Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apakomplexus a gyerekkori...

Apakomplexus a gyerekkori traumák miatt? Lehetséges, esetleg csak szimplán nem a korosztályomból válogatok?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok (még tanulok, nem dolgozom, szóval inkább lányként definiálom magam, mintsem nőként).


Nagyon apás kislány voltam gyerekként. Apukám volt az, akire számíthattam mindig, megengedett bármit, bármi dolga/programja volt, az esti Tom és Jerry-re, Scooby-Doo-ra mindig hazaért és együtt néztük. Vannak ilyen emlékeim vele/róla, amikre úgy emlékszem, mintha tegnap lett volna. Anyukámmal sem volt rossz kapcsolatom, de otthon általában ő volt a "rossz zsaru", vagy aki sosem akart velem játszani, mesét nézni.

Alapból boldog család voltunk, megvolt mindenünk.


Aztán 6 éves koromban robbant a bomba. Kiderült, hogy az apámnak szeretője van és a szüleim elválnak. Ezzel együtt az apám velem is megszakította a kapcsolatot, amit akkor nem értettem, nem tudtam hová tenni. Utólag tudom, hogy gyenge volt és a szeretője manipulálta, az ő nyomására szakított meg velem is minden kapcsolatot... Az anyámmal maradtam, ő két éven belül újra is házasodott. A mostohaapám elfogadott, de a családi életünk rideg lett. Nem voltak már közös programok, kirándulások, nyaralások. Ha ők mentek is valahová, engem anyám nem vihetett. Legyen az akár egy sütizés, vidéki kirándulás vagy 2 hetes nyaralás. Velem külön nem csinált programokat, mert hogy fáradt volt, elég volt neki a férjével menni mindig és "ne fárasszam már én is". A férje velem folyamatosan veszekedett mindenért. Hogyan eszem, mennyit eszem, miért iszom gyümölcslevet, igyak csapvizet, mi az, hogy feljebb viszem a termosztátot stb. Ahogy nőttem, kamaszodtam, egyre több probléma forrása voltam a szemében... Ha otthon voltam, minek vagyok otthon, nem igaz, hogy nincsenek felfekvések rajtam a sok fekvéstől, mennyire lusta vagyok. Ha mentem valahová, az volt a baja, hogy minek megyek, ne csavarogjak, nincsen semmi tanulnivalóm? És ezeket cifrázva, káromkodásokkal fűszerezve. 15 éves voltam, amikor kiderült, hogy csalja az anyámat. Nem egy, nem két nővel. Az anyám ennek ellenére nem akart elválni, mert hogy ő nem fogja 40 évesen újrakezdeni az életét, meg egyszer elválni rendben van, na de kétszer... Szóval attól kezdve hidegháború volt otthon, mindenki éldegélt a saját szobájában és senki nem szólt a másikhoz. Nem voltak ünnepek, nagy készülődések pl. karácsony vagy Húsvét előtt. Sosem volt jó hangulat, családi este vagy bármi. Én pedig erre mindig borzasztóan vágytam. Próbáltam magamnak megteremteni ezeket, de más az, amikor a szobádat díszíted egyedül és más, mikor közösen a családdal az egész házat. Vagy mikor karácsonykor egyedül filmezel és a saját ajándékaidat csomagolod be és bontod ki. Szóval nekem hiányzott ez a családi idill, jó hangulat. Meg az apafigura is az életemből, aki mellett biztonságban érzem magam.


Most van egy párom, idősebb nálam (43). Az érzem mellette, amit eddig soha, senkinél. Jó vele, nem csak szexuális értelemben. Pl. utoljára óvodás koromban láttam a tengert, ő újra megszerettette velem az utazást. A karácsonyt vele töltöttem és szerintem évek óta nem voltam olyan boldog. Most tavasszal is rengeteg közös programot szerveztünk és néha azt érzem, hogy nem is csak a párom ő, hanem a családom is.

Viszont tudom, hogy a gyerekkorom és az apámmal való kapcsolatom miatt sok bennem az elfojtott érzelem. Szeretnék ezen dolgozni, pszichológushoz is járnék, de félek... Attól, hogy esetleg a párommal az apakomplexus miatt vagyok és ha ezen dolgoznék, akkor az a kapcsolatunk rovására is menne.


Szerintetek?

(elnézést, ha zavarosan írtam le vagy sokat ugráltam az időben)


2022. máj. 23. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen jól és érthetően írtad le.


Szerintem nem kell neked pszichológus mert teljesen megválaszoltad magadnak.


A pszichológus ha elkezdené boncolgatni, feszegetni, az a kapcsolatotok rovására mehet.


Fogadd el így magadat és legyél boldog, örülj hogy megadatott egy ilyen kapcsolat neked és élvezd minden percét mert nem tudni meddig tart és lesz-e megközelítőleg is hasonló valaha!


(egy apakomplexusos)

2022. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Én pedig azt mondom, hogy tök felesleges, sőt, káros címkézni magad, meg úgy általánosságban: nagyon buta dolog mindenre egyből rásütni, hogy komplexus, betegség, abnormalitás, meg hasonló dolgokat.

Te ilyen vagy, és kész. Hogy másként alakult volna az életed, ha nincsenek családi problémák? Nem tudni. Több olyan lányt/nőt is ismerek, akinek teljesen rendben van minden a családi életével, mégis több, mint 20 évvel idősebb a szerelmük.

Viszont az is tény, hogy az ember személyiségfejlődésére komoly kihatással lehetnek a gyermekkorban tapasztalt dolgok. De az is, hogy ha nem is tudatosan, de a lányok ösztönösen az apa-fugirát, a fiúk meg az anya-figurát keresik a párkapcsolataik során. Erről a szexuálpszichológia úttörője, Freud is így vélekedett.

Ha valakit szeretsz, akkor azért vagy mellette, mert szreted. Ne degradáld le az érzéseidet mindenféle komplexussá! Az bizony szerelem, amit az egész eddigi életed során formálódott személyiséged segítségével érzel.

A múlt feldolgozása miatt pedig csak akkor menne tönkre a kapcsolatod, ha tudatosan, vagy részben tuadtosan komplexusnak tudod be, és nem valódi érzelmeknek.

2022. máj. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Ne elemezd: élvezd.
2022. máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, 2-es válaszoló, de erre mit lehet mondani?

Egy hullámhosszon vagyunk az ágyban, ugyanazokat a dolgokat szeretjük ott is, hasonló a szexuális étvágyunk. Nem csak az 1-2 évvel idősebbekkel lehet jó a szex, megsúgom.


A többieknek köszönöm szépen a választ!

Én is tartok a terápiától, mert nem minden szakember ugyanolyan jó, nem tudni, tényleg érdemes lenne rá időt, pénzt szánni... De közben ott van az, hogy a saját gyerekeimnek én boldog gyerekkort szeretnék biztosítani és nem akarom, hogy ez nálunk később ütközzön ki.

2022. máj. 23. 21:02
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Sima apa komplexus. Viszont aki 43 évesen nem talál magának normális párt ott valami gond lesz. Mivel nem vagytok együtt 1 éve azt mondod, ezért ez még a jövő zenéje, hogy hol a buktató. Viszont gondolj bele, hogy amikor te 50leszel akkor ő 70+. 50 éves korod után a maradék 30-40 évedet úgy fogod leélni, hogy ápolhatod, tologathatod. A többi problémáról inkább nem beszélek amibe nem gondoltál bele, mert még tart a rózsaszín köd, szóval mintha a falnak beszélnék. De ebbe gondolj bele.
2022. máj. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

"Viszont aki 43 évesen nem talál magának normális párt ott valami gond lesz."


DE TALÁLT a kérdező személyében.

2022. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Előttem lett vége egy 11 éves kapcsolatának.
2022. máj. 23. 21:40
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Akkor meg idő kell még neki most.
2022. máj. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Pedig jól gondolod,ez apakomplexus.Ha téged nem zavar, jó ez így,akkor ne járj terápiára. Viszont azt se gondold,hogy biztos együtt öregedtek meg,mert azért az a kb.22 év előbb-utóbb bizony látszódni fog. (Tudom, fiatal is lehet beteg,halhat meg),de mire te életed teljében leszel a 30-as éveidben,addigra már igazán öreg lesz a párod. Persze az sem kizárt,hogy ő meg pont fordítva van és a fiatal lányokat szereti, szóval lehet ő cserél majd le.

Vállalom, hogy nem leszek ezzel népszerű, de véleményt kértél.

2022. máj. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dregor ***** válasza:
89%
Igen, eléggé apakomplexusos vagy. Viszont nincs ezzel gond, élvezd az életed. De gyereket ne tervezz a mostani pároddal.
2022. máj. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!