Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül más hogy oldja meg?

Egyedül más hogy oldja meg?

Figyelt kérdés

Egyedülálló anyuka vagyok két gyerekkel. Nagyon régóta dolgoztam egy cégnél, bele fáradtam, kiégtem. Váltottam munkahelyet. Idáig se éltünk valami túl jól anyagilag. Mindenük meg van a gyerekeknek és igyekszem őket vinni ide-oda. De hogy magamnak egy rohadt melltartót nem tudok venni....már nem is érdekel. A havi kiadásaim 200 ezer körül vannak. Ebben az ingatlanhitel, rezsi, gyerekek iskolakaja, bérlet, stb. van benne, amiből nem lehet kihagyni semmit. 240ezer fizetésből + családi pótlék + 30ezer gyerektartásból nehezen kihúztam. A fizetés miatt Váltottam munkát, de sajnos bekövetkezett az amitől féltem. Mivel csak fél havi fizetést kaptam, így teljesen meg vagyok lőve. Teljesen minuszba mentem, váratlan kiadásom is volt...kértem pénzt kölcsön anyukámtól, nagy száj huzogálva adott, de minden alkalommal kérdezi, mikor adom már vissza. Szükségem lenne még pénzre, de tőle már nem merek. Többi családi és barátok nem jöhet szóba. Múltkor a nyugdíjas szomszéd nénivel beszéltem, ő felajánlotta, hogy segít, bármennyi kell. Hogy fordulhatok egy "idegenhez" segítségért? A gyerekek apukáját megkértem segítsen, előlegeze meg a gytartást, mert már jhónapba jobban lesz a helyzetem. A válassza az volt, nem az ő dolga. Mondtam fizesse ki legalább a gyerekekre a kötelezőt (kaja, bérlet, magántanár)...neki erre nincs pénze :( van egy párom 5 éve, de nem élünk együtt. Nem túl jó a fizetése, de annyit nem mond, hogy itt van 20ezer, fizesd be amit kell. Inkább mondta menjünk el hétvégére wellnessezni. Nem érti meg, hogy kisebb gondom is nagyobb annál, hogy én most pihengesek, holott rengeteg minden nincs befizetve. Inkább adná ide a wellness pénzt :/ sose voltam ennyire sz@rba. Nem gondoltam, hogy egy fél hónap mhnka kiesés ekkora problémát fog jelenteni. Totál ki vagyok :(

Hiába keresek alkalmi melót, nincs rövidtávú. Mit lehet még tenni?


2022. jún. 11. 08:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/126 anonim ***** válasza:
93%
Zaciba nem tudsz valamit bevinni?
2022. jún. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/126 A kérdező kommentje:
Igazából nem is a pénz hiány visel meg, hanem a közelálló emberektől a nemtörődömség...annyira egyedül érzem magam. Bár az évek során megtanultam, hogy csak magamra számíthatok. De mikor sz@rba vagyok és egyedül nem megy, akkor meg hogyan tovább?
2022. jún. 11. 08:24
 3/126 A kérdező kommentje:
Semmi ilyenem nincs. Nem szeretem az ékszereket.
2022. jún. 11. 08:24
 4/126 anonim ***** válasza:
97%
30.000 gyerektartás két gyerekre. Szerintem ez a mai világban és a ami árak mellett eszméletlenül kevés.
2022. jún. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/126 A kérdező kommentje:
4es tudom. De mindig megkapom, hogy pénzéhes vagyok. Nekem ez nagyon rosszul esik, mert egyáltalán nem így van. Ezért inkább bele se megyek, hogy többet kérjek
2022. jún. 11. 08:28
 6/126 anonim ***** válasza:
87%
De miert kaptal csak fél fizetést?
2022. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/126 anonim ***** válasza:
89%
Fizeteselőleget nem tudsz kerni? Aztán 6chónap alatt letörleszted..
2022. jún. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/126 anonim ***** válasza:
17%

Gondolom, mert az új munkahelyen nem vált be, és nem tartották meg.


Tudom, késő bánat, de azt gondolom, akinek nincs megtakarítása, nem engedheti meg magának, hogy feladja a biztos munkahelyet, álljon ez itt okulásként másoknak....

2022. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/126 anonim ***** válasza:
89%
Melyik megyében laktok?
2022. jún. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/126 A kérdező kommentje:

#6 mert csak fél hónapot dolgoztam, mert felmondtam. A másik meló meg csak 1.től állított be.

#7 nem akarok ezzel kezdeni. Ez a 2. hetem itt

#8 jó nagy kioktató tuskó vagy, úgy hogy azt se tudod mi a helyzet. 15 év után mondtam fel, mert kikészűltem idegileg. A gyerekek már szenvedtek tőlem, lépnem kellett. Miből legyen megtakarításom 240ezres fizetés mellett? Azért váltottam dupla fizetésért. De rugdosd még az embereket...mint irtam egy nagyobb nem várt kiadás lett amit muszáj volt kifizetnem. És nekem a 20ezer ft is nagyobb nem várt kiadás, nem hogy majdnem 100.

#9 nem akarok külső segítséget kérni. Jövőhónapban meg szűnik ez a probléma. Egy szervezettel kapcsolatba vagyok, viszont az egyik alapítót ismerem. Tudom, hogy a segítség is több hét mire "össze jön ".

Gyalog nem megoldható a suli. Autóval is 3/4 óra.

Az a baj, hogy nyár elején adományoztam el az összes holminkat, amire nincs szükségünk, így az eladás már tárgytalan. Már hirdetem magam, hogy takarítok, gyerekekre vigyázok hétvégén...de semmi.


Lehet csak pár bátorító szóra lenne szükségem, nem tudom. De már teljesen ki vagyok. És nem csak az anyagi hanem úgy minden :(

2022. jún. 11. 08:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!