Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legjobb barátnő kontra új...

Legjobb barátnő kontra új kapcsolat?

Figyelt kérdés

Egyetemista lányként ,együtt lakom,a legjobb barátnőmmel közel egy éve, szinte minden időnket együtt töltjük,mind az egyetemen,mind utána. Neki volt egy nem túl jó kapcsolata,tele hullámvölgyekkel,én régebb óta egyedül voltam már, de a felállás mára változott. 2 hónapja van egy kapcsolatom,amiben nagyon boldognak és kiegyensúlyozottnak érzem magamat. A problémák azonban most jöttek,az első hét után, hogy barátnőm újra velem lakik az egyetem miatt. Nem hajlandó elviselni,hogy van valakim, szabályosan dühkitörései vannak,ha nem vele vagyok, és ki is mondta,hogy ehhez nincs hozzászokva, most látja csak milyen az,mikor fordítva volt a helyzet, bár engem nem zavart. Így is napi 2 órát vagyok a párommal a munkája miatt,de szeretné,ha összeköltöznénk, aminek én is örülnék, bár nem szeretnék csak tőle függni,és teljesen ott élni. Ezt barátnőmnek nem is mondtam még,megelőzött,hogy nagyon reméli,hogy nem költözök el. Reálisan látja a helyzetet,kimondja,hogy irigyel,hogy boldog vagyok,ő pedig magányos,de,hogy ő fél egyedül este,( hozzáteszem van egy 3. lány az albérletben,sose lenne egyedül)-nem szeretné,ha másnál aludnék, ha el merek menni mellőle pár órára rögtön besértődik,semmi megértést nem tanúsít, bár ő tavaly rendszeresen a volt barátjánál töltötte a szabadidejét. Nem szeretném megbántani őt, nagyon fontos a barátságunk,és sokat köszönhetek neki,de képtelen vagyok sértődés nélkül kezelni a helyzetet, örökké pedig nem lehetek csak vele,akármennyire is ragaszkodik hozzám,hiszen a saját életünket kell építgetnünk.

Meg lehet találni az arany középutat,hogy senkit se bántsak meg?Mert érti ő a dolgokat,csak nem akarja elfogadni.


2010. szept. 18. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a barátnőd kicsit önző.

Te nem csináltad ezt vele, amikor fordított volt a helyzet.

Neked van igazad, ő az, aki tévesen reagálja le a dolgokat.

Természetes, hogy előbb-utóbb mindenkinek lesz valakije, és esetleg még össze is költöznek.

Akkor érteném őt meg, ha mostmár elhanyagolnád, és semennyit sem foglalkoznál vele, de nem így.:)

2010. szept. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbálok rá ugyanannyi időt szentelni,de a nyáron elkezdtem dolgozni,a munkám pedig az órarendemhez igazodott,hogy tudjam együtt csinálni a sulival,tehát ez is elvesz az időmből,én egész kétszer, ha láttam őt,ő akkor sem gondolt arra,nekem is rossz lehet egyedül. Most az első szava az volt,hagyjam ott a munkát, tudom nem amiatt mondta,mert sajnál,hogy nehezen fogom bírni,csak alig lát,de örülök,hogy önellátó vagyok,és nem csak anyuék adnak mindent,csak ő ezt az érzést nem érti. Nem tudom,hogy értessem meg mindezt vele,szép szóval már próbáltam.
2010. szept. 18. 22:39
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Ő nem a barátnőd. Legalábbis te nem vagy az neki.
2010. szept. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kimaradt,hogy nyáron,ha kétszer felém nézett,akkor sokat mondok...akkor még megvolt a pasija.
2010. szept. 18. 22:40
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Első vagyok!

Hasonló cipőben járunk önzés terén.:/

Ne haragudj, de tényleg nem nevezhető barátnőnek.

Azt megintcsak önzés kérnie Tőled, hogy hagyd ott a munkád.

Gondolj arra, ha megint lenne/lesz pasija, ugyanúgy elfelejtene Téged.

Ne hagyd, hogy teljesen kisajátítson, és elnyomjon!

18/L

2010. szept. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Húzd meg a határokat, annyit tölts vele a szabadidődből, amennyi egy barátnak jár.
2010. szept. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Ne foglalkozz a barátnőddel. Ha tényleg a barátnőd lenne, örülne, hogy legalább te boldog vagy. Sajnos én ugyanígy jártam. Az ún. legjobb barátnőmnek volt egy 5 éves, ilyen-olyan kapcsolata, a srác nem igazán törődött vele, ő meg azt várta, majd megváltozik. Én végig egyedül voltam. Aztán megismertem a férjemet, aki egy angyal :), sokat akart velem lenni (ettől még ugyanannyit taliztunk), és hamar össze akart költözni. A barátnőm meg hiába vágyott ezekre. Mikor összeköltöztünk, gyakorlatilag nem állt szóba velem. Egyébként azóta sem. Ez van.


33N

2010. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!