Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben az anyagi...

Mit tegyek ebben az anyagi helyzetben?

Figyelt kérdés
Párommal 2 éve vagyunk együtt mindketten otthon lakunk.Én tudok félretenni, mert nem adom le a teljes fizetésem otthon. Viszont sajnos ő nem, mert apukája nincs anyukája nem dolgozik igen rég óta - sajnos tényleg nem talál semmilyen munkát akárhogy próbálkozik én is ő is - és anyukája igen súlyos tartozást halmozott fel. Én már lassan szeretnék önállósodni viszont mivel ő nem tud félretenni nem tudom mikor tudnánk ezt megtenni.Minden pénzét gyakorlatilag hazaadja még kb 3 évig mert a tartozás rendezésére és a mindennapi megélhetésre kell az ő pénze is. Én már közel vagyok a 30-hoz (nő) én lassan szeretnék gysereket is de így nem tudom hogyan. Elhiszem hogy nem akarja sz@rba hagyni az anyukáját de így nem tudom mi lesz a közös jövőnkkel. Mit tanácsoltok?
2011. nov. 17. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

mivel te tudsz félre tenni, akkor gyűjtögess csak és vegyél majd magadnak egy kis lakást ahova idővel majd a párod is beköltözik


neked lesz egy saját lakásod és önállósodhatsz, 3 év elteltével pedig a párod is oda költözik hozzád


ha a kapcsolat mégse működne neked akkor is marad egy lakásod és nem kell előröl kezdeni mindent

2011. nov. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Hát ha most nagyon gonosz és valósághű szeretnék lenni,akkor azt mondanám,hogy ezzel a férfivel nincs közös jövőd...


Én is megtaláltam a legtökéletesebb pasit nemrég,el se hittem,hogy van ilyen.Erre kiderült,hogy óriási tartozása van,még évekig a fizetése 95%-a elmegy hitelre...


Sajnos ilyenkor kell a józan ész,és az érzelmeket félretenni....

2011. nov. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!



És szakítottatok azóta?

2011. nov. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

2. ez nem igaz szeretet!


Nekünk pont a házasságkötésünk előtt 2 héttel derült ki, hogy férjem előző házasságából felvett állami kölcsönre rászállt az Apeh és hosszú évekig a fizetése 50%-át fogja kapni ami még az albérletünkre is alig elég, nemhogy étkezésre vagy ami még nagyobb értékű, családalapításra...

Akkor voltam 29 éves.

Mégis 1 percig meg nem fordult a fejemben, hogy ne menjek hozzá, hiszen a társam, életem szerelme akit őszintén szeretek.

Mi nem divatból kértünk templomi esküvőt és fogadtuk meg egymásnak, hogy szegénységben, gazdagságban...

2011. nov. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Most jelenleg úgy néz, mivel külföldön van kb havi 60000.-os félre tud tenni és még az otthoni kiadások is rendben lesznek. De a házon is mit lenne javítani. De talán a kilátások így jobbak lesznek. Elhagyni nem fogom ezért, ő életem szerelme. Csak nehéz.
2011. nov. 18. 11:54
 6/9 A kérdező kommentje:
Még annyit írnék, hogy vagy azt választhatom, hogy tőlem nagyon távol dolgozik de így talán meglesz a pénz vagy közel vagyunk egymáshoz de akkor csak én teszek félre. 3 havonta 1,5 hét találkozás. Nem tudom
2011. nov. 18. 12:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha szereted légy türelemmel.Ha a családjuknak megoldódik a problémájuk biztos számíthatsz rá.Szép családotok lehet,ahogy írod megbízható férfinek tűnik.Biztos jó apa lesz.
2011. nov. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Egy kicsit én is hasonló helyzetben vagyok.


Az én férjemnek 3 éve nincs munkája. 1 éve felment Pestre, ott akad ez-az. Az albérletét ki tudja fizetni, magát ellátja, és 5 000 ft tud félretenni minden hónapban. Két havonta jár haza, jobb esetben.

Ki akar menni külföldre.Tudom, hogy évekig kell spórolnia, mire össze jön annyi, hogy ki tudjon menni.


Nekem szerencsére biztos állásom van, bár 90 000 ft keresek. 5 000 ft félre tudok tenni havonta, de sokszor még őt is segítem.



Én már ezzel nem is foglalkozok. Nem vagyok felelőtlen, de egyszerűen belefáradtam, hogy tudom, még évekig ilyen bizonytalanságban kell élni. Összegyűjtjük-e a pénzt, hogy ki tudjon menni? Ha kimegy sikerül-e valami? Ha nem lenne az a kis munka, vagy elveszítené végünk lenne.


Te legalább tudod, hogy 3 év... egyet értek egy előző hozzászólóval, hogy te addig tudsz gyűjtögetni. Ha három év múlva biztos, hogy együtt tudtok lenni, szerintem érdemes várnod.

2011. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, örülök minden véleménynek. Kitartok mellette bármi legyen is. Sajnos az élet rákényszerít sok mindenre. Türelmes leszek.
2011. nov. 20. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!