Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok nekem tanácsot ebben...

Adnátok nekem tanácsot ebben a szerencsétlen helyzetben?

Figyelt kérdés

Volt egy párom, akitől még júliusban elköltöztem, mert azt mondta, hogy besokallt... azóta mondja, hogy el kell nekem mondania mindent, ami lejátszódott benne, mert még ennyire senkit sem szeretett, mint engem, és még mindig szeret, csak valami nem stimmel nála (meló, érzések, család... mikor úgy összejön minden) Kerüli ezt a beszélgetést, mert nagyon fáj neki, s amikor telefonon beszélünk sír, és nagyon bántja a dolog. Ilyenkor bennem is feltépkedi az épp lenyugodni készülő sebeket, és majd' megkattanok.

Közben elkezdtem találkozni egy sráccal... jól érzem vele magam, de nem dobogtat meg, viszont őt én igen. Igazából elmondtam neki mindent, ami volt/van a kapcsolatomban, tudja, hogy ez még nem egy lezárt ügy. Nem szeretném húzni szegény fejét, mert érzem nem vagyok túl az előző kapcsolatomon, de sokat segít nekem...(nem használom ki)

Viszont annyira tanácstalan vagyok, hogy hogyan bírjam rá az előző /gondolkodási időt kérő/ kedvesem, hogy végre beszéljük meg, hogy esetleg megpróbáljam lezárni magamban, mert én még mindig nagyon szeretem őt, ő is engem.

Adjak még neki időt, hogy rendbe szedje magát lelkileg? szerintetek van értelme? Én valahol érzem, hogy van, csak nem akarok csalódni...

Köszi, hogy elolvastátok! :)


2010. szept. 19. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, adj, mert utána meg ezen vacilálsz mindig, ha meg mégegyszer csalódsz, akkor le bírod zárni a most még nem lezárt kapcsolatod.
2010. szept. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű a helyzeted. A volt pároddal minél előbb beszéljétek meg az ügyet, mert addig te is bizonytalan vagy és nem tudsz igazán nyitni új kapcsolat felé.És ezt mondd is meg neki.

Kicsit furának találom, hogy nagyon szeret mégis azt mondja, hogy költözz el,de persze ami nekem fura, lehet, hogy másnak természetes.

2010. szept. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Nos, amit írok, az csak egy vélemény, ami szerintem persze helyes lenne, de tévedhetek, ezért szeretném, ha akár az én, akár más válaszát is nagyon megfontolnád, mielőtt megfogadsz bármilyen tanácsot.

Az biztos, hogy az új fiúval semmiképpen sem szabad bármilyen kapcsolatba bonyolódnod, az fájna az eddigi párodnak, a sráccal kiszúrás lenne, és önmagaddal szemben is, hiszen te magad írtad, hogy nem dobogtat meg, és ha ez nincs, akkor bármennyire rendes, kedves meg szimpatikus, semmi értelme, csak meghasonlott lennél.

A többi oldalról még nem tudok igazán tanácsot adni, mert nem világos, mit szeretnél. Írtad, hogy szeretitek még egymást, de ugyanakkor lenyugodni készülő sebekről beszélsz, és a dolog lezárásáról. Akkor most mit szeretnél? Ahhoz kérsz tanácsot, hogyan lehetnétek újra együtt, ahhoz, hogy hogyan tudd lezárni a dolgot és végleg szakítani, vagy pont azt nem tudod, melyik lenne a megfelelő?

2010. szept. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te 86%-os, oszt ez Kit érdekel? Eleve tudvalevő. Nem vagy valami megfontolt TanácsKépességű, akkor legközelebbi válaszodban konkrétan ajánlj valamit. És ügyes leszel. Heuréka.
2010. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben felhívnám az exet és megbeszélnék vele egy időpontot,pl vacsit,és akkor ott megbeszélném vele a dolgokat.

Megmondanám neki azt is,hogy türelmes vagyok de már nagyon rossz,hogy csak halogatja a beszélgetést és bizonytalanságban tart.Vagy beszéljük meg és kezdjük újra,vagy engedjük el egymást.

2010. szept. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Én is szerettem volna már vele megbeszélni számtalanszor, hogy mi játszódik le benne, de nem tud róla beszélni, csak akkor, ha kicsit spicces, akkor viszont sírás-rívás.

Tudom, hogy nem egy 3. leány van a dologban, hanem valami teljesen más, amit még nem értek sajnos...viszont átérzem, amit érez...

Azért költöztem el, mert szerettem volna neki időt adni, amit kért... megadom neki, csak tudjátok már egyre rosszabb, egyre nehezebb, fárasztóbb lelkileg! Neki is... csak valamivel fél szembesülni... :( ezt már ki kellene derítenem :)

2010. szept. 19. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Az exed gyakorlatilag lehetetlenné tette hogy együtt élj vele a lelki bajai miatt. Vannak ilyen férfiak, de nem kell velük komolyan foglalkozni. Addig addig vársz rá, és reméled hogy végre megnyílik neked és elmondja mi van... amíg majd meglátod hogy szépen becsajozik, és érdekes módon azzal a másik lánnyal nem lesznek lelki sebei. szerintem 90 % hogy így van. Persze, sír rí neked, mert nincs más egyelőre a láthatáron.

de ha meg valóban lelki nyomora van, azt sem tudod te megoldani csak ő, és lehet hogy csak 10 év múlva.. de lehet hogy sose. Vannak ilyen férfiak, akik magukkal vagy mással elégedetlenek, és ebbe belesüppednek és képtelenek normális kapcsolatra. Teljesen felesleges győzködni. Ha igazán kellenél neki, akkor elmondaná, vagy túllépne rajta.

Szerintem nyugodtan zárd le magadban, foglalkozz az új fiúval, ismerd meg. Ha a régi netán 1-2 héten belül elmondja amit akar vagy lép valamit, akkor hallgasd meg, de tovább ne várj rá. Teljesen felesleges emészteni hogy jaj szegénynek mi baja lehet. csak sajnáltatja magát. :)


32/N

2010. szept. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A 13:08-as mond valamit. Könnyen lehetséges, hogy a párod tényleg ilyen eset, ugyanis tényleg vannak ilyenek. Viszont szerintem érdemes meghagyni a középutat. Én azt javaslom, hogy nem hagyd, hogy sajnáltassa magát, légy vele kicsit keményebb, menj el hozzá, és ne finomkodj, ne lehetőségeket adj neki, hanem ULTIMÁTUMOT! Azaz közöld vele, hogy vagy most azonnal - vagy egy rövid időn belül, ahogy tetszik - kiböki, hogy mi baja van, és leültök megbeszélni, bármennyi időbe is kerül, vagy pedig köztetek mindennek vége, mert te ezt már nem bírod tovább, és bármennyire is szeretitek egymást, nincs joga téged is tönkretenni a maga baja miatt, miközben mintha direkt nem hagyná, hogy segíts neki. Légy vele nagyon határozott, és ha hárít vagy kerüli a témát, azonnal emlékeztesd rá, hogy nem adsz neki több lehetőséget, most döntse el, mit akar, nem játszhat veled. Tehát, adj ultimátumot, ez nagyon fontos!

Viszont mindettől függetlenül továbbra is amondó vagyok, hogy a másik sráccal ne bonyolódj bele semmibe, mert ha nem dobogtatja meg a szíved, hiába, akkor mást kell találnod következőnek, ha esetleg nem jön össze a dolog a mostani pároddal, és úgy döntesz, hogy szétmentek.

2010. szept. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!