Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül más hogy oldja meg?

Egyedül más hogy oldja meg?

Figyelt kérdés

Egyedülálló anyuka vagyok két gyerekkel. Nagyon régóta dolgoztam egy cégnél, bele fáradtam, kiégtem. Váltottam munkahelyet. Idáig se éltünk valami túl jól anyagilag. Mindenük meg van a gyerekeknek és igyekszem őket vinni ide-oda. De hogy magamnak egy rohadt melltartót nem tudok venni....már nem is érdekel. A havi kiadásaim 200 ezer körül vannak. Ebben az ingatlanhitel, rezsi, gyerekek iskolakaja, bérlet, stb. van benne, amiből nem lehet kihagyni semmit. 240ezer fizetésből + családi pótlék + 30ezer gyerektartásból nehezen kihúztam. A fizetés miatt Váltottam munkát, de sajnos bekövetkezett az amitől féltem. Mivel csak fél havi fizetést kaptam, így teljesen meg vagyok lőve. Teljesen minuszba mentem, váratlan kiadásom is volt...kértem pénzt kölcsön anyukámtól, nagy száj huzogálva adott, de minden alkalommal kérdezi, mikor adom már vissza. Szükségem lenne még pénzre, de tőle már nem merek. Többi családi és barátok nem jöhet szóba. Múltkor a nyugdíjas szomszéd nénivel beszéltem, ő felajánlotta, hogy segít, bármennyi kell. Hogy fordulhatok egy "idegenhez" segítségért? A gyerekek apukáját megkértem segítsen, előlegeze meg a gytartást, mert már jhónapba jobban lesz a helyzetem. A válassza az volt, nem az ő dolga. Mondtam fizesse ki legalább a gyerekekre a kötelezőt (kaja, bérlet, magántanár)...neki erre nincs pénze :( van egy párom 5 éve, de nem élünk együtt. Nem túl jó a fizetése, de annyit nem mond, hogy itt van 20ezer, fizesd be amit kell. Inkább mondta menjünk el hétvégére wellnessezni. Nem érti meg, hogy kisebb gondom is nagyobb annál, hogy én most pihengesek, holott rengeteg minden nincs befizetve. Inkább adná ide a wellness pénzt :/ sose voltam ennyire sz@rba. Nem gondoltam, hogy egy fél hónap mhnka kiesés ekkora problémát fog jelenteni. Totál ki vagyok :(

Hiába keresek alkalmi melót, nincs rövidtávú. Mit lehet még tenni?


2022. jún. 11. 08:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/126 A kérdező kommentje:
#11 hajdu bihar
2022. jún. 11. 08:59
 12/126 anonim ***** válasza:
14%
Tehat autód is van? És naponta 2x haromnegyed órát fuvarozod a gyerekeket?
2022. jún. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/126 anonim ***** válasza:
17%

... de akkor miert kell berlet, ha autóval mentek?


Nem ertem...

2022. jún. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/126 A kérdező kommentje:

#13 igen. Csak be a varosba, onnan busszal tovább.

#14 mert a munkahelyemig kocsival megyünk, onnan busszal mennek tovább. Haza meg sokszor egyedül jönnek, mert más a "beosztásom" a gyerekekkel

2022. jún. 11. 09:27
 15/126 anonim ***** válasza:
42%

Mondjuk nekem evidens lenne másik iskolába íratni a gyerekeket, ha autóval is 3/4 óra. Gondolom a bérlet a hazamenetelhez kell nekik, hat menjenek odafele is busszal, maris sporolsz a benzinen.

Emeltess a tartasdijon, pont a duplája lenne reális, apuka véleménye meg le van kakkantva.

2022. jún. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/126 anonim ***** válasza:
79%

"párod" nálam repülne, mint a győzelmi zászló. Ő is csak plusz költség, nyilván adsz neki enni, inni, amikor atmegy hozzád.


A pénzt anyámnak jövő hónapban adnám meg. Addig pedig nagyon nagyon csak a legszuksegesebbre költenek.


Szégyen ez az ország, hogy ilyen fizetésekbol kell egy családnak megelnie.

2022. jún. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/126 anonim ***** válasza:
14%

""párod" nálam repülne, mint a győzelmi zászló. Ő is csak plusz költség, nyilván adsz neki enni, inni, amikor atmegy hozzád."


Vagy q pasi ad enni inni, amikor q nő megy át hozzá.

2022. jún. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/126 anonim ***** válasza:
20%
Én is szarul állok anyagilag, három munkahely utasított el ahova jelentkeztem, mégsem írok ki burkolt tarhálós sztorit, pedig hidd el nekem is jólesne ha utalgatnának emberek, főleg hogy a vízbe fult cigánynak gyűjtöttek és adtak emberek. Keresek más megoldást, ennyi.
2022. jún. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/126 A kérdező kommentje:

#16 másik iskola teljesen felesleges, mert bárhova mennek suliba, az is ott van a városba. Tehát semmivel nem lennék előrébb. Meg ne a gyerekek szívjanak. Inkább én vállalok pluszt, úgy hogy ne a rovásukra menjen. Apuka meg annyira tud bántani szóval, hogy inkább nem kérek tőle segítséget. Pedig a tőlem telhetőt megteszek a gyerekekért. Ezt persze nem látja. Csak a fikázás meg b@szogatás. Aki ismer, tudja, hogy mindkét gyerekem szent. Mindent megteszek értük, miattuk. És ezért nagyon rosszul tudnak esni ezek a megnyílvánulásai.

Pedig nem is azt kérem adjon kölcsön vagy hasonló. Hanem NEKIK fizesse be. De ő úgy van vele gazdálkodjak a gyerektartásból meg van párom, oldjuk meg.

2022. jún. 11. 09:33
 20/126 anonim ***** válasza:
73%

Akkor költözzetek be a városba és nem kell iskolát váltani. De tok felesleg egy csomó pénzt kifizetés benzinre meg bérletre.

Apukat kihagyod, simán a bíróságra beadsz egy tartasdij emelesi kérelmet.

2022. jún. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!