Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kedveltessem meg magam a...

Hogy kedveltessem meg magam a párom családjával, ha elrontottam kicsit a dolgokat?

Figyelt kérdés

Én vagyok a lány.

Az a gond, hogy sznobnak tartanak...

Jó körülmények között nőttem fel, mindig hozzám hasonló barátnőim, barátaim voltak, szóval sokszor ami másnak úgymond felháborító, számomra teljesen normális.


A barátom és a családja átlagos.

Próbálom mindig kerülni az érzékenyebb témákat, de párszor elrontottam, az az igazság. Pl. megyek a barátnőimmel nyaralni, hívtam a barátom húgát is (jóban vagyunk). Elküldtem neki az adatokat, árakat. Írta, hogy ő nem tud jönni, én meg elkezdtem akadékoskodni, hogy de miért nem, úgyis nyár lesz. Majd mondta, hogy azért, mert ennyi pénzt keres meg egész nyáron diákmunkával és ő abból él. Itt sem vettem a lapot, hanem elkezdtem mondani, hogy hát akkor beszéljen a szüleivel vagy a barátjával, csak összedobnák neki a pénzt.

Vagy most volt nemrég a névnapom, együtt volt tartva a párom apukájának szülinapjával. Kaptam én is ajándékot, egy ajándékzacskóban volt egy szép díszdoboz. Én meg azt hittem, hogy abban van az ajándék és elkezdtem boldogan bontogatni, hogy vajon mi lehet benne, ott mindenki előtt... Vagy kérdezte az anyukája, kérek-e valamilyen üdítőt, gyümölcslevet és mikor előhozta a kamrából, mondtam, hogy inkább mégsem kérek, ha csak az a márka van.


Nem direkt vagyok ilyen, nekem ez úgymond természetes. Egy buborékban nőttem fel, ha úgy tetszik.

Tudom, hogy nem rajonganak értem, kicsit a párom is, mintha az ő pártjukat fogná. Ilyeneket mond, hogy hát sokat nem tettem érte, hogy változzon a véleményük vagy múltkor is mentünk a szüleihez és mondja a kocsiban, hogy lehet jobb, ha inkább nem szólalok meg, abból nem lehet gond.

Szeretném, hogy kedveljenek, engem általában az emberek szeretnek. De nem tudom, hogyan.


2022. máj. 25. 11:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 A kérdező kommentje:

17-19 évesek vagyunk, azért ez a kategória.

Meg inkább szülők válasza érdekelne, mivel tudnék "bevágódni" úgymond.

2022. máj. 25. 11:29
 2/91 anonim ***** válasza:
89%
Semmivel nem tudsz bevágódni. Senki nem szereti az ilyen buta lányokat, ez az igazság.
2022. máj. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 A kérdező kommentje:

Miért lennék buta?

Próbálok tanulni, fejlődni ebben, de mint írtam, eddig nem volt ilyesmi problémám.


Az meg, hogy senki ne szeretne, elég erős túlzás.

2022. máj. 25. 11:33
 4/91 anonim ***** válasza:
91%
Itt nem az a problema, higy buborekban neveltek, hanem hogy buta es tapintatlan vagy.
2022. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim ***** válasza:
99%

Azért 17évesen már ennyire kéne tudnod disztingválni, hogy nem meggondolatlanul böksz oda bármit egy másik családban....


"mondtam, hogy inkább mégsem kérek, ha csak az a márka van."


Fel sem merült benned, hogy ez sértő lehet nekik? Empátiából kéne kicsit gyúrnod még...

2022. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
95%

De, te buta vagy. Azért, mert valaki él egy módon, nem azt jelenti, hogy nem látja, hogy mások másképp élnek és másképp illik viselkedni.


Emberek millióinak megy látni a különbséget és tapintatosnak lenni, te buta vagy, neked ezért nem megy.


És senki nem akar buta, elkényeztetett lányt a családban, mert nagyon irritáló a butaságból eredő bunkóságuk.

2022. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek az előzőekkel.

Attól még, hogy gazdag családban nőttél fel, lehetne annyi ismereted a világról, hogy nem mindenki úgy él, még hazánkban sem, mint te.

Nem hiszem el, hogy pl. az osztálytársaidon nem vetted észre ezeket a különbségeket.

2022. máj. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
94%

#4, igen, nagyon jó szó erre a "tapintatlan" (#5 voltam)


És nem mentség, hogy buborékban nevelkedett. Nyilván járt iskolába, és tán ragadt rá egy kis alkalmazkodási képesség, vagy hasonló....

Vagy kellett volna....

2022. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 anonim válasza:
74%

Hű, nem könnyű téma, de próbálok segíteni a másik oldalról.

Lehet, hogy az segít, ha megpróbálsz környezettudatos lenni,és beleásod magadat a témába, vagy elmenni egy olyan táborba, ami nagyon természetközeli/nomád, és akor ezek formálják egy kicsit a szemléletedet. Nagyon nehéz leszokni a márkás dolgokról, meg ilyesmikről, ha ebbe nőttél bele. (ökológiai lábnyom!)

Nagyon fontos a hozzáállásod is, hogy legyél hálás mindenért, amid van. Ne vedd természetesnek a lehetőségeidet, hiszen nagyon sok embernek nem adatik meg ez. Törekedj az egyszerűségre, és a természetességre!

Meg legközelebb, ha ilyen nyaralós helyzet fordul elő, és túl drága a másik embernek, mi lenne, ha felajánlanád, hogy beszállsz az ő költségeibe is? Vol olyan barátnőm, akit meghívtam, csak azért, hogy el tudjon jönni, én fizettem helyette. Ilyenkor elég kínos hozzátartozóktól kérni, hiszen egy olyan dologra kérsz pénzt, ami számodra, és számukra is pazarlásnak minősül.

2022. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/91 A kérdező kommentje:

Nem állami iskolában tanulok. Azok, akikkel itt vagyok, hozzám hasonló családból valók.


Kérlek, ne próbáljatok már bántani. Próbálok változni, tanulni. Emiatt írtam ki a kérdést is. Azzal egyikőtök sem segít, hogy közli, "buta vagyok".

2022. máj. 25. 11:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!