Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kedveltessem meg magam a...

Hogy kedveltessem meg magam a párom családjával, ha elrontottam kicsit a dolgokat?

Figyelt kérdés

Én vagyok a lány.

Az a gond, hogy sznobnak tartanak...

Jó körülmények között nőttem fel, mindig hozzám hasonló barátnőim, barátaim voltak, szóval sokszor ami másnak úgymond felháborító, számomra teljesen normális.


A barátom és a családja átlagos.

Próbálom mindig kerülni az érzékenyebb témákat, de párszor elrontottam, az az igazság. Pl. megyek a barátnőimmel nyaralni, hívtam a barátom húgát is (jóban vagyunk). Elküldtem neki az adatokat, árakat. Írta, hogy ő nem tud jönni, én meg elkezdtem akadékoskodni, hogy de miért nem, úgyis nyár lesz. Majd mondta, hogy azért, mert ennyi pénzt keres meg egész nyáron diákmunkával és ő abból él. Itt sem vettem a lapot, hanem elkezdtem mondani, hogy hát akkor beszéljen a szüleivel vagy a barátjával, csak összedobnák neki a pénzt.

Vagy most volt nemrég a névnapom, együtt volt tartva a párom apukájának szülinapjával. Kaptam én is ajándékot, egy ajándékzacskóban volt egy szép díszdoboz. Én meg azt hittem, hogy abban van az ajándék és elkezdtem boldogan bontogatni, hogy vajon mi lehet benne, ott mindenki előtt... Vagy kérdezte az anyukája, kérek-e valamilyen üdítőt, gyümölcslevet és mikor előhozta a kamrából, mondtam, hogy inkább mégsem kérek, ha csak az a márka van.


Nem direkt vagyok ilyen, nekem ez úgymond természetes. Egy buborékban nőttem fel, ha úgy tetszik.

Tudom, hogy nem rajonganak értem, kicsit a párom is, mintha az ő pártjukat fogná. Ilyeneket mond, hogy hát sokat nem tettem érte, hogy változzon a véleményük vagy múltkor is mentünk a szüleihez és mondja a kocsiban, hogy lehet jobb, ha inkább nem szólalok meg, abból nem lehet gond.

Szeretném, hogy kedveljenek, engem általában az emberek szeretnek. De nem tudom, hogyan.


2022. máj. 25. 11:25
 31/91 A kérdező kommentje:

Mert mi a baj a Coca-Colával?

Nem literszámra iszom, néhanapján szerintem belefér.

2022. máj. 25. 12:13
 32/91 anonim ***** válasza:
89%

Van 2 nagyon gazdag barati csalad, 30 eves baratsag. Milliardosok, valoszinu kozel sem vagytok hozza.

2-2 gyerek, mar felnottek. SOHA nem voltak ilyen ostoba buta tapintatlan libak !


Szerintem keress a korodben pasit.

2022. máj. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 anonim ***** válasza:
96%

31: akkor a gyümilé is belefért volna....


Semmivel nem károsabb, mint a cola.

2022. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:
90%
#30: örülök, hogy végre van egy véleménytársam! :-)
2022. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 A kérdező kommentje:

De a colát szeretem, ez a különbség. Lapozzunk már erről.

Arra utaltam azzal a kommenttel, hogy nem volt nagy megrökönyödés, órákig erről beszélés emiatt. De kínos volt számomra.

2022. máj. 25. 12:20
 36/91 Derjaderja ***** válasza:
88%

27. Dehogy szerencsés. Megbukik a párkapcsolata a neveletlensége miatt.

Átlagos illetve magas-átlagos értelmiségi vagy tanult, művelt, dolgos, jó párkapcsolatban élő, gyerekeiket szeretetből vàllalt párok gyerekei szerencsések szerintem.


Akiket átlagosnak meg egyszerűen látnak ezek a lányok, azok idehaza egyetemi tanszékvezetők, gyerekrohamkocsi orvosok, iparművészek, vagy simán csak boldog, normális emberek is lehetnek.


A baj ott kezdődik, hogy elhiszitek, hogy a pénzes csaaládba született gyerek valami kivételes személy, sőt, ők is gyakran ezt hiszik.

2022. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem. Ha észreveszed, hogy gáz, amit csinálsz, akkor minek csinálod?

Figyelj oda jobban. Pl. a nyaralás témánál már rögtön vehetted volna a lapot. Az üdítőt vissza lehet udvariasan is utasítani.

Egyszerűen csak viselkedj ezentúl normálisabban. Ne reagálj azonnal, gondold meg előbb, mielőtt kimondod, amit szeretnél.

2022. máj. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
92%

Jó suttyó módon viselkedtél. Nekem meg a bűnrossz házipálinkát kínálja mindig anyósom, vagy amin nagyon fennakadt a szemem, hogy mikor náluk ettem, a leveses tálba szedte ki nekem aztán a második fogást is. Na ilyen nálunk soha nem volt szokás, ott majdnem elhánytam magam (igen, finnyás vagyok az ilyesmire), de megettem, mert iszonyat ciki lett volna visszautasítani. Belehaltál volna, ha iszony egy fél pohár noname gyümölcslevet?

Azt meg, hogy nem jutott eszedbe, hogy a csajnak nincs pénze nyaralni, minek neveznéd, ha nem butaságnak? Attól, hogy te gazdag vagy, meg lehetne egy kis fogalmad a körülötted lévő világról. Vagy ha nincs, akkor ne kérd ki magadnak a buta jelzőt.

Amúgy ez a hajó már elment, teljesen érthető hogy nem bírnak, és nyilván a pasid a pártjukat fogja, mert minden normális embernek kínos lenne egy ilyen csajt hazavinni. Nem, nem azért mert gazdag vagy, hanem mert annyi helyzetfelismerő és megoldó képességed nincs, mint egy ötévesnek (pontosan ezt nevezik amúgy alacsony intelligenciának).

Innentől próbálj meg nem finnyázni, meg ha elhívsz valamit nyaralni, előbb picit gondold át az árakat.

(Az ajándékdobozos esetet én mondjuk pont nem tartom gáznak, ha ilyesmit kapnék, én is biztos kinyitnám, már csak azért is, hogy milyen belülről. De nyilván nem kell feltűnően csalódott arcot vágni, ha aztán nincs benne semmi.)

2022. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 Andizsuzsi ***** válasza:
87%

"Utána anyukám is mondta, hogy lehet, jól sem érezte volna velünk magát ott egész héten és találjak ki vele más programot, ami neki is belefér."


Nekem innentől kamu a kérdés. Ugyanis ha a kérdezőnek valóban ilyen szülője lenne, akkor a kérdező sem lenne olyan, amilyen(nek próbálja itt a sztorit eladni).

2022. máj. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 Derjaderja ***** válasza:
94%

Ettől függetlenül a díszdobozos történet nemcsak a te hibád, hanem kicsit az ajándékozó is betézte, üres dobozt nem szerencsés ajándékozni (hacsak nem gyárilag fóliázva van), hanem mérettől függően, üdvözlőkártyát, bonbon, vmi apróságot illik bele tenni, pont ezért.

Egy doboz amúgy extrém sokat is érhet, készítőtől, kiviteltől függőben.

Ilyen helyzetben te azzal tudtad volna menteni, hogy kinyitod, felkiáltasz, hogy jaj milyen szèp, esetleg körbetapintodaz ujjaddal kedvtelve, és mondasz vmit, hogy pl pont elfér benne a kedvenc tollam/fülbevalóim stb.

2022. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!