Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisbaba és nagyszülő probléma....

Kisbaba és nagyszülő probléma. Mit tegyek, hogy megoldjuk a helyzetet (vita nélkül lehetőleg)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisbabánk 4 hetes, hatalmas a boldogság, mióta hárman vagyunk.

Viszont a párom édesanyja ezt néha be-beárnyékolja a viselkedésével... 76 éves, a férjem elmondása szerint régen nem volt egy mintaanyuka. Nem mondom, hogy rossz anya volt, mert szerintem ezt a jelzőt nem szükséges mindenkire szórni, aki máshogy gondolkozik a gyereknevelésről (nyilván az a szülő, aki iszik, drogozik, veri a gyerekét stb., más kategória). De nem foglalkozott túl sokat a családjával, párommal, az biztos. Később sem lett ez jobb, mert pl. mesélte a párom, hogy 16 éves kora óta nem karácsonyozott az anyjával, mert ő olyankor mindig elutazik, nem szereti az ünnepeket. Bármikor ott voltunk, nem egy anya-fia kapcsolatot láttam, hanem úgy viselkedtek egymással, mint a távoli barátok, ismerősök.


Viszont mióta nagymama, naponta hívogat, megjelenik csak úgy és a legtöbb megmozdulásával azt sugallja, hogy ő jobban tud mindent, mint én/mi. Közben pedig ezer éve elavult tanácsokkal, szokásokkal jön. Most a hosszú hétvégén is kicsit kiruccantunk a babával (nem emberek közé), erre jön azzal, hogy hát 1-2 évig jó lenne nem mozgolódni ennyit vele, mert a babának az állandóság kell.

Vagy mikor egyszer beállított váratlanul, nem voltunk itthon. Hívott telefonon, hogy történt-e valami baj, mert senki nem nyit ajtót és hol vagyunk, kórházban?! Mondom neki, hogy dehogyis, eljöttünk csak sétálni, meg enni egy fagyit. Ezt olyan kiborulás követte a részéről, hogy az nem igaz... Hogy ő elmondta, hogy minimum 6 hétig nem szabad sehová menni és hogy először amúgy is csak nyitott ablaknál kéne hagyni a picit, utána fokozatosan szabad kivinni, nem elindulni vele sétálni rögtön a vakvilágba és imádkozzak, hogy a gyereknek ne legyen baja a felelőtlenségem miatt. A férjemmel meg csak néztünk egymásra, hogy ez most mi?

Ma azzal jött, hogy milyen jó, hogy itt a nyár és ilyenkor kezdjük a hozzátáplálást, majd sok hoz gyümölcsöt. Mondtam neki, hogy az még picit odébb van, erre elkezdte mondani, hogy 2,5-3 hónaposan már elkezdhetem vele a gyümölcsök levét kóstoltatni, meg pépeset adhatok neki, legalább tele lesz a hasa és jókat fog aludni. Nem mondtam erre semmit, a blw ötletét meg sem mertem említeni.


Oldalakon át írhatnám, mikkel jön nap, mint nap.

Kicsit azt érzem, hogy ő a babát egy új esélynek tekinti, ha már a gyereke nevelésénél nem igazán volt jelen. De nem kérjük a kéretlen tanácsokat, felháborodnia sem kell, ha mi valamit máshogy csinálunk, mint ő gondolja. Örülök, hogy foglalkozna a babával, ezért nem is akarok vele összeveszni. De szeretném, ha érezné, hogy néha (mindig) nagyon sok.


2022. jún. 7. 15:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%
Nem ordítanám le a gyerekem nagyanyját. Attól, mert ő erőszakos, nekem nem kell alpárinak lenni.
2022. jún. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%
Ha telefonban kezdi a műsort és otthon van a férjed is, akkor szó nélkül átadod neki a telefont, intézze, te meg menj gyerekezni, hallgatni sem kell. Egyéb esetekben nyugodtan mond neki, hogy ti ketten erről másként döntöttetek, de majd ha kell a segítésge, tanácsa, mindenképpen hívni fogjátok.
2022. jún. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
29%
Az az egy megoldás, 10-11-es. Semmi másból nem ért. Egyszer kell, radikálisan. Finomkodni értelmetlen. Ha intelligens lenne az anyós, nem viselkedne így.
2022. jún. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell vitázni.

A férjecskéd odaáll az anyja elé, és két mondatban a helyére teszi.

Mármint, hogy ti egy felnőtt család vagytok, és a legjobb belátásotok szerint fogjátok nevelni a _saját_ gyereketeket.

2022. jún. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%
Nagymama vagyok. Az egy alapvető minimum (mindkét irányból), hogy nem megyünk sehova bejelentés (és egyetértés) nélkül és nem rendezkedünk, kéretlen tanácsot nem adunk. Próbáljátok megértetni a nagymamával, hogy Ti is felnőttek vagytok, tiszteljen meg benneteket azzal, hogy nem néz gyereknek. Lehet, hogy télen nem lehet elmenni újszülöttel zárt, zsúfolt térbe, de nyáron miért ne lehetne kivinni a szabadba? Mindkét gyerekem nyár eleji volt, akkor sem ültünk otthon 6 hétig (34 és 36 évesek a gyerekeim). Akkor is szoptatás volt a legfontosabb, lehet, hogy adtunk egy kis gyümölcslevet 3 hónaposan, de most már nem így tartják jónak. Legyél nagyon kedves és nagyon határozottan ragaszkodj az elképzelésedhez, szokásaidhoz. Meghallgatni fontos, amit mond (lehet, hogy valamire Te nem gondolsz), de utána Te döntsd el, hogy csinálod a rendelkezésre álló információk és a saját érzéseid alapján. Ezt el kell fogadtatni vele.
2022. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy gondolom, ha valakivel problémám van, azzal én ülök le kultúrált módon megbeszélni, és nem a postással üzengetek.

El lehet ám mondani normális hangnemben, hogy ma már egészen mások a gyereknevelési alapok, elvek, a ht. Amellett el lehet azt is mondani, hogy felnőtt vagy akinek van egy gyermeke, akit úgy fog nevelni ahogyan nektek megfelel. Aki ezen besértődik, azért hidd el nem kár.

2022. jún. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
72%
Nem engedném be. Pont.
2022. jún. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
29%
A 9-es agresszív állat, ö csak ezt a fajta kommunikációt ismeri láthatólag!
2022. jún. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
90%

Először is szörnyen zavar, ha BÁRKI csak úgy random megjelenik. Nagyon illetlen, főleg úgy, hogy egy újszülöttel vagy otthon.

A férjed mondja meg neki, hogy szívesen fogadjátok egy előre megbeszélt időpontban, de csak úgy random ne jöjjön, mert neked is pihenésre van szükséged. Heti egyszer jöjjön és kész. A kéretlen tanácsokat pedig szépen hessegesd el, de az lenne a legjobb ha kerek perec megmondanád, hogy nem kérsz belőlük.

Az a baj, hogy az írásodból az jön le, hogy Anyós előtt meg sem mersz pisszenni, csak magadban fortyogsz. Ahogy elnézem a férjed is hasonló, tehát ez így elég nehéz menet lesz. Had sértődjön be, aztán majd úgyis megbékél. A saját érdeketekben, állítsátok le MOST!

2022. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%

Az állandóság, hogy rendszeresen mindent megkap, amire szüksége van. Persze, az otthon, saját ágy, stb.

De a családi kirándulás iskell, kinyílk felette az égbolt, a tér, új inderek érik, fejlesztik az agyát.

Volt, amire mondtam a lányomnak, hogy ez meg az hogy lehet? Azt mondta, hogy sokat változott a világ, mióta én voltam csecsemő anyukám. És többet nem hoztam szóba.

2022. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!