Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magamra maradtam? Nagyszülőt...

Magamra maradtam? Nagyszülőt ápoltam aki meghalt 3 hónapja. Családdal nem vagyok jóban. Én voltam vele mindig.. Most egyedül érzem magam. Rokonoknál annyi volt a köszönöm hogy kaptam egy puszik és azt hogy kösz hogy vele voltál. többi lent.

Figyelt kérdés
Azóta nem hívtak. Teljesen elhagytam magam. Nem tudok koncentrálni, elmennek a napjaim avval hogy csak vagyok. Nagyon sokat eszem. Nem tudom mihez kezdjek. Nem érzem jól magam.
2021. dec. 11. 10:25
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
93%
Hány éves vagy? Dolgozol? Szüleid?
2021. dec. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
24 vagyok.. anyám meghalt, apámmal soha nem jöttem ki, kettő testvérem van az egyik 16 a másik 27
2021. dec. 11. 10:33
 3/44 anonim ***** válasza:
94%
Ezek szerint eddig sem volt túl szoros a kapcsolatod velük. Melyik szülőd szülőjét ápoltad? Önként tetted, vagy az ő nemtörődömségük miatt - úgymond - szegény a "nyakadba szakadt"?
2021. dec. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
22%

Miért hívnának? Előtte hívtak? TE hivtad/hívod őket? Van életük. Neked ezek szerint nincs. Nem is értem, munka mellett hogy van alkalmad ennyire belesüppedni a hétkznapokba? Most rád szakadt egy csomó szabadidő, szinte örülnöd kellene, hogy újra van időd azokra a dolgokra, amire eddig nem.

A nagyszülő miatt adtad fel, vagy előtte se volt se munkád, se lakhatásod, és így belesüppedtél abba a kényelmes megoldásba, hogy ápolónak állsz? Ha ez tette ki az életedet, akkor ne csodálkozz rajta, ha most kiüresedett. Kezdj el élni, olyasmivel foglalkozni, amire eddig csak vágytál. Senki nem fog fülön csípni, és végigrángatni az életeden, magadnak kell lépni!

2021. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
84%
Tanulj, dolgozz, sportolj, stb....Célt adhat az életednek és új ismerősöket is szerezhetsz.
2021. dec. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Nem soha nem volt túl szoros, főleg amiatt mert mikor anyám meghalt.. mindenkit eltaszítottam magamtól. Szóltam a rokonoknak hogy mi zajlik otthon és én lettem a hibás mindenért. Úgyhogy kikerültem őket ahányszor csak jöttek, belefáradtam abba hogy mindig én vagyok a hibás. Nem nekem hanem apámnak lett megköszönve az hogy a mama gondozva van. Pedig sokszor nem is figyeltek rá. Jobb le sem írni miket mondtak neki. Rám maradt a dolog. Köszönömöt meg azért kaptam mert a rokon házastársának egyik szülője ugyanúgy ápolásra szorul.

így valamennyire tudják milyen rohadt nehéz és milyen megterelő lelkileg az az egész. Nagyszülő anyai ágról.

2021. dec. 11. 10:47
 7/44 anonim ***** válasza:
22%

Saját bevallásod szerint is te taszítottál el magadtól mindenkit, akkor miért csodálkozol?

Csak úgy viselkednek, ahogy szocializáltad őket, de tehetsz is a jó kapcsolatért, ha neked mostanra fontossá vált!

Mondjuk úgy, hogy első lépésben nem elvárod, hogy téged hívjanak, hanem te hívod őket!

2021. dec. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Kamaszként elsőnek valaki megkapja azt hogy nincs anyja, otthon balhék vannak, iskolában ki közösítenek. Otthon elmondanak minden hülye fogyatékosnak! Igen és legyen mindezek után önbizalmad, barátaid, ötös átlagod meg munkád! "Úgy viselkednek ahogy szocializáltam őket" tudod hányszor szóltam nekik hogy mi meg otthon, hogy annak akinek MEGVAN KÖSZÖNVE MINDEN az hogyan bánik a nagymamával, miket mondott neki? ugyan azt mint nekem, hogy hülye kövér büdös stb... sokszor úgy kapott enni mikor én nem voltam hogy evőeszközt nem kapott, sokszor azt mondta neki az akinek meglett köszönve hogy szolgálja már ki magát nem gyerek már. Ha én ezt elmondtam akkor egy csomószor halottam telefonban elköszönés után hogy mondja a párjának hogy ilyet szólt hogy.. és akkor legyek befogadó meg mit tudjam én mi. Baj volt és legtöbbször levolt szarva. Akkor is baj volt mikor betegebb lett a mama.. akkor mi volt? Hát csak annyi hogy telefonáltam a korháznak hetvenszer, érdeklődtem stb.. és hajlandóak voltak megkérdezni hogy ki hívta a korházat melyikük mert csak annyit mondtak hogy egy unoka érdeklődött aki én voltam. És ez olyan rohadt meglepő volt nekik. Na erre mondtak annyit hogy kösz, nagyon kedves vagy. Miért kell meglepődni, olyan nagy csoda? Lehet hogy velük nem beszéltem mert már meguntam de nem jelenti azt hogy teljesen hülye vagyok.
2021. dec. 11. 11:20
 9/44 A kérdező kommentje:
Gyász időszak van.. igazán gondolhatnának arra hogy kinek milyen most ez az egész.
2021. dec. 11. 11:47
 10/44 anonim ***** válasza:
82%

#8

Hát ha ilyen szarok, akkor mi a fenét akarsz tőlük?

Tényleg nem értem, hogy ilyen emberek miatt miért alakult ki ez a problémád, hogy


"Azóta nem hívtak. Teljesen elhagytam magam. Nem tudok koncentrálni, elmennek a napjaim avval hogy csak vagyok. Nagyon sokat eszem. Nem tudom mihez kezdjek. Nem érzem jól magam."


Mit szeretnél? Döntsd el végre!

2021. dec. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!