem hiszem, hogy minden anya tulsagosan ragaszkodna a fiahoz, mert anyukam szerintem nagyon okosan csinalja, nem avatkozik bele semmibe, de segit, ha kell, anyosom meg picivel kevesebbet torodik a fiaval, mint a legtobb anya es orul neki, hogy en csinalom a dolgok oroszlan reszet. Szoval ismerek beken hagyos anyakat is, van, amelyik epp azert nem jo szulo, mert nem is erdekli a sajat gyereke.
2010. szept. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Igen, létezik ilyen. Szerintem, az anyós-meny kapcsolatok hatalmas része semleges, vagy éppen jó kapcsolat. Csak mostanában divat nagy hangon szidni azt, aki felnevelte a párodat, aki a gyerekeid nagymamája. Nem mondom, valóban léteznek sárkány típusú anyósok, de a többség nem olyan. Csak éppen róluk nem beszélünk, mert az nem érdekes, hogy jól kijövünk egymással.
2010. szept. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
36%

Hát...

Én az hittem anyósomról hogy jó fej!

De aztán megmutatta az igazi arcát.

Semmit rosszat sem tettem soha ellene, kedves, és udvarias voltam vele, mégsem kedvel!

Folyton hibákat keres bennem, és azt nézi hol köthet belém.

2010. szept. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
létezik :) az én anyósom pl. mindig is vágyott egy lányra, de neki csak két fia lett. így lettem én a "kislánya". vannak súrlódások, mint minden emberi kapcsolatban, de meg tudjuk a problémákat oldani. sokat segít nekem, nélküle dolgozni sem tudtam volna visszajönni a GYED után. szerintem a kölcsönös tisztelet a lényeg. a szeretet vagy kialakul két ember között (akkor szerencsések, én is annak gondolom magunkat), vagy nem. de ha a tisztelet megvan, nagy baj már nem lehet :)
2010. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!