Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben? Nagyon el vagyok keseredve!

Figyelt kérdés
a hetven éves édesapám bent fekszik a kórházban, valószínű, hogy maradandó agykárosodást szenvedett. Pelenkázni kell, ki kellett kötözni, mert agresszív. Nagyon el vagyok keseredve. Nem tudom leírni, hogy mit érzek, de nagy ürességet, az biztos. Nem tudom, hogy hogyan tudnék rajta segíteni. Volt már valaki ilyen helyzetben?

2011. nov. 17. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
tenni te csak annyit tudsz, hogy türelmesen mellette állsz, segíted. A többi az orvosok dolga. Kitartást.
2011. nov. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Persze, hogy mellette vagyok amikor tudok, de olyan tehetetlennek érzem magam! :(
2011. nov. 17. 15:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom ami apukáddal történt!De ahogy már az első válaszoló is leírta nem sokat tehetsz most érte.Nem írtad,hogy mennyire súlyos a helyzet,lehet-e vele kommunikálni.Ha tudsz vele beszélni,akkor próbáld meg rávenni,hogy működjön együtt az orvosokkal,mert csak úgy javulhat az állapota.Ha felépül valamennyire és hazaengedik,akkor viseld gondját és légy mellette.

Elhiszem,hogy nagyon nehéz most neked,de sajnos ebbe bele kell törődnünk,hogy a hozzátartozóink megöregszenek,megbetegszenek és nem lesznek már olyanok,mint régen.Kívánom,hogy édesapád gyógyuljon meg,neked pedig sok kitartást és erőt!

2011. nov. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Segíteni nem tudsz,és sajnos az sem biztos,hogy az orvosok tudnak.

Ha nincs is észnél,beszélj hozzá,mond el,hogy szereted,beszélj a közös élményeitekről, a családról stb. Lehet,hogy hallja,amit mondasz neki.

Sajnállak benneteket.

2011. nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nagy papám volt ilyen tehetetlen, igaz ő otthon feküdt és nem volt agresszív de borzasztó látvány volt szegényke

mindig volt ott valaki vele aki épp vigyázott rá és amikor szegény meghalt akkor pont én voltam a soros 17 évesen,

feküdtem az ágyon néztem a tv-t mikor hirtelen elkezdett hörögni gyorsan felugrottam ő a másik ágyon feküdt és nem tudtam rajta segíteni végig néztem ahogy eltávozik az élők sorából


csak arra tudtam gondolni, hogy nem szabad sikítani, mert akkor visszajön a lelke és percekig fog még szenvedni


nem tudsz rajta segíteni, akárhogy is szeretnél

2011. nov. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves, biztató szavakat! Magánál van, felismer, beszélni is beszél, csak nem értem sokszor mit mond. Nagyon makacs ember volt mindig is, nem szeretett sosem segítséget kérni senkitől.De mondtuk neki, h működjön együtt a nővérekkel.
2011. nov. 17. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!