Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen az ideális kapcsolat?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen az ideális kapcsolat? Volt/van valakinek ilyen? S ha igen, akkor kérem fejtse ki, hogyan alakult ki? Meddig tartott? Mit tett/áldozott érte? Szerencse vagy hozzáállás kérdése? Annyi kérdést fel lehetne még tenni!

Figyelt kérdés
Valós történetek érdekelnek, nem közhelyek. Tanulságos lenne sokunknak.
2009. okt. 30. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan, hogy én szeretem, ezért őt akarom boldoggá tenni. Ha ő is így érez, akkor lesz minden oké.
2009. okt. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem vannak azok a házasságok amik azonosságra és lelki kötelékre épülnek, és vannak azok melyekre szerelemre. Talán igen ritka az, amikor ez a két dolog együtt van. Ilyenkor, ha a szerelem elmúlik, akkor sem hiányoljuk, mert van valami más, ami több, mint szerelem.

Talán csak akkor érdemes két életet öszsekötni, ha azonosak is vagyunk, mert akkor később is fogunk tudni miről beszélgetni. Azonos értékrend, felfogás, szokások...

Csak szerelemre alapozni talán butaság.

2009. okt. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én most épp egy ilyen kapcsolatban élek. A párom 31 én 26 éves vagyok. A mi kapcsolatunk barátságból indult, és már akkor is éreztük, hogy valahol mi nagyon sok dologban hasonlítunk egymásra, mármint ami a belső tulajdonságokat illeti. Sokat beszélgettünk, sokat találkoztunk, már félszavakból tudtuk, ha valamelyikőnknek gondja van. Furcsa volt például, hogy nem kellett körbemagyarázni dolgokat, hanem a másik már azonnal tudta, hogy miről is van szó. Aztán lassan komolyabbra vált a dolog. De, és ami számomra nagyon fontos, hogy nem csak úgy tekintek rá, mint a pasimra, hanem mint a legjobb barátomra. És ez most nem közhely, mert nekem is voltak srácok az életemben, akik azt mondták, hogy én nem csak a pasid akarok lenni, hanem a barátod is. Aztán előbb utóbb mindegyik mégis csak a pasim lett, és barátként nem tudtam sok mindent megbeszélni velük. De itt most ez tejlesen másként van. Ami számomra még hihetetlen, hogy annyira egymásra vagyunk hangolódva, pedig sajnos ritkán találkozunk, hogy már-már túlzás nélkül mondhatom a telepátia is működik közöttünk. Ez sokszor megnyílvánul abban, hogy egyszerre hívjuk egymást, de milliószor előfordul, hogy küldök neki egy sms-t, és ahogy a küldés gombra nyomok, máris jön az ő üzije.

De tudod igazából nehéz ezeket a dolgokat megfogalmazni, és leírni, mert én például a saját családom felé is nehezen tudom közvetíteni, mivel ezeket érezni kell, mert olyan mély érzésekről van szó, amit csak akkor értesz meg, ha átéled. És itt most nemcsak kimondottan a szerelemről beszélek...


26/L

2009. okt. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, értem az "együtt érzés" (nem összekeverendő az együttérzéssel) és az együtt gondolkodás nagyon fontos szerintem is.

Köszönöm, hogy leírtad! :-)


Köszönöm az első kettő válaszadónak is!


Várok még hasonló történeteket

2009. okt. 31. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!