Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles-e a gyerek napi...

Köteles-e a gyerek napi szinten állandó felügyeletet ellátni a szülő mellett, kiszolgálni, résen lenni mikor esik el stb.? A szülő nem is nevelte a gyerekét, hanem a nagyszülők.

Figyelt kérdés
Nem tudja ellátni magát, nem is akarja, nem működik együtt, de mindent megmagyaráz. Háziorvos beküldi pszichiátriára, onnan hazaküldik, mondván minden rendben. Igaz azt sem tudja megmondani, hogy a gyereke a gyereke. Egyébként gondozott szakrendelőben paranoid tünetekkel.Járóképtelen szinte. Pelenkázni kellene, de nem hagyja és rengeteg a "baleset". Borzasztó így. Sem fizikálisan, sem mentálisan nem bírom már. utolsó sürgősségi ellátásnál engen szóltak meg. De mit tegyek ha nem hagyja? Utána meg logikusan magyarázza, hogy miattam nem. Otthonba nem hajlandó menni.

2022. máj. 30. 22:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

De hát én nem ezt fogalmaztam meg a 7-es válaszomban? :) Csak nem "állampolgári kötelesség" címet adtam hozzá.

Számomra már az is meghurcolás, ha a kórházi dolgozóktól megkapom, hogy retkes, elhanyagolt a hozzátartozóm. A kérdező is írta: "utolsó sürgősségi ellátásnál engen szóltak meg."

Na mindegy, kérdező, lépj a gyámhivatal felé, hogy le tudd magadat fedni, amennyire csak lehet.

2022. máj. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!