Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel tudnám kicsit "modernizá...

Mivel tudnám kicsit "modernizálni" a családom felfogását, hogy ne gondolják, egyedülálló nőként nekem a szobában kell ülni, várva a lovagot?

Figyelt kérdés

Bármit csinálok az életemben, az a reakció általában, hogy dehát én nő vagyok. Vagy hogy "na de egyedül?!".

Utazom a barátnőimmel például, teljesen civilizált országokba, nagyvárosokba. Én jól érzem ott magam, itthon megy a dráma, hogy mi lehet velem ott EGYEDÜL, biztos már 20x elraboltak/kiraboltak/megöltek. Mikor egyetemista voltam, akkor is mindig ez volt a téma, hogy mit tudok én egyedül csinálni Budapesten... Mondom miért lennék egyedül? A gimis baráti társaság kétharmada is Pesten van, mellette rengeteg csoporttársammal is jóban vagyok és lehet ismerkedni bárhol. De akkor se néznek ki sehonnan, ha egyedül megyek valahová, mert ahhoz van kedvem.

Vagy most lesz kész hamarosan a házam. Mikor mondtam a családnak, hogy építkezni fogok, hetekig ment a lebeszélés, hogy nem kell nekem kertes ház, hova gondolok, hogy egyedül akarok én a vállalkozókkal, munkásokkal tárgyalni, ott fognak átverni, ahol csak tudnak, mert nincs mellettem férfi. Hiába magyaráztam, hogy pont ilyen helyzetekre van a generálkivitelező, az volt a válasz, hogy ő is átver.

Megvettem az autómat, a munkám miatt elég sokat vezetek, gyakran vidékre is. Ezért olyan autó kellett, ami kényelmes, biztonságos és gyors is, tehát 120-nál még nem rángat a kormány és nincs olyan hangja a kocsinak, hogy úgy érzem, mindjárt felrobban a motor és 3 órát is élmény vezetni vele egyhuzamban. Akkor is ment a szöveg, hogy hát szép, szép, na de egy ilyen kislánynak miért kell ekkora kocsi, hát ki sem látok a kormány mögül, mit fognak gondolni az emberek, ha meglátnak ebben.


Bármihez kezdek, bármit csinálok, nem az a visszajelzés jön, hogy büszkék rám, hanem az, hogy miért vágom ekkora fába a fejszémet, mit fog szólni XY. Anyám is pl. ott él egy sz_r házasságban, semmiféle kapcsolat nincs már közte és a férje között. Külön emeleten is alszanak, a pasi alázza folyamatosan. De nem hajlandó elválni, mert hogy egyszer még rendben van a válás, de mit fognak gondolni a városban, ha két házassága is gallyra megy... Mondom dehát nem mindegy, így is tudja mindenki, hogy a kósza legyet is megkeféli a férjed, ha elég sokáig repdes körülötte.

Mindig az a visszatérő kérdés, hogy mikor mutatok már be otthon valakit, hát a szomszédék lánya fiatalabb nálam, de már a második gyerekükkel terhes, én mikor leszek már anyuka... Közben nekem a családalapítás az életemben egy annyira huszadrangú dolog jelenleg, hogy azt elmondani sem bírom.


2022. máj. 30. 10:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
19%

"gyors is, tehát 120-nál még nem rángat a kormány"


Életemben nem hallottam olyan autóról, amelyiknek rángatna a kormánya akármilyen sebességnél.

Akkor rángat a kormány, ha rángatja a sofőr. :-)))

2022. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy sikerült válaszolnod a kérdésre! Köszönöm szépen!

De pl. egy kisebb városi autó, mondjuk Fiat 500 nem tud akkora teljesítményt nyújtani, mint egy A7-es Audi. Vezettem mind a kettőt, szóval tapasztalat. Míg az elsőben halálfélelmem volt kb, a másikban semmi problémám nem volt és nem is kell két kézzel szorítanom a kormányt 100 felett, előzésnél sem kell összevissza váltogatnom, hogy "húzzon az autó", meg gondolkozni, hogy vajon képes-e felgyorsulni eléggé ahhoz a kocsi, hogy ne legyen tömegszerencsétlenség a vége...

2022. máj. 30. 10:30
 3/26 anonim ***** válasza:
71%

Vagy ha rosszul van a kerék beállítva, de időnként a gumissal meg kell nézetni a kerékbeállításokat is, nem nagy ügy.

Egyébként meg ők ilyenek, ahogy eddig, ezután is egyik füleden be, a másikon ki az ilyen okosság.

2022. máj. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
23%

Az, hogy neked mitől van halálfélelmed, és miért szorítod a kormányt, az a te lelkedben levő probléma. 120-szal egy Fiat is tud menni.

Vezetni nemigen tudsz, mert eszerint a váltó kezelése is probléma, meg előzésnél a szembe jövő távolságának a felmérése is.

Csak szólok, hogy az Audival is elmérheted magad, maximum te kisebb sérüléssel megúszod és a szembejövőben ülők halnak meg. Gondolom, a modern felfogásoddal ezen úgyis könnyen túl lépnél.

2022. máj. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%

OFF: Ha rángat a kormány, az nem méret vagy teljesítmény kérdése, hanem vagy kerék, vagy a kormánymü problémája.

ON: egyszerüen nem kell odafigyelni az ilyenekre, megváltoztatni nem lehet öket. Éld az életedet úgy, ahogy neked jó, a maradi rokonsággal meg nem kell foglalkozni. Ök ilyenek maradnak életük végéig, ha nekik akarsz megfelelni, te nem fogod jól érezni magad.

Ha meglesz a házad, akkor elköltözöl és csökkented/minimalizálod a kapcsolatot velük.

2022. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Hanyagoljuk már ezt az autó témát. Nem ezért írtam ki a kérdést.

Igen, egy Fiat is tud 120-szal menni. De ne tegyünk már úgy, hogy egy 70 lóerős autó ugyanazt nyújtja, mint a 350-es.

Hát kb. egy szappantartó az egész autó.


De örülök, hogy így ismeretlenül is megtudhattam, hogy hiába vezetek 10 éve napi szinten, nemigen megy a dolog! :)

2022. máj. 30. 10:39
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: őket megváltoztatni nem tudod, csak azt tudod tenni, hogy bármit mondanak ami nem tetszik meg amit már ezerszer elmondtak, elengeded a füled mellett.
2022. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
21%
Hát, akinek 10 év napi vezetés után problémát okoz, hogy előzésnél visszaváltson, az nem tud, de már nem is fog megtanulni rendesen autót vezetni.
2022. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nem okozna problémát. De kényelmesebb olyan autóban ülni, ahol ilyesmivel nem kell foglalkozni. :)

Lapozhatnánk végre? Elhiszem, hogy te vagy az utak királya, aki az utolsó szakadt Ladával is megjár bármilyen helyet, de nem ez érdekel most. Nekem kényelmesebb egy nagyobb és erősebb autó, lépj túl ezen.

2022. máj. 30. 10:45
 10/26 anonim ***** válasza:
20%
Érdekes lény vagy kérdezö: akik nem vagy nem csak az autó-témára válaszoltak, azokra nem reagálsz, te akadtál fenn az ezzel kapcsolatos válaszokon. Ideje lenne neked leállni vele, nem kell ennyire agreszívnak lenni!
2022. máj. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!