Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek állandó felügyeletet...

Akinek állandó felügyeletet igénylő felnőtt testvére/gyereke/rokona van, akiről gondoskodnia kell, az mit csinál vele napközben, amíg nyári szünet van?

Figyelt kérdés

Sajnos értelmileg sérült, nagykorú testvérem van, akit folyamatosan felügyelni kell, nem képes önálló életre.

Napközben nehezen tudom vállalni a felügyeletét (tanulás, munka, stb.), de a szüleim előszeretettel hagyják rám, mivel ők sem tudnak mit kezdeni vele és ugye neki már nyári szünet van, nekünk kevésbé... Nagyszülők nincsenek.

Aki hasonló cipőben jár, hogyan oldja meg a felügyeletet?

Van esetleg valamilyen intézmény, ahol a kortársaival együtt napközben felügyelik az ilyen személyeket?


Fröcsögést nem kérek, nyilván nem az a bajom, hogy nem szeretem a testvéremet, hanem egész egyszerűen mindenkinek van saját élete, feladata, munkája, amit nem szüneteltethet azért, mert épp felügyeletre szoruló hozzátartozót dobott neki a gép...


2019. jún. 16. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Nyilvánvalóan az önkormányzattól vagy az egyháztól kell megkérdezni, hogy van-e a környéken sérültek szociális napközi otthona.
2019. jún. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hiába nézel utána, ha a szüleid nem akarják, hogy ott legyen. Előbb kérdezd meg őket. Vannak ilyenek, napköziotthonok, önkormányzati, vagy alapítványi üzemeltetésűek.

Melyik városban éltek?

Az én bátyám is ilyen, és az összes napköziotthont bejárta a városban (vidéki nagyváros), volt ami jobban bevált (5-6 évig is maradt), volt, ahonnan hamarabb eljött.

Függ a személyiségétől is, hogy elvan-e ott. Általában már tizenéves kortól szokták ezt kezdeni, mi is akkor kezdtük, és akkor még jobban tudott alkalmazkodni, most hogy negyvenes évei végén jár, már eléggé rossz a természete és nem tudjuk elérni, hogy problémamentesen maradjon. Anyám persze bele is rokkant és élete nagy részében otthon volt vele, jelenleg is.

2019. jún. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg nem a te dolgod lenne elhelyezni,hanem a szuleide.. akiknek nem azt a megoldast kellene talalni,hogy rad hagyjak. Na mindegy. Nalunk pl van ilyen napkozi a varosban,szerintem az onkormanyzattol erdeklodd meg mik a lehetosegeid az a legegyszerubb.
2019. jún. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!